Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Za co lubicie Gothica 3?

Zobacz wyniki ankiety: Za co lubicie Gothica 3?
Bronie(miecze, topory, łuki itp.). 18 5.08%
Ludzie i Orkowie. 33 9.32%
Miasta. 29 8.19%
Piękne krajobrazy. 196 55.37%
Zbroje, tarcze, amulety itp. 7 1.98%
Zadania. 33 9.32%
Frakcje. 38 10.73%
Głosujących: 354. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 05-05-07, 19:47   #1
Got-Hic
Chrząszcz

Got-Hic awatar

Talking Za co lubicie Gothica 3?

Jak w tytule za co lubicie Gothica 3? Ja lubie tą gre za to że podobają mi się tam miecze, topory, łuki itp. A za co Wy go lubicie? U góry ankieta z przkładowymi pomysłami
RPG
Got-Hic jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-05-07, 22:40   #2
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Ech, jak tylko spojrzałem na tytuł tego tematu, zaraz pomyślałem:
Za to, że schrzanił taką serię.
A powiadają, że pierwsze spojrzenie jest najtrafniejsze...
A co do samego topica:
Gdy czytałem opcje do wybrania, nieco się uśmiechnąłem. Trochę naiwnością zalatuje...
Bronie? Phi! W poprzednich częściach były bardzo podobne w zamyśle (vide Gniew Innosa). W Oblivionie były 2x ładniejsze.
Ludzie i Orkowie. Szczerze nie rozumiem, czy można za to lubić grę...
Miasta. Tu już faktycznie, są bardzo ładne, każde inne i klimatyczne.
Piękne krajobrazy? Najpiękniejsze krajobrazy!
Zbroje, tarcze, amulety itp. Tu również nie wiem co tu do 'lubienia'. Tym bardziej że jest ich mało, a zbroje wyglądają kiepsko.
Zadania. Aaa... ja też lubię: Zabij wilki, albo świetne Znajdź przedmiot. Zero oryginalności, w prawie każdym po prostu łazimy i tniemy wszystko. Wyjątki są sporadyczne.
Frakcje? Eeee... chodzi Ci o ich wybór?

Zabrakło mi muzyki, wielkości świata, różnorodności i przede wszystkim KLIMATU. Ale cóż, to tylko moja opinia.

Cytat:
Napisał Noname17 Zobacz post
Nie tylko Twoja Ja mam bardzo podobne zdanie na temat Gothica3. Klimatu praktycznie tu nie ma, walka - bez komentarza, zadania - nuda i rutyna. Ta gra miała wielki potencjał, niestety otrzymaliśmy "karykaturę" gothica
Hehe, chyba źle to opisałem. Zabrakło mi w grze klimatu (hm, jest! Tylko czy na pewno takiego klimatu oczekiwaliśmy po Gothic 3?), ale muzyka była ok, podobnie wieeeelki świat i w miarę różnorodny.
Ale fakt, gra miała ogromny potencjał. Dobrze, że nie stała się typową komerchą jak Oblivion. Ciągle powtarzam, że to wina JoWood, przez ich łatwy skok na kasę marzenia o wielkiej grze zamykającej ładnie wielką serię się rozpadły. Bo skoro gra jest ukończona w 75%, to o czym my tu gadamy? Gothic 3 to gra tylko dobra.

Ostatnio edytowane przez Ertix : 04-07-09 o 23:16.
RPG
Szlafrok jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-05-07, 22:13   #3
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dialog Zobacz post
Ps. Do ankiety powinno być dopisane " Nie lubię " - ja bym to wybrał ...
Łatwiej byłoby mi wymienić właśnie niegatywne rzeczy. Lubię G3 za to, że został dodany pasek wytrzymałości i ćwicząc ten element mogę szybciej biegać i zadawać wiecej razy silne ciosy. Magia został zmodyfikowana- teraz mogę zadawać pojedyńcze uderzenia , przytrzymując klawisz dłużej mag zawsze trafi w cel. Łucznictwo zostało zmodyfikowane i mogę trafić jelenia w głowę z odległości 200 metrów. Ładne modele zwierząt zachęcają do grania w to "cudo".

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...
RPG
Yzerman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 13:55   #4
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał kuba5166 Zobacz post
wieciae co?? czemu taknajezdzacie na tego gothica mnie on sie najbazdziej podal i ma tylko jedna wade. Duze wymagania. nic wiecej nie mam do zarzucenia tej grze
Lenistwo czy głupota? Nie wiem, coś z tego sprawia, że część Użytkowników szyfruje swoje komentarze. Co to, nowa forumowa zagadka? Kto prawidłowo odczyta post?

Drogi Kubo, każdy kto z chociaż najmniejszą nutką obiektywizmu spojrzy na nowe dziecko PB zrobi cały tom wad.

Cytat:
nic wiecej nie mam do zarzucenia tej grze
Hm, pewnie jedziesz na łatce 2.43. :/

Cytat:
wieciae co?? czemu taknajezdzacie na tego gothica mnie on sie najbazdziej podal
Sorry, że tak powiem, ale wyglądasz mi na jakiegoś fanboya, który zagrał 30 min, spodobało mu się, i od razu Gothic 3 jest najlepszy... Grałeś chociaż w KAWAŁEK poprzednich części?
RPG
Szlafrok jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 15:42   #5
Frodo
Czarny Goblin

Domyślnie

No właśnie nie wiem dlaczego tak się stało ale np. G1 i G2/G2+NK (zależy kto co preferuje), każdemu przypadło do gustów (jak G1 ale nie G2 to G1 + G2NK i nie widzę problemu nie spotkałem się z osobą której nie podobałoby się ani G2 ani NK a zagrała w G1) a G3 jakoś tylko "mniejszej części "fanów" ".

Luki1, ale powiedz mi, czy to nie wygląda na fanboystwo (albo "fanboyostwo")? Napisał szybko posta byle jak przy okazji "szyfrując go", byleby szybko dowalić wszystkim że G3 jest najlepsze. I przykro mi ale muszę stwierdzić że skoro nie widzi w nim prawie żadnych wad to naprawdę ale to jest brak gustu.
Cytat:
Grałeś chociaż w KAWAŁEK poprzednich części?
Zapewniam cię że on nie grał w żadną z poprzednich części... Zaraz wciśnie nam kit że mu nie idą. Albo że mu się nie podobały bo sterowanie jest "do dupy". No tak, przecież lepiej chodzić na strzałkach i dużo klikać niż w 5 minut przyswoić nowe sterowanie i trochę się natrudzić!

A ty Luki1 pamiętam jak mówiłeś że w G3 nie grałeś ale tylko widziałeś... Jak znajdę post to zacytuję :P

A byliście może w jakichś przedszkolach? Odebrać brata/siostrę itp? No widzicie, tak sobie czekałem i słuchałem MALCÓW Z ZERÓWKI którzy rozmawiali o... G3! Zaraz ktoś powie że ta gra jest popularna, ale teraz wiem skąd się biorą nicki typu "kuba43546213436587963243" albo "zuczek59"

I takie malce nie mają nic do zarzucenia G3 bo są jeszcze za mali żeby to zrozumieć. Ciekawe czy teraz ktoś mnie zbluzga tekstem z podwórka

Może ja potrzebuję psychologa albo psychiatry? Pomocy? Bo za *** nie mogę zrozumieć jak można nie widzieć w G3 wad albo oceniać tą grę w CDA na 9/10. To był już 2 raz kiedy skrytykowałem i to porządnie redaktora w CDA. A może ja mam downa?

Niech moderator nie kasuje tego posta bo naprawdę nie mogę się powstrzymać. Mam wielką nadzieję że nie będzie postów tego typu co ludzie wychwalają G3 w niebiosa lub wręcz odwrotnie - uważają G3 za kompletne gówno (ja też tak uważam ale z umiarem...). Wtedy nie będę musiał robić offtopa
RPG
Frodo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 19:17   #6
aliens Vuko
Polna Bestia

aliens Vuko awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do aliens Vuko
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kel'Thuzad Zobacz post
Można lubieć za coś Gothic III?
hehe! no właśnie! ale jesli już to dla mnie najlepsza jest oczywiście fabuła! podobają mi sie orkowie i bronie! do reszy czyli zbroi, ludzi, miast itd. już nie mam dobrego oka! poprostu za wiele rzeczy jest niedopracowanych a świat wclae taki wielki nie jest! przynajmniej dla mnie. Ogolnie g3 mi sie nie spodobał szkoda bo g1 i g2 NK były świetne!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 20:40   #7
Rattus
Czarny Goblin

Rattus awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szlafrok Zobacz post
Łoł, Frodo! Rozwaliłeś G3 a resztę wysypałeś na lewą stronę. Wiem, to nie jest gra 9/10 ani nawet 7/10, ale jednak trochę ostre to było.
A ja osobiście dawno nie widziałem posta równie mocno pasującego do mojego punktu widzenia. Śmiem nawet twierdzić, że niedługo przestanę pisać na forum bo i tak Frodo zawsze mnie ubiega pisząc dokładnie to co ja miałem na myśli. xD
Może jednak spróbuję coś dodać... Hmmm...
Może coś optymistycznego. W każdej grze można zobaczyć wiele plusów. Może gdyby tylko G3 był lepiej zoptymalizowany moglibyśmy cieszyć się wielkim, urozmaiconym, dopracowanym światem oraz niezliczonymi, niezwykle ciekawymi questami. (Mwahahahahahahaha! Matko... Co ja paliłem!? xD)

No, zejdźmy na ziemię. Generalnie w G3 podobało mi się jedynie... Uwaga, uwaga!.... Ubranie Gońca Leśnego! Spełnienie moich marzeń! Zawsze chciałem paradować w takich ciuchach! :-)
Poza tym:
-bugi
-optymalizacja
-g..ane questy
-bugi
-optymalizacja
-g..any system walki dla nOObów
-bugi
-optymalizacja
-Mało różnorodne bronie (W dodatku wyglądają jak jakieś mutanty popromienne, a ja lubię zwykłe, proste, aczkolwiek zabójcze miecze)
-bugi
-optymalizacja
mało dopracowany świat
-bugi
-optymalizacja
itd. itp.
Można by pisać bez końca.
Jak widać jednak mamy tutaj kilku "fanów" wielkiego i wspaniałego G3 a my jesteśmy plugawą zgrają fałszywych i złych "antyfanów" owego arcydzieła PB.
Każdy ma własny gust ale bądźmy rozsądni! Kubaileśtam napisał, że podoba mu się wszystko oprócz wymagań... Hmm... Bugi ci nie przeszkadzają? Nic a nic? A jak zapytasz co to jest bug to normalnie dostaniesz wirtualnie w papę xD

No... Moje żałosne natchnienie do reszty się wyczerpało...

Ostatnio edytowane przez Rattus : 07-05-07 o 20:57.
RPG
Rattus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 22:07   #8
Ajacied

Ajacied awatar

Domyślnie

Ja po skombinowaniu nadajacego sie do G3 kompa zakupilem oryginal i wreszcie sobie pogrywam, co nie co juz przeszedlem i moge wyrazic juz opinie na pytanie zadane prze autora tematu. Do rzeczy Gothic po mimo fatalnej optymalizacji i masy bugów podoba mi sie za: ciekawe krajobrazy , fajne miasta( nie wszystkie ale wiekszosc), ciekawe niektore zbroje( np. Gonca Lesnego, Orków) i dobre modele postaci. Questy do wyzej wymienionych niestety sie nie zaliczaja ale nie bede narzekal po perelki sie zdarzaja. Aha i pragne jeszcze dodac opinie poparta przez niektorzych forumowiczow ze za taki a nie inny stan Gothica winny jest JoWood. I to by bylo na tyle mego wywodu

Królestwo Innosa - Paladyn

Ostatnio edytowane przez Ajacied : 07-05-07 o 22:11.
RPG
Ajacied jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 22:33   #9
Luki1
Jaszczur

Luki1 awatar

Skąd: Schwerin, Woj. Lubuskie, Polska, Europa, Ziemia, Droga Mleczna
Wyślij wiadomość przez Skype™ do Luki1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rattus Zobacz post
-Mało różnorodne bronie (W dodatku wyglądają jak jakieś mutanty popromienne, a ja lubię zwykłe, proste, aczkolwiek zabójcze miecze)
Hehe, piona stary Ja też nienawidze takich mieczy z wyglądem typu szpon beliara Najlepsze miecze były w Gothicu 1 proste, zwykłe, średniowieczne, realistyczne. Aha i też lubię ubranie gońca leśnego i wogóle lubię tą frakcję tzn. Gońców Leśnych i Druidów

A co do wypowiedzi Froda to potwierdzam że masz rację mówiłem kiedyś że grałem u kolegi no bo grałem ale gra jest nudnawa a zwłaszcza jak nie siedzisz na swoim krześle przed swoim ekranem

Przetrwają tylko nieliczni...
RPG
Luki1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 22:48   #10
Luke_Flamesword

Luke_Flamesword awatar

Domyślnie

Jak czytam te wasze posty, to po prostu robi się niedobrze. Z jednej strony nawiedzona grupa fanboyów modląca się do PB w podziękowaniu za Gothica 3 a z drugiej strony nawiedzeni ludzie, którzy tą grę to chyba tylko powąchali i to niedokładnie albo kierują się tym co słyszeli...

Gothic 3 nie jest grą idealną(zresztą nie ma idealnych gier), ale też nie jest jakimś tam śmieciem gorszym od gier za 4.99 z Tesco.

Po pierwsze czepiacie się tych cholernych bugów - one oczywiście są, ale obecnie po zainstalowaniu patcha 1.12 jest ich dopuszczalna ilość, powiedziałbym nawet, że jest ich mniej więcej tyle co teraz w pierwszej i drugiej części..

Cytat:
-bugi
-bugi
-optymalizacja
-g..ane questy
-bugi
-optymalizacja
-g..any system walki dla nOObów
-bugi
-optymalizacja
-bugi
-optymalizacja
mało dopracowany świat
-bugi
-optymalizacja
itd. itp.
Można by pisać bez końca.
Nie ma co, naprawdę masz dużo argumentów(mozna pisać bez końca) skoro te dwa(najpoważniejsze) musisz cały czas powtarzać(wg założeń to zapewne miało być zabawne...). Po za tym z tekstem o małym zróżnicowaniu broni bym się trochę kłócił a za małe dopracowanie świata to wprost Cię wyśmieje - widziałeś chociaż ten świat? Jest ogromny, a w ogóle nie odczuwa się takiej powtarzalności jak np. w Oblivionie. Jest on bardzo szczegółowy i widać, że twórcy włożyli w niego naprawdę dużo pracy. Ba, nawet taka pustynia jest ciekawie zrobiona.

Cytat:
Bo za *** nie mogę zrozumieć jak można nie widzieć w G3 wad albo oceniać tą grę w CDA na 9/10
A ja za *** nie mogę zrozumieć jak można nie widzieć w G3 zalet lub oceniać tą grę jako zupełny szmelc.

Oczywiście jako fan sagi Gothic nie uważam G3 za godnego następce poprzednich części. Nie zmienia to jednak faktu, że gra w sama w sobie jest dobra i założę się, gdyby wyszła pod innym tytułem to szła by masa komentarzy w stylu: "O, całkiem niezgorszy RPG!" Niestety jednak widzę tu sporą grupę ludzi, która wyładowuje swoją frustrację na G3 tylko dlatego, że nie spełniła ich oczekiwań, bo wyobrażali sobie nie wiadomo co...

RPG
Luke_Flamesword jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 23:04   #11
Rattus
Czarny Goblin

Rattus awatar

Domyślnie

Tak się składa, że w G..no 3 grałem zapewne dłużej niż spora część forumowiczów. Z wielkimi nadziejami na godnego następcę serii a tu co się okazuje? Gra ledwie przyzwoita. Świat przeszedłem wzdłuż i wszerz i mogę śmiało powiedzieć iż nie licząc widoków jest on po prostu nudny! Puste przestrzenie i miejsca zapełnione jedynie jakimiś badziewnymi potworami bez motywu do zwiedzania. Eee... Idę spać.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-07, 23:16   #12
Luke_Flamesword

Luke_Flamesword awatar

Domyślnie

Cytat:
Tak się składa, że w G..no 3 grałem zapewne dłużej niż spora część forumowiczów
Też ciekawe - jedziesz po G3 jak po największym shicie, ale przy tym twierdzisz, że grałeś w niego dłużej niż spora część forumowiczów(byłeś zmuszany do gry? Ktoś cię przywiązał do kaloryfera i biczował tak długo aż nie dotarłeś do końca?). Więc co sprawiło, że tak długo grałeś?
Cytat:
Z wielkimi nadziejami na godnego następcę serii a tu co się okazuje
Dokładnie to co pisałem wcześniej - wylewacie swoje żale i niesprawiedliwie oceniacie tą grę, tylko dlatego, że nie spełniła waszych oczekiwań.

Cytat:
Puste przestrzenie i miejsca zapełnione jedynie jakimiś badziewnymi potworami bez motywu do zwiedzania.
Eeee... graliśmy w tą samą grę? Przecież ten świat jest genialnie zrobiony - lokacje aż ociekają klimatem a poznawanie tego świata, eksploracja terenu sprawiały dużo frajdy. Powiedziałbym, że sam świat jest o niebo lepiej zrobiony, niż ten z G2.

RPG
Luke_Flamesword jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania