Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna > Pomoc Techniczna [G3]
Przeładuj stronę Wrażenia

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-08-10, 13:14   #1
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie Wrażenia

W tym wątku możecie zamieszczać posty opisujące wasze wrażenia po kontakcie z Quest Packiem 4 PL.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 15:26   #2
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

A więc będę pierwszy. Swoje wrażenia obieram na wersji beta, ale zadania się nie róźnią.

A więc QP4 to coś w stylu Nocy Kruka. Dodaje nowe zadania i kilku NPC, urozmaica kontakty i dodaje nowe dialogi z kilkudziesięcioma postaciami z G3. Według mnie to lepsze niż dodawać wiele nowych NPC a starych zostawiać bezpłciowymi. Jest kilka zadań związanych z kobietami czego nie było w G3 (oprócz Aili). Quest Pack nie ma głównej alternatywnej fabuły jak Noc Kruka, nie ma też nowych lokacji co najwyżej kilka zmienionych.

Zadania nawiązują do poprzednich części, jest wątek smoków kilka oryginalnych - klimatycznie podobnych do pierwszych dwóch części. Jest też typowa drobnica typu przynieś kilka ziół. Nowe pancerze które były w poprzednich częściach, wiele przedmiotów.

Jest dobrze, nawet bardzo.

Teraz po wydaniu wersji ogólnej wracam do gry od nowa. Szykują się dobre dwa tygodnie w Myrtanie!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 16:03   #3
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

JA z kolei będę drugi i też wtrącę co nieco od siebie. QP jest strasznie.. nierówny. Potrafią się trafić naprawdę fajne i klimatyczne questy jak te od Xardasa <czegoś takiego właśnie brakowało w oryginalnym G3!>, są długie 'łańcuchówki' <quest od Gelforda wymaga biegania po całej myrthanie, a dalej po nordmarze>, NPCe wreszcie reagują na nasze zbroje, są dobre patenty z innych modów <nieumarli paladyni> ale z drugiej jest coś tak mało porywającego jak Lardo, a większość tych nowych questów znajdzie się dopiero, gdy ma się w ręku manual i wie się gdzie ich szukać, zwłaszcza że zakończenie jednego automatycznie zaczyna kolejny. W praktyce więc jeśli ktoś chce czerpać przyjemność z QP musi lubić G3, gdyż na nowości trafia się z reguły 'przy okazji' lub po wykonaniu questów z podstawki.
Niemniej jednak imho warto ściągnąc, to tylko 200 mega. Każdy może przekonać się sam.
Nieprzeczytane 28-08-10, 19:09   #4
Gorys21103
Krwiopijca

Domyślnie

Mi podobają sie np.ataki na miastaBoli mnie jednak że jedna kamienna tabliczka kosztuje 6000 złotych monet a to lekka przesada.Co do zbroji to troche denerwujące bo co wizyte w miastach lub gdziekolwiek musze je zmieniać i tu nasówa mi sie pytanie jaką jest najlepsza zbroja neutralna.?
Świat troche odmłodniał wygląda żywiej.Co do questów to w pełni zgadzam sie z poprzednikiem ale to dodaje smaczku grze.A co do tłumaczenia nie mam żadnych aleOgólnie rzecz biorąć wielki plus dla twórców QP jak i jego tłumaczenia.

@Edit 2 razy byłem świadkiem takich ataków raz orków na Ardee i bandytów na Cape Dun

Ostatnio edytowane przez Gorys21103 : 28-08-10 o 19:24.
RPG
Gorys21103 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 19:22   #5
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Cytat:
Co do zbroji to troche denerwujące bo co wizyte w miastach lub gdziekolwiek musze je zmieniać
To się nazywa realizm.

Cytat:
mi sie pytanie jaką jest najlepsza zbroja neutralna.
Hmm z płytek pełzacza?

Od siebie dodam. Zapomniałem napisać o losowych atakach na miasta. Często się zdarza, że podczas wizyty w np. Cape Dun bandyci - lub rzadziej - buntownicy atakują orków. Ciekawe.....
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 19:25   #6
Kyle
Golem

Domyślnie

Trochę sobie pograłem. Rapier Larda ładnie kosi. :P Aż żal przechodzić na dwuręczniaki, ale takie miałem założenie... Dlaczego ten pan nie ma niczego dwuręcznego? Choćby maczugi? To jawna niesprawiedliwość.

Ataki na miasta są lekko denerwujące. Poległem w drugim na Cape Dun, będąc świeżo po arenie-bez zapisu. Potem pięć razy podchodziłem do areny, nim znowu ją wygrałem... Ciekawe, czy na klasztor też takie będą. Już widzę te fireballe.

Wyłączyłem redukcję expa przy instalacji i chyba był to błąd. Mam wrażenie, że szybciej ten lvl leci...

Zamierzam przejść ile się da w orkowym pancerzu. Gińcie morry!

@Gorys
Najlepsza neutralna jest pewnie ciężka nordmarska. Jak orkowie jej nie lubią, to pozostaje ta z rudy, dodana w QP.
RPG
Kyle jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 19:43   #7
Młody Bromor
Kąsacz

Młody Bromor awatar

Domyślnie

Muszę przyznać, że wrażenia dobre. Po pierwsze gram od 15 i już natknąłem się na parę nowych zadań. Po drugie pancerze z Gothic 1/2, takie rzeczy cieszą. Po trzecie losowe ataki, np. zwiadowcy orków atakują Ardeę, złodzieje podchodzą pod Cape Dun.... No i część buntowników to teraz milicjanci i mają pancerze wzorowane na tych z drugiej części sagi, wiem że pisałem już o nowych zbrojach, ale o tej chciałem napisać z osobna.
RPG
Młody Bromor jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 20:15   #8
Abuyin ibnJadir
Polna Bestia

Abuyin ibnJadir awatar

Domyślnie

Mi QP4 też bardzo przypadł do gustu , linie dialogowe można czasem pomylić z oryginalnymi , to mi się podoba , nowe dialogi wplątane tak ,że tylko ich niemością można owe rozmowy rozpoznać . I mam też takie małe pytanko , co daje alternatywny balans ? Włączyłem go i nie widzę różnicy .
RPG
Abuyin ibnJadir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 21:05   #9
Zaxom
Krwiopijca

Domyślnie

Duzo rzeczy, chociazby to, ze zamiast 100% expa otrzymujemy 90. : )
RPG
Zaxom jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 21:39   #10
Argetlam
Czarny Goblin

Argetlam awatar

Domyślnie

No to tak, grałem kilka godzin, oto moje wrażenia z gry. Na początku plusy, potem minusy.

+ Bardzo fajnie wyglądają zbroje z G1/G2 chociaż to tylko przemalowane wersje innych zbroi prezentują się dobrze.

+ Dobre dialogi, nie odbiegające zbytnio od podstawowych.

+ Prawie wszystkie zadania z którymi dotychczas się spotkałem były ciekawe, był jeden mały wyjątek zadanie z Lardo.

+ Poprawione tekstury.

I wiele, wiele innych....

- Niektóre nazwy NPC są bezsensowne, przykładem niech będzie jeden z buntowników o nazwie "Doświadczony Żółtodziób", co ma jedno do drugiego?

Hmm, a tak z innej beczki, nie wiem może to jakiś bug, lecz od czasu wyjścia z Reddoc pora dnia zmienia mi się do kilka sekund, 15 sek dzień 15 noc... Trochę to dziwne...

Święte Przymierze - Podziemie - Nowicjusz
RPG
Argetlam jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 21:55   #11
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Ogólnie wrażenia pozytywne.

- Ataki np bandyci na Cape Dun
- Nazwy Npc ( akurat one mnie w sumie śmieszą )
- Wyraźna poprawa klimatu
- Sporo wyraźnych nawiązań do końcowych wydarzeń z g2, jednocześnie pojawiają się odpowiedz na dręczące pytania

No ale jedna rzecz to mnie denerwuje

- Pancerz diego normalnie mam poczucie ze chodzę w piżamie ale to tylko chwilowe, szybko zmieniłem na lepszy pancerz

Co do wersji PL narazie brak jakichkolwiek błędów i oby tak dalej
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-10, 23:50   #12
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Błędy można raportować w TYM temacie. Nazwy niektórych NPC głupie, ale ogólnie jest dobrze. A i tak wiele zostało poprawionych.

Ostatnio edytowane przez Elem : 28-08-10 o 23:53.
RPG
Elem jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania