Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Stan wojenny: gdzie jest Nemo? - GPP4

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-01-18, 21:59   #25
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Uwierzysz, że nie mogę się doczekać? - słyszysz jeszcze za sobą, gdy opuszczasz karczmę.
Na zewnątrz zauważasz mężczyznę, spiętego i gotowego do akcji, którzy obrzuca cię uważnym spojrzeniem, po czym wyciąga do ciebie dłoń na powitanie.
- Haaxin jestem. Jak rozumiem znasz już nasz cel czy może trzeba uświadamiać?
RPG
Ancoron jest teraz online  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 22:56   #26
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Uff... Chwała bogom. To nie on.
Niemniej, stojący przede mną mężczyzna w istocie jest Nordmarczykiem. Z miejsca zdradzają go akcent i cera, zresztą zupełnie jak mnie. Budowę ciała też ma adekwatną do swego pochodzenia; nawet przez ubranie widać, że jego muskulatura prezentuje się o wiele okazalej niż moja. Jedna rzecz mnie jednak zaskakuje - wzrost mężczyzny. Z całą pewnością mogę rzec, że jest ode mnie niższy o jakieś pół stopy, może nawet więcej. W krainie, w której ja byłem uznawany za trochę niskiego, on musiał uchodzić za konusa. Doprawdy interesujące.
Śmiało ściskam dłoń rodaka. Z większością z nich nie dogaduję się najlepiej, tak więc miło spotkać takiego, który albo nie słyszał o mojej reputacji, albo po prostu ma to w dupie.
- Falric. - odrzekam, dokonując skinięcia głową. - Z tego co mi wiadomo, mamy odszukać jednego starego pierdziela i przekonać go, żeby się pokajał przed Gubernatorem. A jeśli odmówi, zabić, albowiem Gubernator nie toleruje zdrajców. Zgadza się?
Haaxin, Haaxin... Zabawne. Mam wrażenie, jakbym gdzieś już słyszał to imię.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 23:01   #27
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Tak mniej więcej wyglądają ogólne wytyczne, ale cała ta sprawa mi bardzo śmierdzi. Jak patriota mógłby ot tak wypowiedzieć posłuszeństwo władcy i jeszcze pociągnąć za sobą swoich ludzi? By następnie schować się gdzieś w górach... To zdecydowanie nie jest normalne, mam przeczucie, że wpychamy się po uszy w gówno - mówi z delikatną niechęcią.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 23:19   #28
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

- Nie ty jeden, chłopie, nie ty jeden. - zapewniam swego towarzysza, że myślę podobnie. - Chcesz usłyszeć coś dobrego? Postanowiłem potargować się z człowiekiem, który mnie zrekrutował. Tak więc on postanowił mnie otruć. Niby dał mi antidotum, ale jeśli mu wierzyć, ono tylko odwleka nieuniknione. Wyleczą mnie dopiero, gdy wypełnię zadanie. Podobno...
Jest to coś, co powinienem odnotować: nigdy więcej nie negocjować z Epikurem i jego ludźmi. A jeśli już decyduję się to zrobić, to lepiej nic wtedy nie pić.
- Tak czy inaczej, musimy znaleźć tego Nemo, jeśli chcemy uzyskać jakieś sensowne odpowiedzi. Góry na wschód od Piscoris, tak?
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 23:27   #29
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Jakby Epikur chciał cię otruć, to zrobiłby to twarzą w twarz, wlewając ci na siłę do paszczy truciznę z okrzykiem: "pij, kurwa", więc prawdopodobnie z tym on nie ma nic wspólnego. Nie odpuściłby sobie tej satysfakcji, chyba go znasz. I tak, w góry. Jak nie znasz trasy, to trzymaj się blisko mnie - swobodnie rusza, nie oglądając się na Falrica. - A jak masz jakieś pytania czy coś, to wal, droga nie będzie się tak dłużyła.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 23:51   #30
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

- Hmm... Wiesz co? Coś w tym jest. - przyznaję rację Haaxinowi, po czym niezwłocznie za nim podążam. Ufam, że zna te tereny lepiej ode mnie.
À propos Haaxina, wciąż nie mogę się pozbyć wrażenia, że skądś go kojarzę. Co prawda nie wydaje mi się, abym kiedykolwiek z nim rozmawiał, ale chyba o nim słyszałem. Cholera, może go nawet widziałem? Nordmar to nie takie znowu duże miejsce.
- Z jakiego klanu jesteś? - pytam po chwili.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 23:58   #31
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Z klanu Wilka... Choć to nie jest mój domu - rzuca krótko, najwyraźniej nie zamierzając nic więcej dodawać. Zdecydowanie przyspiesza kroku, pozostawiając cię w tyle, widzisz jak szybko przebiera nogami. Nie traci czasu i szybko chce wykonać zadanie czy po prostu poruszyłeś jakąś drażliwą strunę? Zdarza się, ważne, by za bardzo się tym nie przejmować.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-18, 00:25   #32
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Również przyspieszam, starając się nie zostawać w tyle. Widzę, że moje pytanie przywołało jakieś nieprzyjemne wspomnienia. Cóż, widocznie nie tylko ja miałem pod górkę na północy.
Mimo to... Klan Wilka... No tak!
Coś mi świta. Pamiętam, że jednym z wychowanków Klanu Ognia był młody Wilk. Miał nawet własny przydomek, "Ostrze Gromu", który nadano mu po tym, jak samodzielnie zabił dwa niedźwiedzie podczas polowania. Jako nastolatek! Każdy dzieciak w klanie o tym słyszał. Ile ja miałem wtedy lat? Siedem?
Przyglądam się badawczo Haaxinowi. Ma siwe włosy, ale nie wygląda na starego. Strzelałbym, że jest koło czterdziestki. Niby wszystko się zgadza... Ale nie mam pewności.
Cóż, tak czy inaczej porzucam ten temat; skoro on nie chce o tym rozmawiać, muszę to uszanować.
- No dobra, wiesz, jak ja się w to wplątałem. - wracam do naszego zadania. - A co z tobą? Robisz to dla złota, w imię jakiejś idei? Każdego człowieka coś napędza.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-18, 00:34   #33
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Proste. Archolos to teraz mój dom, a dobry gospodarz staje w obronie domostwa. Nie zamierzam skrewić - nie zwalnia, nawet gdy z przydrożnych krzaków na drogę wychodzi kilku obszarpańców w strzępach mundurów archolańskiej armii. Dezerterzy.
Staje naprzeciw grupki.
- Złoto i kosztowności, a nic wam się nie stanie - mówi prawdopodobnie przywódca czteroosobowej gromady, niski i zaczynający łysiec, pozbawiony prawego ucha.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-18, 01:00   #34
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Uważa Archolos za swój dom? Hmm, takiej deklaracji nie spodziewałem się usłyszeć. Sam lubię to miejsce, nawet pomimo tego, że rządzi nim psychotyczny wariat... Ale czy mógłbym je nazwać swoim domem? Nie wiem.
Od razu kładę dłoń na rękojeści, gdy z krzaków wyłaniają się dezerterzy. Cholera, czy to są ludzie Nemo? Los nie obszedł się z nimi łaskawie... Ale nie ma co wyciągać pochopnych wniosków. Równie dobrze mogą być z innej jednostki.
- Odpuśćcie sobie, chłopcy. - oznajmiam donośnie. - Nie jesteśmy grubymi kupcami, którym złoto wypada z wozów. Nie ma co robić rabanu o kilka nędznych monet.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-18, 01:12   #35
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Pierdol się i dawaj co masz, chyba że chcesz tu zdechnąć - mówi ten sam co wcześniej, reszta wyraża pomruk aprobaty.
Haaxin odwraca się do ciebie i prycha z rozbawieniem, w jego spojrzeniu zauważasz znany ci błysk, zamierza zrobić coś głupiego, bardzo głupiego. Widzisz jak śmiało sięga po łuk, wciąż odwrócony w twoją stronę, jak nakłada strzałę i napina cięciwę, mierząc w ciebie. Przejebane.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-18, 01:23   #36
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Yhm... On zamierza się zaraz odwrócić i ustrzelić któregoś z drabów, popisując się swą niesamowitą sprawnością we władaniu łukiem, tak? Tak?
Naiwnie wierząc, że nowo poznany jegomość nie planuje wpakować mi strzały w łeb po zaledwie kwadransie wspólnego marszu, wyjmuję miecz i chwytam go pewnie obiema rękami. Spokojnie posuwam się naprzód, zamierzając wyminąć swego towarzysza i natrzeć na bandziorów. To jest, o ile sami zdecydują się zaatakować.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania