Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Pomoc
Przeładuj stronę Thorben i zabezpieczenia

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-11-08, 00:50   #1
Venator
Krwiopijca

Domyślnie Thorben i zabezpieczenia

Chcę nauczyć się umiejętności otwierania zamków. Wiem, że aby Thorben zgodził się mnie edukować, muszę pomóc Grittcie spłacić dług u Mattea. Niestety, nie przyjąłem od niego misji przed otrzymaniem obywatelstwa, a teraz podczas rozmowy nie mam już dostępu do tego zadania.

Czy jest jeszcze szansa na naukę u Thorbena? Może wystarczy zagadać Grittę i sama się pożali? Chciałem tego spróbować, ale, kurczę, nie mogę jej nigdzie znaleźć! Powiedzcie mi proszę jak do niej dojść.
RPG
Venator jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-08, 11:55   #2
Guffi321
Jaszczur

Guffi321 awatar

Domyślnie

Nie wiem czy tak można , bo nie próbowałem. A co do Gritty jest w domu tam gdzie Thorben zawsze siedzi wieczorem na ławce.
RPG
Guffi321 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-08, 13:33   #3
Venator
Krwiopijca

Domyślnie

Gadałem z nią, nie chce mi się zwierzyć ze swoich problemów.

Jest może jakiś inny sposób na nauczenie się otwierania zamków, będąc strażnikiem z rozwaloną Gildią Złodziei?

Albo spróbuję wykonać misję z księgą długów tego lichwiarza... jak mu tam... nie pamiętam. Może długi to rodzinna sprawa i Thorben też ma trudną do spłacenia pożyczkę na sumieniu?

W ostateczności mogę uciec się do kodów... otwieranie zamków jest niezbędne do wykonania wielu misji. Podajcie mi proszę jakąś kombinację, która umożliwi mi naukę tej umiejętności.

Przepatrzyłem stronę główną (http://www.gothic.phx.pl/gothic2/infopage.php?id=21#eab). Czy zadziała takie cosik?
Włączam tryb MARVIN. Wciskam 'F2' (Konsola). Wstukuję 'ch' i edytuję postać.
Styknie?
Potem usunę z ekwipunku odpowiednią ilość złota i pozbawię postaci kilku punktów nauki. Przy okazji, ile tych właśnie punktów kosztuje nauka otwierania zamków?

Ostatnio edytowane przez Venator : 27-11-08 o 14:01.
RPG
Venator jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-08, 14:06   #4
Guffi321
Jaszczur

Guffi321 awatar

Domyślnie

Żeby nauczyć się otwierania zamków trzeba najpierw spłacić dług Gritty i później zapłacić 200 sztuk złota, a jeżeli nie możesz spłacić długu to możesz też znaleźć księgę długów Lehmara, ale nie wiem jak trzea wykonać to zadanie, bo go nie robiłem i mu ją dać (chyba) . To jedyny nauczyciel (nie liczę gildi zlodzieji), który może tego nauczyć.

Aha i nauka tej umiejętności kosztuje 5 PN .
RPG
Guffi321 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-08, 14:34   #5
ROKERSS
Krwiopijca

ROKERSS awatar

Domyślnie

Księgę Lehmara można...ukraść korzystając z kradzieży kieszonkowej,ale w Twoim przypadku nie wchodzi to w grę.Możesz jeszcze lichwiarzowi spuścić łomot i zabierzesz Księgę Długów.Jak Ci się to uda(jest to troszkę ciężkie zadanie w w początkowych etapach gry)Zanieś księgę do Thorbena.Może coś się uda zrobić.
Możesz ją później od niego odkupić i zanieś Coragonowi a następnie Hannie.

Edycja postaci to ostateczność,ale czasem bywa pomocna.
RPG
ROKERSS jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-08, 15:14   #6
Venator
Krwiopijca

Domyślnie

Jest! Ubiłem dziada, ciężko było. Jakieś 6 prób nieudanych, ale się opłaciło . I na dodatek nie było żadnych świadków, bo o północy się podkradłem . Thorben po przekazaniu mu Księgi za darmo nauczył mnie otwierania zamków. A sztuczki z odkupieniem nie znałem, zaraz spróbuję .
RPG
Venator jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-08, 16:42   #7
Makgajwer

Domyślnie

1) Nie było świadków i co z tego? W porcie możesz się lać ile chcesz.
2) Zapytaj Thorbena czy ma pare wytrychów na sprzedaż. Dzięki temu uzyskasz dostęp do okna handlu. Wtedy możesz ją od niego odkupić. Jak zaniesiesz ją Coragonowi to dostaniesz Mocne Piwo (czy coś takiego). Potem jak ją znowu odkupisz i zaniesiesz Hannie to dostaniesz wytrychy ale nie będziesz mógł już jej odkupić. Dlatego najpierw odnieś ją Coragonowi a potem Hannie. Zresztą wątpię abyś zrobił na tym interes.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-08, 17:29   #8
Venator
Krwiopijca

Domyślnie

Na odkupowaniu Księgi straciłem 200 monet, zyskałem za to oprócz drobnych upominków od dłużników 400 doświadczenia (po 200 od każdego). Także chyba się opłacało.
RPG
Venator jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-12-08, 22:31   #9
Gediel
Polna Bestia

Gediel awatar

Domyślnie Thorben

Do thorbena możesz iść jak zabierzesz księgę długów Lehmara i dasz Thorbenowi to będziesz mógł się u niego uczyć, Sęk w tym że Lehmar jest silny i nie łatwy z niego przeciwnik ale rozwaliłem go przy 2 podejściu.
RPG
Gediel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania