Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park > Gry
Przeładuj stronę Prymitywne gry które wciągają

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-07-09, 02:01   #1
Jolaos
Krwiopijca

Jolaos awatar

Domyślnie Prymitywne gry które wciągają

No więc mam taką sytuację - nowy komputer, zainstalowane tylko podstawowe programy... a wśród nich jakaś Zuma! Wchodzę... gra! Jakaś żaba obraca się i pluje jajkami w jajka różnego koloru tak żeby nie doszły do pewnego miejsca... głupie lecz wciągnęło mnie na kilka godzin i zapomniałem o bożym świecie!! Mieliście podobne sytuacje w których myślicie "o Boże, gra z epoki kamienia łupanego" a po chwili ze zdziwieniem odkrywacie że nie mozecie się uwolnić?!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 00:06   #2
Smok Cienia

Domyślnie

Na przykład Metin 2 .

Na poważnie ja grałam w podobną grę Luxor 2 i też mnie tak wciągnęła.I była jeszcze jakaś gdzie trzeba było ustawić tak kamienie kolorystycznie żeby tworzy rząd.Pozostaje jeszcze Pacman gra stara,ale też wciąga.

Do Słońca Modlitwy Śle Kapłanki
Głos Gdy Rosa Opada Na Wrzos.

RPG
Smok Cienia jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 00:08   #3
Nordbard
Kąsacz

Domyślnie

Icy Tower???
Lubię czasem poskakać i przypomnieć sobie, jak to się spędzało czas na informatyce w podstawówce
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 00:40   #4
Mr. C
hivemind content aggregator

Mr. C awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolaos Zobacz post
Mieliście podobne sytuacje w których myślicie "o Boże, gra z epoki kamienia łupanego" a po chwili ze zdziwieniem odkrywacie że nie mozecie się uwolnić?!
Nie rozumiem, czy wątek mówi o prostocie gier (vide temat wątku), czy o ich wieku (vide cytat). Jednak założę, że chodzi o to pierwsze i opowiem o prymitywnej gierce, która mnie wciągnęła:

Mono - perfidnie zareklamuję zresztą. Gierka freeware, którą określiłbym mianem "bitewna kolorowanka", or sth. Proste, ale trudne w wykonaniu: przemaluj cały ekran z czarnego na biały albo z białego na czarny, strzelajac w wylatujące zza krawędzi ekranu i odbijające się wewnątrz niego czerwone, niebieskie i zielone kulki, które po zniszczeniu dzielą się na dwie mniejsze i barwią fragment ekranu w miejscu, w którym zostały podzielone (nie dzielą się jednak w nieskończoność, rzecz jasna). Czasami kulki zostawiają po rozbiciu ulepszenie do posiadanej broni, leczenie albo tymczasową niezniszczalność (gdyż wchodzenie w kolizję z kulkami nie działa dobrze na nasz "kursorowy" okręt). Sytuacja komplikuje się, gdy ekran staje się bardziej zabarwiony, gdyż kulki znajdując się na pokrytym czerwoną farbą miejscu odpowiadają ogniem na ogień gracza, zielona farba powoduje, że przyspieszają, a niebieska - że starają się zmienić swój kurs (normalnie latają po linii prostej i odbijają się od ścian) tak, by w nas przywalić i odebrać nam trochę zdrówka. Poza tym, za każdym razem, gdy coś nas uderzy albo nie zdążymy zebrać power-upa (trwają na ekranie tylko 10 sekund), to ekran w miejscu otrzymania ciosu/zniknięcia power-upa zostanie odbarwiony z powrotem do koloru startowego. Dodatkowo z czasem, gdy zakolorujemy już dużą część ekranu, znikające power-upy będą rozpryskiwały na wszystkie strony mogące nas trafić pociski.

No i to zupełnie na tyle, jeśli chodzi o zasady gry. Brzmi za skomplikowanie, by nazwać grę "prymitywną", czy chociaż "prostą", ale sama rozgrywka jest naprawdę łatwa. Ot, jest sobie na środku ekranu statek, którym możemy sterować za pomocą myszki, z obrotowym działkiem na górze, którego ustawienie można zmieniać WASD/strzałkami albo prawym przyciskiem myszy. Lewy zaś przycisk gryzonia otwiera ogień albo wstrzymuje go, jeśli włączymy opcję strzelania automatycznego (nie polecam grać inaczej, bo rzadko jest po co ogień wstrzymywać). Nie ma żadnego interfejsu, poza pojawiającym się w lewym dolnym rogu wskaźnikiem procentowego przemalowania ekranu na biało/czarno. Odniesione obrażenia sygnalizowane są kołysaniem się ekranu. Można wsadzić własną muzykę do gry, a efekty graficzne są naprawdę spoko (w ogóle grupa która stworzyła Mono zdaje się mierzyć w to, by ich gierki jak najbardziej biły po oczach efektami, vide inna gra ich autorstwa - tylko troszeczkę bardziej skomplikowane "Echoes").

Filmik pokazujący grę.

Aaaa, no i Icy Tower... się wie, spoko gierka. ;p W ogóle chyba mógłbym wymienić sporo takich prostych minigierek, w które grałem, ale musiałbym trochę pomyśleć...

EDIT: aha! zapomniałbym, ale przypomniałem sobie, oglądając zapodany przeze mnie filmik: jest jeszcze jeden typ power-upa, mianowicie taki, który po najechaniu nań rozpryskuje pociski mogące trafić kulki (ale nie nas), a trafienia mogą osłabić naszą broń, sprowadzając ją na "niższy" (w kolejności "ulepszania" przez znajdźkę ulepszającą broń) poziom. No, teraz naprawdę opisałem wszystko co się dało i calutką mechanikę tej małej gry. :P

Ostatnio edytowane przez Mr. C : 04-08-09 o 01:00.
RPG
Mr. C jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 02:00   #5
Adioss
Krwiopijca

Adioss awatar

Domyślnie

Ja ostanio wczułem sie w Zombie vs Plants. Zombie atakują twój ogródek a ty musisz ustawiac różne roślinki typu : strzelający kwiatek , eksplodujący grzyb czy wielki kabaczek zgniatający wrogów . Gra wciąga na baardzo długo. Ma kilka etapów, ja własnie jestem na 4 czyli na basenie w nocy. Ciekawi są tez przeciwnicy np. zombie z gazetą, futbolista, dancer czy z wiadrem na głowie.
RPG
Adioss jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 10:42   #6
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Nie raz wciągam się w gierki typu online czy też nasze forumowe arcade. Jednak najwięcej czasu spędziłem przy emulatorze nesa, poprzechodziłem swoje ulubione tytuły z dzieciństwa, chyba przez 2 miesiące nie grałem w nic innego ;P
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 12:59   #7
DoneR
Kąsacz

Domyślnie

Była kiedyś taka gra - Clonk. Niby nic specjalnego, ale tytuł miał na prawdę potencjał, a wykonanie było i tak bardzo dobre jak na amatorską produkcję. Z tego co się orientuję to cały czas jest rozwijana i powstają kolejne jej części, nawet w 3D. Gra polegała na wybudowaniu swojego "gospodarstwa" (różnorodność w tym aspekcie jest ogromna, bo można prowadzić kopalnie, tartaki, odlewnie, huty i całą masę innych budynków, których aktualnie sobie nie mogę przypomnieć) oraz eksterminacja konkurenta(ów) (także dowolność duża, bo można łączyć się w sojusze, zrywać je, by na końcu wszystkich wyjuchać i samemu zwyciężyć). Minusem jest to, że żeby pograć z całą frajdą jaką oferuje ten tytuł, to trzeba grać w trybie, skądinąd znanym jako "gorące krzesła", bo gra nie oferuje trybów sieciowych.

Bad to the Bone
Czarny Rycerz Podziemia
RPG
DoneR jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 16:24   #8
Thral.Misju
Polna Bestia

Domyślnie

Jak już ktoś wcześniej napisał Ice Tower grało się jak głupi w każdej wolnej chwili .Jedną z takich prosty gier jest również Blobby Volley niby siatkówka takimi dwoma "glutami" =].Jeszcze była taka (nazwy mnie pamiętam) gdzie się sprzedawało lemonade .

RPG
Thral.Misju jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 16:36   #9
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Załatwiłem sobie Twierdzę. Zainstalowałem ją i była taka mini gierka, gdzie stało trzech łuczników na murach i musieli ostrzeliwać strzałami nadchodzące coraz mocniejsze jednostki. Zamiast grać w Twierdzę, pocinałem w tą mini gierkę.

Zostawiając tu kawał życia.
RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 17:37   #10
Radok
Skazaniec

Domyślnie

@Up

Widzę że nie jestem sam:P Fajna mini gierka.

Icy Tower również dobre chociaż nie wciągneło mnie i obecnie nie gram.

Nawet fajne są takie gierki w stylu ,,Luxor,, tylko szkoda że są płatne a ja nie mam ochoty płacić za taką mini gierkę:P

/nie można już zrobić błędu?:P

Ostatnio edytowane przez Radok : 04-08-09 o 23:55.
RPG
Radok jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 22:12   #11
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Icy Tower a nie Ice Tower, widać jak bardzo lubiliście w to grać xD
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-09, 23:15   #12
Lifu

Lifu awatar

Wyślij wiadomość przez MSN do Lifu Wyślij wiadomość przez Skype™ do Lifu
Domyślnie

Metal Slug! Często można było go spotkać w salonach z automatami. Gra stworzona początkowo na konsole Neo Geo. Idziesz przed siebie i wykańczasz przeciwników, od czasu do czasu rozwalając jakiegoś większego bossa. Nawet tryb dla 2 graczy był...

Cyber Dogs - dosyć stary tytuł. Wcielamy się w jednego z 3 bohaterów (Ice, Jones, Warbaby), kupujemy sobie broń, pancerz, życia i biegamy po wielkiej mapie, przypominającej nieco labirynt. Naszym zadaniem jest między innymi zebranie odpowiedniej ilości przedmiotów, wykończenie odpowiedniej liczby przeciwników itd. Po wykonaniu zadania trzeba wejść w portal, który kończy misję i pozwala na uzupełnienie zapasów (pieniądze dostajemy za zebrane przedmioty, wykończonych wrogów i rozwalone obiekty - jest też bonus za szybki czas ukończenia) i przenosimy się do kolejnej misji. Dużym plusem jest tryb dla 2 graczy

Crimsonland - gra dosyć nowa, najlepiej grywalna w wersjach 1.40 i nowszej, 1.98 (Crimsonlanda 2 od paru lat obiecują i dalej nie ma xD). Startujemy na planecie obcych, wyposażeni w pistolet i naszym zadaniem jest wykończenie jak największej liczby nadciągających wrogów. W 1.40 mamy tryb survival (zdobyć jak najwięcej punktów za zabijanie) i Rush (przetrwać jak najdłużej). W 1.98 dochodzi tryb "Quest", gdzie nasze potyczki już nieco się od siebie różnią, oraz tryb Type'o'Shooter, gdzie stoimy w miejscu i musimy wpisywać nazwę obcego, w którego chcemy strzelić
W grze zdobywa się poziomy, na których możemy brać tzw. perki, czyli bonusy wspomagające naszą postać w taki czy inny sposób. Od czasu do czasu można też zebrać pewne bonusy wypadające z ubitych obcych. Tak samo jak cały arsenał broni, ma się rozumieć (choć niestety, można mieć przy sobie tylko jedną, lub w przypadku 1.98, dzięki bonusowi "Alternate Weapon, dwie). W Crimsonlandzie jest możliwość odpalenia trybu dla 2 graczy - świetna zabawa.

Jump'n'Bump - gra dla 2, 3 lub nawet 4 graczy. Skaczemy królikami po małej planszy pełnej skalnych półek usiłując naskoczyć na innego gracza, co w efekcie krwawo kończy jego żywot xD

Sadist 1&2 - jedna z najbardziej porypanych gier w jakie grałem. Mamy planszę, którą możemy sobie dowolnie modyfikować (widok jak w starych Wormsach). Na planszę możemy sobie "wsypać" niemalże dowolną ilość ludzików, których żywot można zakańczać na nieskończenie wiele sposobów xD

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!
RPG
Lifu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania