Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Wasz Ulubiony Teren Z Kart Tolkiena

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-12-04, 02:56   #1
Jatup
Kąsacz

Jatup awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Jatup
Domyślnie

Mam nad kompem zawieszoną mapę Śródziemia i często się na nią gapię i zastanawiam co mi sie na niej najbardziej podoba. Więc patrzę na półno wszystko ładnie ułożone i grzeczne. Niewiele lepiej na południe. Mordor też jakiś taki przejedzony. Jednak najbardziej ciekawe dla mnie tereny to są Rhun i wielkie morze wewnętrzne, oraz Khannd i Harad. Wkurzające jest że te tereny są zawsze wycinane na wszystkich mapach śródziemia i były słabo opisane przez Tolkiena. One są też moimi ulubionymi. Więc pytanie do was. Jaka część świata tolkiena jest waszą ulubioną?

Przyłącz się do Adanosa!
RPG
Jatup jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-03-05, 20:13   #2
Sarakin
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do Sarakin
Domyślnie

Moim ulubionym terenem jest byłe królestwo Angmar, w ogóle te wszystkie straszne krainy i ruiny leżące na północy, otaczające Shire. Lubię też bardzo wrzosowiska Etten, bo tam żyją porządne trolle
Północ kojarzy mi się ze smokami, a smoki to moje ukochane stworzenia fantasy. Chciałbym, aby odtworzyli te smocze tereny w jakiejś gierce o Śródziemiu i je zaludnili w te wspaniałe potwory.
Sarakin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-05, 19:59   #3
Caleb
Zbanowany

Wyślij wiadomość przez AIM do Caleb
Domyślnie

Mi się najbardziej podoba Rivendell-jest cholernie klimatyczne i urokliwe.
Tam też odbywają się ważne rzeczy w sprawie pierścienia.
RPG
Caleb jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-06-05, 18:22   #4
Kalessin d'Nertea
Kąsacz

Kalessin d'Nertea awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kalessin d'Nertea
Domyślnie

Bardzo mnie ciekawiły Nieśmiertelne Krainy, niestety nie byłły tak szczegółowo opisane w książce. Lubiłem też zawsze Gondolin. Jednak moim fawrytem jest Mroczna Puszcza, i znajdująca się tam twierdza Angmar; oraz Minas Morgul (zwłaszcza filmowe, bo w książce nie zwróciłem na nie zbytniej uwagi)
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-06-05, 18:29   #5
 xilk
WT

Domyślnie

Najbardziej mi sie podobają dwa miejsca:
- Wieża Minas Morgul
- Isengard

W obu tych miejscach czuć zapach strachu i cierpienia. Minas Morgul dawnej była symbolem potęgi Gondoru, a potem stała sie siedziba Króla Nazguli.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-05, 17:05   #6
Eyer
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Eyer Wyślij wiadomość przez MSN do Eyer Wyślij wiadomość przez Yahoo do Eyer
Domyślnie

Och! Problem. Nie wiem czy mogę, ale wymienię wszystkie krainy z Silmariliona, Akalbleth, Hobbita oraz Władcy Pierścienia, dobra? Więc tak:
- Silimarilion - Udun, Angband, Gondolin oraz Nargothrond. Dlaczego? Pierwsze dwie były fortecami Władcy Ciemności, Morgotha. Drugie dwie były fortecami Wielkich Królów Elfów, więc były majestyczne itp.
- Akalableth - Numenor czyli Atalante w języku elfów, kraina Dunedainów, przodków Gondorczyków. Aragorn był potomkiem czystej krwi Dunedainów.
- Hobbit - Etten oraz Samotna Góra. Etten bo tam żyją moje milutkie trolliki :P . Samotna Góra, bo tam po raz pierwszy był opisany żywy i prawdziwy smok, Smaug Złoty. No i krasnoludzkie miasto.
- Władca Pierścienia - Rohan, Mordor oraz Mroczna Puszcza. Rohan bo z tamtąd pochodzi moja ulubiona postać z całego Władcy, Eomer. Mordor bo klimatyczny i mają ciekawe atrakcje turystyczne: Barad-Dur z Okiem Saurona w tle, Orodruina, Góra Przeznaczenia oraz Morze Nurn, ciekawostka klimatyczna. Mroczne Puszcza bo z tamtąd pochodzi moja ulubiona postać z Drużyny Pierścienia, nie z książki. Legolas Zielony Liść.
To co było, przemineło...
To co jest, przeminie...
Przeminie Beliar. Przeminie Innos. Przeminie Bezimienny.
Zostanie tylko Adanos.
Więc strzeż się Beliarze bo ja, Eyer Sługa Adanosa, idę po ciebie! Zatoń w Fali Początku Świata!
RPG
Eyer jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-02-06, 16:06   #7
Carstein
Krwiopijca

Domyślnie

Jak dla mnie najlepsze jest ukryte królestwo Gondolinu, powielenie nieśmiertelnych krain. Niestety chociarz padło jako jedne z ostatnich królestw Beleriandu z rąk Morgotha (jak kto woli Melkora) to jednak niestety upadło, ale trwa wciąż w pamięci tych kilku elfów, które przeżyły. W tym mnie :P

Zakochałem się w HALO.
RPG
Carstein jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-02-06, 17:16   #8
KRISK
Krwiopijca

Domyślnie

1.Moim ulubionym miejscem jest chyba Mroczna Puszcza dlatego ze zyja tam Enty i wyglonda naprawde fajnie
2.Kolejnym mojim ulubionym miejscem jest Rivendell
3.A trzecim ulubionym sa podziemia umarlych w ktorych Aragorn probowal przekonac armie umarlych.
RPG
KRISK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-06, 08:48   #9
Carstein
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by KRISK@27-02-2006, 17:17
1.Moim ulubionym miejscem jest chyba Mroczna Puszcza dlatego ze zyja tam Enty i wyglonda naprawde fajnie  
285785
Drobna uwaga we WP enty zamieszkiwały nie Mroczną Puszcze tylko las Fanagorn. A w czasach kiedy były też w Morcznej Puszczy to żyły we wszystkich lasach Śródziemia...

Zakochałem się w HALO.
RPG
Carstein jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-06, 22:00   #10
karoldenton
Czarny Goblin

Domyślnie

mi sie najbardziej podobają kopalnie Morii ach te złoza mithrilu i legendy o Durinie , W OgÓle to krasnoludy najbardziej mi sie podobają w Sródziemiu i innych krainach Fantasty
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-08, 22:45   #11
Gamtul Gwar
Krwiopijca

Gamtul Gwar awatar

Domyślnie

Co ciekawe, w moim mieście (Lubin, Dolny śląsk) jest tzw. strzelnica, która według mnie zabójczo przypomina Amon Hen, nie tylko ulistowieniem drzew, ale ukształtowanie terenu poprawnie podobne. Jeżeli ktoś mieszka blisko Lubina to warto zobaczyć miejscówkę, a fani Tolkiena pewnie nie raz zechcą siadać bod bukiem z widokiem na obraz "Amon Hen". Mam nadzieję, że nie offtopuje.
RPG
Gamtul Gwar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-09-08, 17:11   #12
Jelonek

Domyślnie

Mi najbardziej spodobał się Rochan- ojczyzna najdoskonalszych konnych Śródziemia. Dlaczego? Za ten wiejski klimat

Na przyszłość rada. Rozpisuj się bardziej. - odp. Russel

Ostatnio edytowane przez Russel : 05-09-08 o 19:59.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania