Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Elex
Przeładuj stronę Elex - dyskusja ogólna

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 03-07-15, 10:01   #1
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

Miejsce do przedpremierowych rozważań na temat nowej produkcji Pirahna Bytes. Komentarze, sugestie, domysły, spostrzeżenia.

Ostatnio edytowane przez Kassler : 12-08-15 o 00:11.
RPG
Kassler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-07-15, 11:12   #2
 Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Dla mnie Pirania skończyła się wraz z pokazaniem Risen 2 i 3. Poszli w klimaty jakie wskazały im "obiektywne badania rynku" i kicha. Jak robili gry jako pasjonaci, to było ciekawie. A teraz? Klepanie tego co większość. Niech na drzewo spadają.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-07-15, 12:17   #3
Arim
Zębacz

Domyślnie

Nie ma to jak skrytykować grę na podstawie jednego zdania z opisem i obrazka w sieci, dobra robota.

Btw. Jako "pasjonaci" to zrobili tylko g1.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-07-15, 12:48   #4
 Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

A gdybym na ślepo pochwalił, to byłoby dobrze? pamiętam ich pianie z zachwytu nad Risen 2 i 3 i co nam dali? Gry średniej klasy. Gdyby naprawdę mieli zrobić coś całkiem odmiennego, to nagłośniliby to w kampanii promocyjnej. Stad moje przewidywania.

Oczywiście jak okaże się że nie mam racji gotów jestem to pod stołem odszczekać. Ale znając życie raczej mnie to nie czeka.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-07-15, 13:06   #5
Arim
Zębacz

Domyślnie

Cytat:
A gdybym na ślepo pochwalił, to byłoby dobrze?
Tak samo głupio.

Cytat:
pamiętam ich pianie z zachwytu nad Risen 2 i 3 i co nam dali? Gry średniej klasy.

Może nie wiesz tego, ale kampania reklamowa zwykle polega na tym, aby pokazać swój produkt w jak najlepszym świetle. Swoją droga i tak nie wyszło tak tragiczne jak w G3, co prawda piraci to nie moje klimaty, ale dało rade w miarę przyjemnie pograć.

Cytat:
Gdyby naprawdę mieli zrobić coś całkiem odmiennego, to nagłośniliby to w kampanii promocyjnej. Stad moje przewidywania.
I zapewne to zrobią, bo chcą sprzedać jak najwięcej kopii, co wyniknie z tego "nagłaśniania" to się okaże.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-15, 00:30   #6
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Z pewniej perspektywy fajny pomysł,bo jeszcze nie widziałem gry fantasy w klimatach postapokaliptycznych bo zazwyczaj w tego typu grach ratuje się świat przed zagładą jakiegoś sortu a nie żyje w nim.Trochę mnie tylko zastanawia ten wątek "science fantasy" czyli jakiejś wyższej technologii bo miałem nadzieje na bardziej "standardowy" świat fantasy...ale mają taką wizje to się kłócić nie będę.Jak Smutas powiedział to się pod tym trochę podepnę,nie oczekuję zbyt wiele i wolę (przynajmniej w tym przypadku)nastawiać się pesymistycznie i mieć miłą niespodziankę,niż się "napalać" na zajebistą grę a dostać coś...średniego.Mają dać więcej szczegółów na gamescomie więc za miesiąc będzie można coś więcej powiedzieć

Ostatnio edytowane przez Simon_Dark_lord : 04-07-15 o 00:36.
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-15, 01:32   #7
 Dark
Najjaśniejszy Wódz Rewolucji

Dark awatar

Domyślnie

I to ma znowu mieć mroczny klimat żywcem z G1? bicz, plis.

Dobre gry zakończyła seria Gothic, chociaż GIII lekko odbiega, mimo to można to zaliczyć do kategorii "Naprawdę dobrej gry". Risen'y to (tak jak już ktoś wyżej wsponiał) średnie gry. Osobiście nie przepadam za pierwszą częścią Risen'a, za cholerę mi nie przypasowała, natomiast druga część, o dziwo piracki klimacik mi się przypodobał. W Risen III nie miałem okazji zagrać.

Tak więc czekam na tą nową grę od piranii, chociaż jedyne sajensfikszyn jakie toleruję, to "Gwiezdne Wojny" jednak mam nadzieję, że ich nowe dzieło będzie grywalne.

Poza tym, myślę że Gothic I był robiony naprawdę z pasji i jest wspaniałym dziełem, to jego następnicy byli robieni tylko pod kątem $$
Nieprzeczytane 04-07-15, 02:40   #8
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

Przeciez wszystko jest robione dla pieniedzy. Czy to zle, ze developer chce zarobic na swoim dziele?
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-15, 12:02   #9
 Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pistacio Zobacz post
Czy to zle, ze developer chce zarobic na swoim dziele?
Nic w tym złego. Ale ja jestem konsumentem gry i tak jak developer ma praco reklamować pokazując wcześniej to co w grze uważa za najlepsze, tak samo ja mam prawo grymasić i być niezadowolony z tego co widzę.
Przecież nie będę się ślinił, bo "developer ma prawo reklamować". Tym bardziej że ocena takiej zapowiedzi jest zawsze subiektywna i opiera się na prywatnych gustach a nie na tym co twórca gry akurat uważa za najlepsze.

Dla mnie pomysł na fabułe ma drugorzędne znaczenie. Bardziej się liczy (dla mnie) "grywalność gry" i pomysł na głowną postać.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-15, 23:08   #10
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

Ja się zastanawiam jak ten świat, może wyglądać w grze czy będzie wyglądał jak ten z pieszych 8 części Might and Magic, czyli średniowiecze ze strzępami technologi czy może jakoś inaczej np. coś w stylu stemp a może coś innego. Większości graczy na wieść o klimacie post apokalipsy pewnie ma przed oczami serie Fallout ja natomiast nie bo nie grałem nigdy, choć chyba mam dwójkę gdzieś na płytkach z gazetki mi przed oczami staje seria S.T.A.L.K.E.R. lub METRO. Z klimatu typu science fantasy zaś seria Might and Magic (1-8) lub Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, Chociaż o tym drugim tylko słyszałem i widziałem wyrywkowe lets playe. sprawdzane https://www.languagetool.org/pl/
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-07-15, 19:48   #11
 Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Taki świat to zawsze są mutanty i jakiś wynaturzony dyktatorski system rządów. A nasz bohater zapewne będzie musiał wywołać rewolucję, obalić złego tyrana i wytłuc zombiaków lub coś w tym stylu.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-07-15, 20:29   #12
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

Najbardziej w piranii wkurza mnie to że nie potrafią zrobić naprawdę dobrego i godnego zakończenia gry. Najgorsze były w Risen i Risen 3 gdzie bohater po prostu wychodził po ubiciu bossa i koniec.
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania