Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park
Przeładuj stronę Fajny film wczoraj widziałem...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-06-09, 23:45   #1
Dragunov

Domyślnie Fajny film wczoraj widziałem...

Idea tematu jest prosta - widziałeś jakiś film, spodobał ci się, był oryginalny, a może zburzył twój światopogląd? Napisz o tym, podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami, ewentualnie wyzwij ich od ignorantów - co tylko chcesz, pamiętaj jednak że to temat głównie o filmach.

Może ja zacznę:
Proch i pył, średnio udana, acz interesująca próba przeniesienia westernu na Bałkany. Dwóch braci, jeden poszukuje swojego miejsca we wciąż zmieniającym się świecie początku XX wieku, drugi zemsty za zniszczenie swojej rodziny. Obaj spotykają się na wyniszczonych rebelią wzgórzach Macedonii. Twórcy chcieli naraz pokazać obraz bezsensownej wojny, losy braci oraz kilka innych wątków pobocznych. Niestety... To nie jest możliwe. ^^' Dwie godziny to po prostu za mało, w efekcie dostajemy fabułę skomplikowaną, ale pokazaną tylko w kawałkach. Lwiej części możemy się tylko domyślać. IMO byłaby z tego niezła dylogia. Koniec końców mamy film który w wielu miejscach jest tak zagmatwany że chyba nawet scenarzysta się gubił, a w innych z kolei aż razi uproszczeniami.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-06-09, 23:59   #2
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

Całkiem niedawno w telewizorni puszczali animowany "Sen czy jawę" (oryg. "Waking Life" - TV4 do boju). Naprawdę kawał dobrego rzemiosła, w warstwie surrealistycznej kreski szczególnie. Cała fabuła to, nie nazywając na wyrost, perypetie młodego człowieka, starającego się odnaleźć granicę pomiędzy tytułowymi dwoma stanami, obsypana grubą warstwą przemyśleń. Coś dla maniaków animowanej filozoficznej rozkminy na bazie: "co?", "jak?", "po co?" i "dlaczego tak, a nie inaczej?". Sam daję mu mocną szóstkę. Z hakiem, bo czasem lubię taką niezobowiązującą filozoficzną gadkę.

Ostatnio edytowane przez Fremen : 22-07-09 o 23:48.
RPG
Fremen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-09, 00:06   #3
Smuggler
Zębacz

Smuggler awatar

Domyślnie

Mmm... świetny pomysł na temat.

No więc kilka dni temu obejrzałem najnowszą produkcję Davida Fincher'a, a mianowicie Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona. Film generalnie interesujący, poruszający poniekąd problem czasu i braku możliwości nad nim kontroli. Mówię "poniekąd", bo aspekt ten został potraktowany bardzo po macoszemu. To jest właśnie największa wada tego filmu, a mianowicie brak w nim pewnej myśli przewodniej, przesłania. Ale po kolei.
Napewno na duży plus zasługuje tu gra aktorska. Duet Brad Pitt - Cate Blanchett spisał się niemal idealnie. Zwłaszcza kreacja stworzona przez Pitta zasługuje na słowa uznania. Kolejny bardzo udany film tego aktora.
Ponadto sam obraz raczy nas estetyką wykonania. Na ekranie możemy podziwiać piękne obrazy i zdjęcia wykonane z niezwykłą starannością.
Film nie jest jednak idealny. Jak wspomniałem na początku, brakuje w nim myśli przewodniej. Zaczyna się, trwa i kończy tak jak każdy tego zamierza. Nie ma w nim żadnej głębszej prawdy. Próżno szukać także nieoczekiwanych zwrotów akcji. W konsekwencji sama produkcja po pewnym czasie zaczyna się dłużyć. I nie sprzyja temu ponad dwie i pół godziny jej trwania.
Słowem podsumowania powiem, że film z pewnością wart jest zobaczenia, o ile nie oczekujemy po nim produkcji wszechczasów. Dzieło Fincher'a z pewnością jest dobre, ale jednak brakuje mu tego, co odróżnia filmy dobre od bardzo dobrych.

Ostatnio edytowane przez Smuggler : 13-06-09 o 00:10.
RPG
Smuggler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-09, 12:20   #4
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Przedwczoraj ogladalem na Polsacie o 22 "Pijanego Mistrza" chyba z 1978 z Dzeki Czanem. a ogladnalem dlatego ze to klasyka gatunku i wcale niepozalowalem tych 2,5 godziny. A czemu? Bo mi sie film podobal bo opowiadal o tym jak to ten mlody knabrny i nieposluszny Dżeki zostaje wyslany za kare do swojego wuja aby ten go nauczyl dyspypliny itp...no niby nic ciekawego ale tu wlasnie sie zaczyna to co mi sie podoba najbardziej czyli to ze wuj caly czas na.ebany jak bombowiec, lata z dbankiem wina i uczy tego Dżekiego, hehe, nawet walczyl nieodkladajac dzbanka i jeszcze pil przy okazji, hehe i ogolnie byl prze-misterzem, rzekl bym prze-ch.jem film durny jak jasna cholera ale jak ktos lubi takie klimaty to polecam
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-09, 12:29   #5
gothicman2
Jaszczur

gothicman2 awatar

Domyślnie

Ja tez lubie Pijanego Mistrza to klasyk warto tez obejrzec tez jego kontynuacje:
Legende Pijanego MIstrza tez bardzo ciekawy
Warto też ogladnąc w 80 DNI dookoła świata z 2003 roku , w której gra Jackie Chan
gothicman2 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-09, 21:47   #6
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

"Zakazana planeta", rocznik '56, w obsadzie między innymi: Walter Pidgeon i Leslie Nielsen (!). Ciągle powtarzają to na TCM'ie (jeszcze chyba od czasów, gdy dzierżawiłem telewizję od lokalnych dostawców kablówki). Niech nie próbuje pretendować do miana miłośnika kina sci-fi ten, kto nie widział tego obrazu na oczy.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-06-09, 22:26   #7
asioka
Czarny Goblin

asioka awatar

Domyślnie

Co prawda nie wczoraj, ale oglądnęłam film, który chciałabym polecić.
"Elitarni" (Tropa de elite")- film o jednostkach specjalnych BOPE w Brazylii. Akcja dzieje się w favelach przed wizytą gościa specjalnego- Jana Pawła II. Służby specjalne muszą zaprowadzić porządek, co jest prawie awykonalne. Pokazane są też procedury wprowadzające do BOPE (dla mnie-jedne z lepszych scen). Muzyka latynoska i zadziorna http://www.youtube.com/watch?v=4y-sq...eature=related . Niestety chyba słyszałam przeróbkę pop tego kawałka...
Polecam.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 01:46   #8
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Ooo... Troppa de Elite dobre jest. W mieście, gdzie sie uczyłem puszczali to w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Byłem z koleżanką i nawet jej sie podobało, scena z kijem od szczotki ftw. :P

W filmie występuje latynoska i pier**** wersja Charlie'ego Sheen'a, polecam gorąco, świetny film.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-09, 17:27   #9
Smuggler
Zębacz

Smuggler awatar

Domyślnie

W ramach przypomnienia obejrzałem ostatnio "Ligę Niezwykłych Dżentelmenów". Poprzednim razem widziałem ją dość dawno temu, także niewiele w sumie z niej pamiętałem.
Film przeszedł swego czasu bez echa. Zadziwiająca tym bardziej, że jest to film bardzo oryginalny. Do życia zostaje powołana tajemna organizacja pod nazwą zawartą w tytule, której celem jest powstrzymanie nadmiernego rozwoju zbrojeniowego, prowadzącego do wojny. Skład tejże organizacji jest dość niezwykły. Wchodzą weń m.in. Dr Jekyll / Pan Hyde, Kapitan Nemo czy Mina Harker (polujące swego czasu wraz z Van Helsingiem na Hrabiego Dracule).
Przepełniona indywidualnościami Liga ma się zjednoczyć, by powstrzymać nadciągającą "inwazję".

Obowiązkowa pozycja dla każdego fana ekranizacji komiksowych.
Nieprzeczytane 28-06-09, 17:45   #10
Dragunov

Domyślnie

Liga jest niezła, robiłem sobie co do niej duże nadzieje, bo lubię steam punkowe klimaty. Na szczęście zawiodłem się tylko częściowo. Niezły pomysł, dużo kasy, ale za to bez polotu. A szkoda.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-07-09, 13:31   #11
invader
Polna Bestia

invader awatar

Domyślnie

Ostatnio obejrzałem film "Haunting in Connecticut" po polsku "Udręczeni". Zapowiadany w telewizji jako najbardziej oczekiwany film roku. Nie oczekiwałem po nim dużo, bo często takie zapowiadane filmy okazują się hałą. Ale pozytywnie mnie zaskoczył, niby oparty na prawdziwych wydarzeniach, horror który straszy(ewentualnie próbuje) a nie obrzydza.

Święte Przymierze -> Królestwo Innosa -> Czeladnik (czyt. Jestem królewicem z nieprzeciętnym licem)
Agent Królestwa
RPG
invader jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-09, 01:45   #12
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

"Wrogowie Publiczni" aka Public Enemies, czyli historia Johna Dillingera (gra Johnny Depp, panny juz lecą), który ucieka przed FBI, prowadzone przez Melvin Purvisa (Christian Bale, dobra rola). Pomijajać fajne kanapy dla dwojga w Heliosie (hem, hem ^^) film był bardzo ładnie zrobiony i sklejony. Osobiscie lubie filmy gangsterskie z lat 30-tych, takie perełki jak "Nietykalni" uwielbiam oglądąć, wiec na "Wrogów" poszedłem z dużą doza optymizmu i nie zawiodłem sie, obsada dobra, scenariusz b. ładny, strzelaniny, pościgi i humor, ot "wymarzona" gangsterka. Oczywiście jest też tzw. zmierzch gangów Chicago pokazany i aż robi sie nam autentycznie smutno, że ci źli, parszywi mordercy nie mają sie gdzie ukryć.

Taki fajny Syndrom Sztokholmski. :]

Polecam.

Jak obejrze Inglorious Basterds, też dam recke, bo wybieram sie na to, a swietnie sie zapowiada. Brad Pitt (my fav actor) i Quentin Tarantino (one of my fav directors), plus niemcy, jucha i II WŚ.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania