Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Ścieżka dźwiękowa do Arcanii ukończona

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 23-01-10, 17:10   #1
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie Ścieżka dźwiękowa do Arcanii ukończona

Cytat:
Kilka dni temu na forum WoG RoiDanton (znany jako członek CPT) poinformował o znalezieniu wpisu w profilu na Facebooku firmy Dynamedion. Wpis ten dotyczył ścieżki dźwiękowej gry ArcaniA: A Gothic Tale. Firma Dynamedion odpowiedzialna za soundtrack w tej produkcji poinformowała w tym wpisie, że ukończyła tworzenie ścieżki dźwiękowej do Arcanii.

Dynamedion był już zaangażowany w podkład do Gothic 3 E3 Trailer, muzykę do sagi Spellforce, Sacred czy Anno. Ta niemiecka firma została założona w 2001 roku i wzięła już udział w ponad 150 projektów gier, filmów, programów telewizyjnych. Zdobyła ona wiele nagród w swojej branży i jest europejskim liderem w komponowaniu i produkcji ścieżek dźwiękowych. Próbki dźwiękowe utworów Dynamedionu można znaleźć tutaj. Można także pobrać teaser Arcanii z GC '08, który znajduje się w naszym downloadzie klikając tutaj (zawiera on muzykę by Dynamedion).

Axel Rohrbach, projektant dźwiękowy z Dynamedionu opublikował na swojej stronie internetowej artykuł opisujący wrażenia z nagrań odgłosów lwa. Do artykułu dołączył wideo:

» Wyświetl wideo

Czy możemy zatem spodziewać się lwów w bestiariuszu Arcanii? Raczej na pewno, bo trochę później Axel opublikował kolejny artykuł, tym razem z Arcanią w tytule. Pisze on w nim o tym, że nagrano już podstawowe dźwięki potworów (w tym lwa) i brzmią one według niego bardzo dobrze. Axel uważa, że cała ekipa Dynamedionu stara się utrzymać klimat serii Gothic. Przeglądając jego stronę możemy się dowiedzieć także o tym, że Dynamedion pracował m.in. nad muzyką do Risen Cinematic Trailer.

Możemy być spokojni o ścieżkę i całą oprawę dźwiękową Arcanii. Z powyższych informacji wynika, że jest ona w dobrych rękach.

» Wpis w profilu na Facebooku Dynamedionu
» Wrażenia z nagrań odgłosów lwa
» Wpis w profilu na Facebooku Dynamedionu
Zapraszam do dyskusji :)

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 23-01-10 o 17:53.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 23-01-10, 21:36   #2
wojtas10
Krwiopijca

Domyślnie

Według mnie to świetnie. W Gothic 3 jest po prostu fenomenalna, doskonała i klimatyczna muzyka. Kiedy pierwszy raz włączyłem grę byłem po prostu zadowolony w 100%.

Jeżeli tak będzie w Arcanii to ja się już nie mogę doczekać. Muzyka w G3 to jedna z nie wielu rzeczy, która nie wymaga poprawki w mniejszym lub większym stopniu.
RPG
wojtas10 jest offline  
Nieprzeczytane 24-01-10, 14:35   #3
sirdymano
Krwiopijca

sirdymano awatar

Domyślnie

Fajnie brzmi ten lew, mam nadzieję że twórcy się postarają, bo muzyka w grze pełni ważną funkcję, nadaje klimat.... Jak wszystko będzie tak dobre jak to nagranie lwa to nie mamy powodu martwić się o aspekt dźwiękowy w Arcani.

Ostatnio edytowane przez sirdymano : 24-01-10 o 14:38.
RPG
sirdymano jest offline  
Nieprzeczytane 08-02-10, 20:14   #4
Zavisza
Polna Bestia

Zavisza awatar

Domyślnie

Szkoda, że nie ma na ich stronie żadnego kawałka z Arcanii. Niemniej znam większość kawałków z ich strony, bo wykonywali muzykę dla wytworni trailerowych.

Orientuje się ktoś może jaki tytuł nosi ten kawałek?

http://www.dynamedion.de/online_reel...RA_Sacred2.mp3

Ostatnio edytowane przez Zavisza : 09-02-10 o 03:08.
RPG
Zavisza jest offline  
Nieprzeczytane 21-07-10, 15:21   #5
MajorPan
Krwiopijca

Domyślnie

Najważniejsze żeby ścieżka dźwiękowa trzymała taki klimat jak poprzednie części, bo dźwięki w Gothicu zawsze były zaje*iste.
RPG
MajorPan jest offline  
Nieprzeczytane 24-07-10, 19:46   #6
Rhobar VI
Czarny Goblin

Rhobar VI awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał MajorPan Zobacz post
Najważniejsze żeby ścieżka dźwiękowa trzymała taki klimat jak poprzednie części, bo dźwięki w Gothicu zawsze były zaje*iste.
Dokładnie, najlepsza muzyka była w G1 ale następne części też jej dorównywały. Ogólnie świetna muzyka to tradycja Gothic'a.
RPG
Rhobar VI jest offline  
Nieprzeczytane 30-07-10, 13:32   #7
Xsant
Zębacz

Xsant awatar

Domyślnie

Jeśli muzyka będzie dorównywała G3, to możemy spać spokojnie. Najważniejsze żeby tą muzykę było dobrze słychać, ale tak bay pasowała do otoczenia, jakby była jego fragmentem. W G1 i G2 muzyka pasowała do danej lokacji, ale praktycznie nie dało się jej odczuć, albo usłyszeć.

Подземелье Белиара | Ученик Меча
RPG
Xsant jest offline  
Nieprzeczytane 31-07-10, 00:25   #8
Kacman92
Czarny Goblin

Kacman92 awatar

Domyślnie

To sobie mogłeś głośniej dać =D .
RPG
Kacman92 jest offline  
Nieprzeczytane 24-09-10, 10:55   #9
Zavisza
Polna Bestia

Zavisza awatar

Domyślnie

Osobiście uważam, że Dynamedion ma się nijak do twórczości Kai'a Rosenkranz'a. Przytoczę choćby ten utwór z pierwszego traileru Arcanii. Toż to nie ma prawa się równać ze słynnym motywem przewodnim z Gothic'a. Moim zdaniem muzyka nie dorówna niepowtarzalnemu klimatowi z poprzednich części... ba! Tego klimatu w ogóle nie będzie. Mam nadzieję, że się mylę.

Ostatnio edytowane przez Zavisza : 24-09-10 o 11:04.
RPG
Zavisza jest offline  
Nieprzeczytane 25-09-10, 09:52   #10
melman
Chrząszcz

melman awatar

Domyślnie

Cytat:
Mam nadzieję, że się mylę.
Ja również mam nadzieje że się mylisz, bo muzyka w całej serii zawsze była świetna i klimatyczna. Nie wiecie czy jest może gdzieś w internecie cały soundtrack z arcani do przesłuchania?
RPG
melman jest offline  
Nieprzeczytane 25-09-10, 14:08   #11
Zavisza
Polna Bestia

Zavisza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał melman Zobacz post
Ja również mam nadzieje że się mylisz, bo muzyka w całej serii zawsze była świetna i klimatyczna. Nie wiecie czy jest może gdzieś w internecie cały soundtrack z arcani do przesłuchania?
Rzeczywiście, w całej serii była świetna muzyka, ale skomponował ją Kai Rosenkranz! To nie od gry zależy, czy muzyka będzie dobra, tylko od kompozytora! Niestety muzykę do G4 nie skomponował Kai Rosenkranz.
RPG
Zavisza jest offline  
Nieprzeczytane 25-09-10, 16:39   #12
Kacman92
Czarny Goblin

Kacman92 awatar

Domyślnie

Cytat:
Niestety muzykę do G4 nie skomponował Kai Rosenkranz.
Co nie zmienia faktu, że to co nam zademonstrowano jest bardzo dobre. Na stronie głównej GS można posłuchać kilku kawałków, no i w wersji demonstracyjnej gry również jest kilka utworów.
RPG
Kacman92 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania