Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3: Zmierzch Bogów > Dyskusja
Przeładuj stronę Wrażenia z G3:ZB

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-12-08, 16:40   #1
 Webster
Globalny Knur

Webster awatar

Domyślnie Wrażenia z G3:ZB

Temat skierowany do tych którzy przeszli G3:ZB chociaż raz. Co sądzicie o dodatku, jak wam się w niego grało, jak podobała wam się fabuła itp, itd

Ja powiem szczerze nie patrząc na ilość bugów grałem z przyjemnością, fakt że taki pancerz paladyna na chama mogliśmy mieć już na samym początku było bardzo dużym ułatwieniem, i to że mogliśmy okradać wszystkich nie bacząc na to czy nas obserwują czy nie. Reasumując, gra była nawet udaną produkcją. CO wy sądzicie na ten temat?.
RPG
Webster jest offline  
Nieprzeczytane 13-12-08, 17:30   #2
Xardas99
Chrząszcz

Domyślnie

Hmm... dużo bugów, ale ciekawa fabuła. Nazwa głownego przeciwnika podłamująca ... Już lepiej jakby się nazywało "Bestia". Moim zdaniem chcieli mieć co poprawiać żeby 4 później mogła wyjść ^^. Aha... i miałem nadzieje że to jednak Lee będzie królem. interesujący udział nowego "przyjaciela" Hecotra Oscha.
RPG
Xardas99 jest offline  
Nieprzeczytane 13-12-08, 18:05   #3
szyms
Polna Bestia

szyms awatar

Domyślnie

Mi się dodatek podobał. Głównie fabuła. Jak i to że po ostatnim filmie można dalej grać. Najbardziej zdziwił mnie ostatni boss, naprawdę jakby postawili tam dwa trole to by było trudniej a tak to 10 uderzeń i koniec.
Mimo licznych bugów, cieszę się że zakupiłem tą grę. Powiem że jakby niektóre elementy z dodatku dodali do podstawki byłbym zadowolony. Np:
barak wytrzymałości, koniec uderzeń, to jest fajne. Może ktoś w przyszłości zabierze się za taką przeróbke która doda to co muwiłem wyżej, jak i bronie, pancerze. Ale słyszałem że GIII jest ciężki do przerobienia.

RPG
szyms jest offline  
Nieprzeczytane 13-12-08, 20:12   #4
Hans92
Krwiopijca

Hans92 awatar

Domyślnie

Jestem wielkim fanem Gothica i nie mógłbym niezagrać w dodatek, a że akurat tuż po urodzinach dysponowałem jakąś gotówką postanowiłem kupić oryginał. Ogólnie gra bardzo przypadła mi do gustu pomimo ogromu bugów, fabuła była dość ciekawa (chociaż to nie TO) nie wszystkie questy wykonałem (3 mi zostały), czekam na kolejne części i na patche - szkoda że tak mało dopracowana ale w końcu to Gothic więc WIELKI SZACUN dla wszystkich Fanów

GOTHIC RULEZ!!!
Nieprzeczytane 14-12-08, 01:17   #5
barlogo
Krwiopijca

barlogo awatar

Domyślnie

to nie jest pytanie do tematu a tera ja coś nawet nawet gra tylko czemu bestia nazywała się szef a nie jak ktoś ujoł bestia a nie wiem ale może pominołem czy mozna wziąć udział w bitwie jakejś coś takiego że ma sie np 7buntowników i na orków iść?? a więc głupi był troche tajemniczy wędrowiec wygląda jak kupiec z pustyni i znika ciągle ale fabuła gry jest fajna spora ilość bugów nawet fajne bronie dołożyli i zbroje mi się dodatek podobał
RPG
barlogo jest offline  
Nieprzeczytane 14-12-08, 10:56   #6
jam tam
Polna Bestia

Domyślnie

Przeszedłem grę, ciekawa. Ale ilość bugów mnie przerażała. Trochę za dużo biegania do różnych zadań, heh.. Zakończenie jakieś takieś dziwne.. Czuje pewien niedosyt.. Gra z pewnością za krótka
RPG
jam tam jest offline  
Nieprzeczytane 14-12-08, 22:59   #7
david3q
Krwiopijca

Domyślnie

Po przejściu Zmierzchu Bogów czuje spory niedosyt. I to nie tylko z powodu olbrzymiej ilości błędów. W czasie gry fabuła stawała się ciekawsza, lecz ta końcówka z tym marnym Szefem mnie bardzo zawiodła... Szczerze mówiąc liczyłem, że w jakimś niespodziewanym momencie pojawi się Xardas i coś ciekawego sie wydarzy. Nie ma także pewnej spójności z G3. Otóż Bezi w G3 wybierając się z Xardasem do nieznanych krain zniszczył artefakty Adanosa i w ten sposób pozbawił ingerencji bogów (po zniszczeniu artefaktów nie można było uczyc się w chramach). A tutaj możemy swobodnie uczyc się w chramach czarów, życia itd. Sądziłem, że z nauką magii jakoś inaczej, ciekawiej wymyślą. Więc tytuł dodatku nie za bardzo pasuje. Ale na plus można uznac mozliwośc "biegania" po świecie po filmiku końcowym. Cóż pozostaje czekac na G4 i wracac do G1 i G2...
RPG
david3q jest offline  
Nieprzeczytane 15-12-08, 02:07   #8
Limbaradiel
Krwiopijca

Limbaradiel awatar

Domyślnie

Dziś skonczylam męczyc sie z dodatkiem. Co cóz na pewno pod wieloma wzgledami jestem zawiedziona ale z drugiej strony zwsze dobrze ze jakis dodatek istnieje. Marna fabuła nawet bardzo. Ale to nadal Gothic i to chyba wyczerpuje temat. Gra nie jest tak dobra jak klasyczna dwójka i jedynka ale ciesze sie z tego co jest. Gdyby Gothic skończyl sie na nocy kruka, wtedy bym narzekala.
RPG
Limbaradiel jest offline  
Nieprzeczytane 15-12-08, 18:19   #9
lelad
Krwiopijca

Domyślnie Hindusi zniszczyli czar Gothica.

Witam wszystkich.
To jest mój pierwszy post na tym forum. Zdecydowałem się na niego, bo jestem wstrząśnięty gniotem , w który przyszło mi zagrać.
Ale zacznę od początku.
Jestem wielkim fanem serii gier Gothic. Zacząłem od Gothic3. Gra ta mimo wielu bugów urzekła mnie swoim klimatem i finezją dialogów. Na początku mocno przeklinałem gdy co chwila zawieszał mi się komputer, ale po patchu 1.6 stabilność gry mocno wzrosła i dało się w nią grać. Zaraz po niej zagrałem w Gothic 1, a następnie w Gothic 2 NK. Wrażenia moje były jeszcze lepsze. Panujący w nich klimat, przemyślane, pełne humoru dialogi, frapująca fabuła, świetny dubbing i świetna postać Bezimiennego wywarły na mnie ogromne wrażenie. W sumie w każdą z nich zagrałem minimum po 3 razy starając się je przejść na wszelkie sposoby. Zacząłem szukać innych gier cRPG fantasy ale nie znalazłem godnego konkurenta (grałem w Morrowind, Neverwinter Nights, Two Worlds, Bard's Tale oraz h&s: Sacred, Dungeon Siege). Dlatego też z niecierpliwością oczekiwałem na Zmierzch Bogów. A gdy już w nią zagrałem odniosłem wrażenie, że wylano na mnie kubeł pomyj. Gra jest pełna bugów i w takiej wersji nigdy nie powinna trafić do użytkownika. Wygląda jakby była robiona na kolanie. I to nie tylko sama gra ale i dubbing (pomylone kwestie wprowadzające w błąd, momentami brak jakichkolwiek dialogów, źle dobrane głosy - np ork mówi głosem jak młodzieniec po kastracji). Ale to nie jest jej największa wada. Wszystkie bugi mogą zostać wcześniej czy później poprawione przez patche. Największą zbrodnią jest zabicie klimatu Gothica. Z Bezimiennego zrobiono patetycznego nadętego głupka wygłaszającego moralizatorskie tyrady. Treść dialogów jest tak głupia i płytka, że wręcz nie można tego słuchać. Jest też pełna niekonsekwencji: np. Bezimienny ruga złodzieja i nakazuje mu się zmienić a za chwilę pobiera u niego nauki o złodziejstwie. Odniosłem wrażenie, że twórcy dodatku nie znali Gothica lub znali go bardzo pobierznie. Na pewno nie odczuli i nie zrozumieli jego klimatu i finezji dialogów. Ze wspaniałej postaci, która robiła różne rzeczy moralne i niemoralne dla osiągniecia celu zrobiono nawiedzonego idiotę. Także polski dubbing jest beznadziejny. O ile aktor podkładający głos pod Bezimiennego stworzył wielkie kreacje w Gothic1 - 3, to w dodatku stworzył kompletnego bubla. Te krzyki, ta dziwna maniera. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Wad jest tyle w grze, że aż trudno je wymienić: np. pozostawione przedmioty charakterystyczne dla Gothic 3, brak w większości przypadków reakcji NPC przy okradaniu ich, brak jakichkolwiek konsekwencji za zabicie kogoś, płytkie i infantylne questy, słaba fabuła, gra się kończy zanim się na dobre zacznie i wiele innych. A przy tym ta cena. Takiego bubla nie powinno się dołączać nawet do gazety za 6 zł. Teraz widzę, że mieli rację ludzie twierdzący, że nie może się udać Gothic robiony przez kogo innego niż Piranie. Po dodatku nie uwierzę już, że Gothic 4 może dorównać poprzednikom. Pozostaje tylko czekać na Risen.
Przepraszam, za zbyt długi post ale musiałem gdzieś wyrazić swoje oburzenie, że zniszczono etos tak wspaniałej serii gier przez wydanie takiego bubla, gniota,wyciągacza kasy itp. Ta gra jest dokładnie jak film rodem z Bolliwood.
RPG
lelad jest offline  
Nieprzeczytane 17-12-08, 20:40   #10
Kubiaq
Redaktor

Kubiaq awatar

Domyślnie

Do opisania tego totalnie beznadziejnego produktu, jakim niewatpliwie jest "Gothic 3 Zmierzch Bogow" posluze sie jednym slowem: dramat. Gra przestala zasmiecac moj dysk twardy na kilka chwil po ukonczeniu przeze mnie glownego watku fabularnego. Nastepnego dnia "Zmierzch Bugow" zniknal takze z mojej polki, gdyz przy takich tytulach jak Gothic 1, Gothic 2, Noc Kruka, czy tez Gothic 3 znajdowac sie nie powinien.

Plusy:
- troszke szybsze wczytywanie gry niz w przypadku Gothic 3.

Minusy:
- Niezliczona ilosc bugow,
- Dretwe i sztuczne dialogi,
- Pusty i pozbawiony zycia swiat,
- Fabula pisana "na kiblu",
- Questy na poziomie dzieci w wieku od siedmiu do dziesieciu lat.
- Beznadziejne intro i autro,
- Brak Xardasa, Diego, Lestera i wielu innych postaci z poprzednich czesci,
- i wiele innych.
RPG
Kubiaq jest offline  
Nieprzeczytane 18-12-08, 10:22   #11
zyku123
Chrząszcz

Domyślnie

Gra to jeden wielki badziew.... to juz nie ta sama gra, ktora robily piranie :/. Gra jest za latwa, pelna bugow i bledow! Na samym poczatku mialem juz pancerz paladyna i miecz jednoreczny 280 obrazen bez cheatow. Nie ma juz tego Gothicowego klimatu, cala produkcje opisze jednym slowem "żałosne"... nie wiem jak mozna tak zmarnowac taki tytul
RPG
zyku123 jest offline  
Nieprzeczytane 18-12-08, 17:24   #12
 Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Żeby to był zwykły mod zrobiony przez fanów gry, to bym nic nie mówił...
Ale oficjalny dodatek? Jakby amatorzy na kolenie go robili...
Miejscami lokacje dopracowane, a miejscami kicha jakaś...

No i wywalenie większości zwierzaków z mapy... Nie ma co zrobić biegając po terenie.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania