Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Stan wojenny: gdzie jest Nemo? - GPP4

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-02-18, 00:59   #109
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Jedynie uśmiecha się z szaleństwem w spojrzeniu i krzyczy. Wszystko dzieje się tak szybko. Widzisz ostrze przejeżdżające po szyi chłopaka, krew buchającą z przeciętego gardła i dwie strzały zanurzające w tajniaku, który pada na ziemię i wije w konwulsjach, zdychając powoli, przestając krzyczeć. Dziecko drga przez chwilę, po czym zamiera w bezruchu.
Epikur powoli schodzi na dół i jedynie patrzy na Nemo.
- Wybacz mi - szepcze w ciszy, która nagle zapadła.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 01:20   #110
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Cisza. Nieprzenikniona cisza. Bolesna cisza. Wręcz nie do zniesienia. Jeśli ktoś jej za chwilę nie przerwie, to zwariuję.
Więc ją przerywam. Śmieję się, a raczej chichoczę. Cicho, pod nosem. Bo czuję, że coś we mnie pękło. I że już nie będę w stanie tego poskładać do kupy.
Drżącymi dłońmi podnoszę swój miecz. W klindze widzę odbicie. Twarz Viriana. Twarz kapitana. Moja twarz.
Brzydzę się swojej twarzy. Chowam miecz do pochwy na plecach.
Słyszę szum. Przeradza się w krzyki i jęki mieszkańców Xardinii. Do oczu napływają mi łzy.
Nerwowym, nagłym krokiem ruszam w stronę dwóch ciał. Brutalnie odrywam tajniaka od dziecka i ciskam nim kawałek dalej. Zaczynam kopać skurwysyna po twarzy najmocniej jak tylko potrafię. Klękam przy nim i zaczynam tłuc go po twarzy z całych sił. Biję tak długo, dopóki nie rozłupię mu czachy. Uderzam tak mocno, żeby mózg mu wypłynął na zewnątrz.
Zamierzam dokopać się do jebanej ziemi przez jego ryj. Dlaczego? Bo mam na to ochotę.
Jebać chłopaka. Jebać Nemo. Jebać Epikura, łuczników, dezerterów - wszystkich. Jestem tu tylko ja. To moja zemsta.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 01:24   #111
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Epikur czeka, patrząc na rzeź, którą czynisz. Spokojnie zamyka oczy generałowi i przeciera zakrwawioną dłonią czoło.
Po pierwszym impecie podchodzi do ciebie.
- Chodźmy stąd. Nic tu po nas. Już nic - kładzie ci rękę na ramieniu.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 01:38   #112
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

W pierwszym odruchu już się szykuję, żeby zamachnąć się na osobę, która mnie dotyka. Ale dociera do mnie, że to Epikur. Spoglądam na niego przekrwionymi, załzawionymi oczami, dysząc przy tym z wysiłku. A później na tajniaka. Czy raczej na to, co z niego zostało. Znowu na Epikura. I znowu na tajniaka.
Uderzam ostatni raz.
Z trudem wstaję. Naciągam kaptur na głowę. Tak. Nic tu po mnie. Po raz kolejny przywiodłem ze sobą śmierć i chaos. Pora odejść.
Przy nikim się nie zatrzymuję, gdy zaczynam zmierzać do wyjścia z doliny. Nie mam nikomu nic do powiedzenia. Zresztą, kto chciałby rozmawiać z mordercą?
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 01:41   #113
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Wychodzicie z tego przeklętego miejsca. Idziecie w ciszy, czas mija.
Karczma na rozstaju, ponownie. Tym razem jednak tylko ty i Epikur. Wyciąga flaszki, stawia przed tobą, w ciszy. Nic nie mówi, czeka.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 01:51   #114
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Zobojętniale spoglądam na flaszkę, którą stawia przede mną Myrtańczyk.
- Zamiast ze mną pić, po prostu mnie zabij. - mówię bez emocji. - Myślę, że będzie to twoja największa zasługa w trakcie kadencji. Oddasz też przysługę staremu znajomemu...
Mój wzrok utyka w blacie stołu. W umyśle obecna jest jedynie pustka.
- Z drugiej strony, chyba nie będzie takiej potrzeby. Niedługo powinienem zdechnąć od tej trucizny.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 10:00   #115
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Wiesz... Jestem od ciebie starszy o... trochę. Z wiekiem przychodzi rozum. Żyj tak długo jak tylko zdołasz i rób to, co uważasz za słuszne. Trop dzieciobójców i morderców, dbaj o to, by Archolos było choć odrobinę lepszym miejscem, bo zawsze jest nadzieja. Może i umrzesz od jakiejś trucizny, ale najważniejsze to dobrze wykorzystać cały czas, który pozostał. Ten tajniak... na łonie Archolos wyrastają czyraki, zawsze tak było, podłe szumowiny, które wykorzystują stanowisko do prywaty, a naszą powinnością jest stawić im opór, nie dopuszczać do takich sytuacji, jaka miała miejsce z Nemo. Nie pozwalać na śmierć dzieci. Pilnować by nie stać stać się zwierzętami.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 14:54   #116
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Nie chcę tego słuchać. Rośnie we mnie gniew. Rzygać mi się chce.
Uderzam pięścią w stół.
- Było lepszym miejscem? - powtarzam cicho, śmiejąc się przy tym nerwowo. - Lepszym miejscem? O tak, na pewno uczyniłem ten świat lepszym miejscem...
Gwałtownie wstaję i wywracam krzesło, na którym przed sekundą siedziałem. Zaczynam chodzić to w jedną, to w drugą stronę. Wściekły. Złamany.
- Dziewiętnaście lat. - mówię podniesionym głosem. - Dziewiętnaście pierdolonych lat! Tyle już szwendam się po tym świecie, jak bezdomny, schorowany kundel, który szuka własnego kąta, w którym mógłby zdechnąć! Naiwnie przy tym wierząc, że przed śmiercią zdoła zrobić coś dobrego... Ale w rzeczywistości jedynie sprowadza śmierć na innych!
Staję jak wryty. Podnoszę stołek, który wywróciłem, i siadam.
- Moja matka. - zaczynam wyliczać różne osoby, wpadając wręcz w trans. - Ojciec. Wódz. Marwyn. Córka kupca. Skręt. Virian. Górnicy. Mieszkańcy Xardinii. Natasza. Drax. Kapitan straży. A teraz matka z dzieckiem. Wszystkich ich, kurwa, zabiłem!
Chwytam się za głowę. Za dużo. Za dużo...
- To mnie tu trzeba się pozbyć. Wtedy ten świat stanie się lepszym miejscem.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 15:06   #117
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- A ilu by zginęło, gdyby nie ty? Ostatnia akcja, kultyści w porcie. Gdyby nie ty, nie wyleźliby z kryjówek, mordowaliby przez lata, aż w końcu... Teraz też. Uratowałeś kobiety i dzieci, kilku mężczyzn, w tym parszywym świecie to wiele. Ci, którzy umarli, nic byś nie zmienił. Ten skurwysyn prędzej czy później dopadłby Nemo i jego ludzi, wyrżnął ich wszystkich. Tego właśnie byś chciał? Więc w takim razie... proszę bardzo, skończ ze sobą - Epikur z rozmachem wbija w blat stołu sztylet. - Albo żyj dalej, pozbieraj się i próbuj ratować innych, tak jak do tej pory. Tak jak ja. Widziałem śmierć dzieci, kobiet, przykłady skurwysyństwa, których nie mógłbyś przetrwać, ale gdybym się teraz poddał, to ich śmierć poszłaby na marne. Wybór należy do ciebie. Jeśli... będę miał dla ciebie zlecenie, nic szczególnego, a będziesz mógł pomóc wielu - rzuca na stół mieszek ze złotem. - Niech żyje to pierdolone Archolos i chwała gubernatorowi, niechaj włada jak najdłużej.
Jad wręcz słychać w jego głosie, jak i niechęć do życia. Chwyta jedną z butelek i wychodzi, nic więcej nie dodając, pozostawiając ciebie z wyborem.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 15:33   #118
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Kilka następnych minut po wyjściu Epikura spędzam w absolutnej ciszy. Nawet się nie ruszam; spoglądam jedynie na wybór, z którym pozostawił mnie Gothańczyk.
Czy... czy jest jeszcze sens dalej ciągnąć tę farsę?
Otwieram butelkę, którą wcześniej przyniósł Belaiar, i pociągam solidny łyk. Ostatnia przyjemność przed potencjalnym końcem.
Wyjmuję z mieszka jedną monetę i podrzucam ją do góry. Awers czy rewers?
Brzdęk. Moneta uderza o blat stołu. Chwilkę na nim wiruje, podskakuje, aż wreszcie wyraźnie widoczna jest jej jedna strona. Awers.
Ja to naprawdę mam pecha.
Znowu upijam co nieco z butelki, po czym zabieram sakwę z pieniędzmi i przypinam ją do paska. Sztylet chowam w pochwie na udzie.
Opuszczam karczmę. Przeżyłem kolejny dzień.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-18, 16:02   #119
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

[Zysk: sztylet, 450 sztuk złota
Straty: Pochodnia, ekstrakt leczniczy]

I tak oto nadszedł kres kolejnej wyprawy Falrica, który stopniowo wpada w ramiona szaleństwa i traci wiarę w ludzi. Siedzący samotnie w karczmie, pijący wódkę i zmaltretowany, zniszczony.

No cóż, wyszło jak wyszło, sesja trochę się przeciągnęła, ale GPP4 był wzorowy. 10 Kryształów Honoru się należy. Nie mam pomysłu co jeszcze dodać, także elo.

Uzupełnione.

Ostatnio edytowane przez GPP4 : 07-02-18 o 16:43.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania