Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę światy w gothicu

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 05-04-06, 20:51   #1
Pokormin
Krwiopijca

Domyślnie

wydaje mi się ze w gothicu mozna doszukac sie roznych swiatow czy wymiarow ja widze to tak sa przynajmniej 2

1 wymiar w ktorym toczy sie gra weglog mnie to wymiar adanosa poniewaz zaden z bogow (beliar, innos) nie ma tu mozliwosci dzialac bezposrednio

2 wymiar beliara to stad sniacy (sam taz skad przybyl za sprawa orkowych szamanow) przywolal smoki i cale to plugastwo

co do innosa to wiadomo ze kiedys chodzil po ziemi lecz co sie z nim dzieje teraz nie wiadomo

czekam na opinie
RPG
Pokormin jest offline  
Nieprzeczytane 05-04-06, 21:02   #2
Makashi

Makashi awatar

Skąd: Kaplica mojego Pana, Jezusa Chrystusa, Zbawcy Europy
Wyślij wiadomość przez AIM do Makashi
Domyślnie

Moje zdanie jest nieco odmienne. Świat, w którym my żyjemy to pO Prostu świat nie wymiar. Ja wymiar Adanosa wyobrażam sobie jako bramę między światem Beliara, a Innosa. Nasz świat jest luką w wymiarze Adanosa, przez którą próbuje się przedrzeć Beliar, a Innos walczy z nim. Adanos pO Prostu dogląda tego wszystkiego. Sorry, że tak namąciłem, ale mam nadzieję, że choć cząstkę tegoo zrozumiliście

[Sucharmistrz][Sługa Klasztoro][Oni-chan]
RPG
Makashi jest offline  
Nieprzeczytane 06-04-06, 10:15   #3
Carstein
Krwiopijca

Domyślnie

Mi się wydaje, że świat Gothica stworzony jest troche na podobieństwo chrześcijańskich wierzeń w niebo i piekło, które tutaj ładnie nazwaliśmy wymiarami. Niebo - Innos, Piekło - Beliar, no i Adannos często przebywający na ziemi śmiertelników pilnując żeby walka dwóch bogów niezniszczyła tego świata. Tylko tutaj odmiennie jak w religi, niewiadomo co się dziejke z człowiekiem po śmierci, pO Prostu umiera.

Zakochałem się w HALO.
RPG
Carstein jest offline  
Nieprzeczytane 06-04-06, 11:43   #4
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Ja raczej nie rozdzielałbym tego w ten sposób. Wg. mnie jest to jeden świat bez żadnych równoległych wymiarów. Nawet można to przyrównać do świata obecnego, ludzie wyznają bogów, wierzą w piekło i niebo ale nie jest to jakiś wymiar. To samo jest w Gothic, są bogowie gdzieś tam sobie żyjący w jakiś sposób ingerujący w ten świat. Adanos i innos tworzą pozytywne postacie, zwierzęta a beliar zmierza do zniszczenia tego wszystkiego za pomocą swoich złych wyznawców. Jednakże wszyscy żyją ze sobą na jednej jedynej ziemi na której toczy się odwieczna walka.
Nieprzeczytane 06-04-06, 14:26   #5
Dominiq
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Dominiq Wyślij wiadomość przez MSN do Dominiq
Domyślnie

Według mnie świat Gothica to ucieleśnienie harmonii , panującej na świecie , swoistrego trójpodziału władzy. Ja doszukałem się wtym podobieństwa do słowiańskiego boga Trygława . Jak widąc dokładnie z Gothica , istotna rolę odgrywa w tamtejszym świecie przyroda , więc bogowie uosabiają żywioły i tym samym naturę człowieka . To tyle tak gwoli ścisłości.
Jak jednakże wytłumaczyć fragment opowieści przytaczanej przez Vatrasa w GII? Kim może być ta bestia , stworzona przez Beliara , która ma odszukac i zabic człowieka? Czy to nie jest metafora Bezimiennego i Wybrańca Beliara , Smoka -Ozywieńca?
Pozdrawiam wszystkich

Za linią wroga są tylko dwie rzeczy którym możesz ufać, swojej broni i swojemu bogu!!
RPG
Dominiq jest offline  
Nieprzeczytane 06-04-06, 15:20   #6
Pokormin
Krwiopijca

Domyślnie

ja podtrzymuje swoje zdanie ze istnieja wymiary (rownolegle swiaty) mowi nam o tym Xsardas na samym poczatku ze sniacy zostal wygnany z naszego swiata potwierdzaja to rowniez slowa urk-shaka ze pieciu braci sprowadzilo poteznego demona z innego wyniaru
RPG
Pokormin jest offline  
Nieprzeczytane 06-04-06, 15:29   #7
diego.mag
Krwiopijca

Domyślnie

jak mówił ten mag z GII co w bibliotece uczył nas ognistej strzały to mówił o cienkiej lini między wymiarami, więc wiemy że na pewno są dwa, świat i świat umarłych, demonów i innych gadziajstw co by by to nie było.
RPG
diego.mag jest offline  
Nieprzeczytane 06-04-06, 15:37   #8
Tai

Tai awatar

Domyślnie

Ostatnio przeczytałem "Mitologię" Jana Parandowskiego, i przypomina mi to trochę grecką mitologię (tyle, że bardziej ubogą). Mamy trzech bogów braci:
Zeus - Innos
Posejdon - Vatras
Hades - Beliar

Może nie mają żon, ale jakoś mi się skojarzyło, może ktoś rozinie tą myśl?

Bogowie moim zdaniem żyją w innych wymiarach, bo:
1. Pamiętacie jak Xardas mówił w G2, że Orkowie (czy jakieś tam) otrzymują rozkazy z tego świata (Smok Ożywieniec)
2. Gdyby żyli na świecie z ludźmi, to musieliby gdzieś mieszkać i na pewno byłoby głośno gdzie (Beliarowi nie wystarczyłby żywot pustelnika)
3. Smok ożywieniec pod koniec G2 mamrocze coś o NASZYM świecie

Jak coś jeszcze sobie wymysle, to dopiszę
RPG
Tai jest offline  
Nieprzeczytane 07-04-06, 17:04   #9
madolf
Czarny Goblin

Domyślnie

Moim zdaniem sa w Khorinis (bo na kontynencie to nie byłem) 3 swiaty :
1) Górnicza dolina opanowana przez beliara (orkowie smoki ścierwojady)
2) Khornis śą tam "posiadłosci" adanosa i Innosa 9klasztor i Vatras pełniacy wazna funkcję w miescie)
3) Jarkhendar czyli wojna adanosa a Beliarem (szpon beliara kruk preriowe ścierwojady i adnaosowi wyznawcy)
Wychodzi na to ze najmniejsze wpyływy ma Innos
Nieprzeczytane 10-04-06, 23:07   #10
Nidoking
Krwiopijca

Nidoking awatar

Domyślnie

Dla mnie świat Gothic jest czymś co ledwo utrzymuje się pomiędzy dwoma "słupami" Innosem i Beliarem. Jest niestabilny pełen chaosu i zamętu. Nigdy nie wiadomo kiedy zniknie na zawsze.

RPG
Nidoking jest offline  
Nieprzeczytane 10-04-06, 23:17   #11
Mrówaw
Skazaniec

Wyślij wiadomość przez AIM do Mrówaw
Domyślnie

Myśle że świat na którym gramy jest bardzo mały ponieważ gramy tylko na kontynęcie a jak widać jest on troche mały. na pewno jest PRZYNAJMNIEJ JEDEN wymiar gdzie spoczywa Śniący lecz niewiadomo czy żywy czy martwy. Podsumowanie NA RAZIE jeden świat, jeden wymiar.
RPG
Mrówaw jest offline  
Nieprzeczytane 11-04-06, 15:01   #12
killerPL
Krwiopijca

Domyślnie

ŻEBY NIEBYŁO ŻE JESTEM NIEZRÓWNOWAŻONY :P .

Ten świat w którym gramy to nie kontynent .To jest KAWAŁEK kontynentu .Pozatym on niejest mały ,jakbyś złożył 3-4 mapy
(Jarkendar ,Khorinis ,GD i ewentualnie IRDORATCH .) <--- OFF TOP :P .

A teraz do rzeczy ... Z tego co wiemy ... śniący został "Wygnany z naszego świata" "do innego wymiaru ,został tam uwieziony i niewykluczone że ZABITY , przez samego boga ciemności Beliara " <---CYTAT BY Xardas /Pyrcio :P .

Więc inny wymiar istnieje ,jeżeli istnieje wymiar BELIARA (o tym dowiadujemy sie od Czarnego maga na Irdoratch ) ,to równierz istnieje WYMIAR INNOSA ,a Adanos to tylko "DOŚĆ LITA ŚCIANA" pomiedzy tymi dwoma wymiarami . W ścianie tej znajduje się swego rodzaju szczelina ,w tej szczelinie znajduje się świat LUDZI (czyt. GOthicowy ) , gdy innos i beliar walcza ze soba (wedlug vatrasa w miescie "CORAZ BARDZIEJ NATARCZYWIE " .Więc ściana powoli "Pęka" ,i co za tym idzie ,Potwory i sługi zarówno Innosa jak i Beliaara :P ,Zostają "Wrzucane" do szczeliny ,aby przedostać się za linie wroga i zacząć ATAK .A w świecie ludzi zostają bo muszą zabić tego który zaczĄł ingerowaćw wojne bogów ,BEZZIIIMIENNNY :P ,Orkowie zrobili małą szczeline aby wezwać śniacego z TAMTEGO WYMIARU .A szczelina z biegiem czasu zaczeła się powiekszać ..., CZyli podsumujmy

1. Istnieje świat Beliara
2.----//----- Innosa
3.Adanos to "ŚCIANA" pomiedzy jednym a drugim ,aby zaprzestać walk ,
4.Ludzie to minimalny SKUTEK UBOCZNY walki Bogów
5. TO Addanos (według mnie) jest odpowiedzialny za zło który przenikneło do świata LUDZI .Beliar i Innos toczyli WOJNĘ POMIEDZY SOBA GDZIEŚ "HEN DALEKO W CHMURACH :P " ,a jakoże addanos jest strażnikiem pokoju ,musiał to zrobić ,ale nie w taki sposób ,mógłby pogadać z nimi ,mogliby pujść do bbaru (z tym barem to taki żart :P )
6.Śniący niebył zły ,ale w świątyni ŚNIACEGO ,bylo mu widaćwygodnie ,a jako że JEST GENERAŁEM "straszydeł :P " miał prawo zrobić sobie przystanek .
7 .Bezimienny to tak naprawde nic nieznacząca postać jak pamietamy z G1 ,ale po wygnaniu śniacego Beliar miał już 2 wrogów ,więc postanowił wezwać POSZUKIWACZY ,aby ci ,znależli łobuza .
8 . SĄ JAKIEŚ PYTANIA?!
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania