Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Ulubiona Gildia - Reaktywacja

Zobacz wyniki ankiety: Jaka jest Twoja Ulubiona Gildia ?
Strażnik Miejski 15 1.77%
Paladyn 166 19.58%
Nowicjusz 18 2.12%
Mag Ognia 170 20.05%
Najemnik 83 9.79%
Łowca Smoków 167 19.69%
Pirat 122 14.39%
Bandyta 24 2.83%
Członek Pierścienia Wody 83 9.79%
Głosujących: 848. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-03-08, 20:07   #1
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie Ulubiona Gildia - Reaktywacja

Reaktywacja poprzedniego tematu z poprawnie działającą sondą.
[Poprzedni temat: http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=5108 ]

Osoby które wypowiedziały się w pierwowzorze tego tematu mogą to zrobić tutaj ponownie. Jedyna prośba z mojej strony: Nie ma być krótko i ma być na temat. Można głosować tylko raz ! Zapraszam do dyskusji

Ostatnio edytowane przez Ertix : 12-03-08 o 20:10.
RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-08, 20:42   #2
xeroloth

Domyślnie

Zagłosowałem na łowcę smoków

Łowcy są to ludzie, którzy rządzą się własnymi prawami, co było głównym powodem tego, że na nich zagłosowałem. Głównie łowcy to zgraja opryszków szukających łatwego zarobku (tego się nie pochwala), ale można wśród nich znaleźć także przyjaciół np Gorna. Łowcy posiadają niezwykle potężne pancerze wykonane z łusek smoka. Taki pancerz nie tylko prezentuje się efektownie, ale jest też znakomitą ochroną dla wojownika. No i oczywiście posiadają oni niezwykle potężne bronie takie jak dwuręczne miecze, topory etc. Łowcy specjalizują się w jak sama nazwa mówi w polowaniach na smoki i są gotowi oddać życie aby tylko położyć swe łapska na skarbach smoka... Zachęcam wszystkich do głosowania na łowców smoków.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-08, 21:40   #3
Ulv

Domyślnie

Na początek mała dygresja. Lubię grać każdą gildią. Szczególnie klimatyczni sa najemnicy i łowcy. Paladynem fajnie ciacha się jednorakiem + czarami.
A teraz, do rzeczy.
Mag, mag, mag.
Przede wszystkim styl grania. Z początku trudno a potem łatwo. Trzeba popracować, żeby zasłużyć na naprawdę silną postać. Po drugie, różnorodność i mnogość zadań. Począwszy od zadań w klasztorze poprzez ścieżkę wiernych (to dopiero smaczek!) do zadań od m.in. Serpentesa. Klasztorna społeczność wprowadza niesamowity, domowy, zbiorowy klimat.
Styl gry:
Początkowo mamy niezbyt szerokie pole do popisu. Jeden czy dwa opłacalne czary ofensywne, średniawa szata. Ale zanim zostaniemy magiem możemy, bądź co bądź, poinwestować w walkę. Dwu- lub jednoręczne (bez większej różnicy) na wojownika i siły troszkę, myślę, że do 45 styknie. Manę podnosimy kapliczkami, uczymy sie jej także u nauczycieli dochodząc do 250. Dopiero wtedy wypijamy eliksiry znalezione, kupione i zrobione. Nasza mana osiągnie imponującą wartość. Dobrze jest aby mieć jej min. 300 do użycia czaru (nie pamiętam nazwy) obszarowego w każdym bądź razie z VI kręgu o niewyobrażalnej sile rażenia :P
Taki system gry dostarcza ogromnej satysfakcji. A w późniejszych etapach dostajemy wiele profitów. Amulety, łzy Innosa, niezła szata. A na Irdorath robimy istny Sajgon.
Duży plus to również respekt.
Żegnaj panie magu, nieśmiałym brać pieniądze od reprezentanta kościoła etc :P

Ostatnio edytowane przez Ulv : 12-03-08 o 22:15.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-08, 23:21   #4
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Zagłosowałem na Piratów. W tej gildii można poczuć prawdziwą wolność i odetchnąć pełną piersią. Lokacja jest urzekająca, a Greg, mimo że zrzędliwy, to w porządku gość. Nie czuje się specjalnego rygoru ani nudy, zawsze jest coś do roboty, jednak są to dość przyjemne zadanka. Ubiór jest estetyczny, dlatego też bardzo mi się podoba. Towarzysze to twardziele o gołębich sercach, są szorstcy, ale zawsze nam pomogą.
Nieprzeczytane 13-03-08, 17:38   #5
Szlugi12
Czarny Goblin

Szlugi12 awatar

Domyślnie

Pozdro.Zagłosowałem na Łowców Smoków ponieważ to moja ulubiona gildia. Lubię ich dlatego bo są to świetni wojownicy mają potężną broń ekstra pancerze wśród nich znajdują się nasi kumple z kolonii nie podlegają żadnym rozkazom robią co chcą są nieustraszeni odważni dla kasy zrobią wszystko żucają sie na każdego przeciwnika nawet silniejszego od siebie nie nawidzą paladynów to tak jak ja .No to tyle
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-08, 18:17   #6
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Nie będę wyjątkiem i napiszę tylko tyle, ze moją ulubioną gildią są paladyni. Grałem wszystkimi gildiami, wszystkie mają ciekawe i charakterystyczne zadania, ale jak do tej pory najfajniej grało mi się paladynem. Zwłaszcza jak się już miało zbroję rycerza na plecach smoczą zgubę (w NK było już z tym trudniej) ale w GII to standard. Postać normalnie wymiatająca, dodać do tego, kilka ciekawych run, od leczenia do zniszczenia zła to można sobie grać nie używając praktycznie w ogóle mikstur zdrowia czy też roślinek. Zapewne na moją sympatię do tej klasy postaci ma wpływ fakt, że paladyni kojarzeni są z dobrem, wyszkoleniem, dobrym wyposażeniem i oddaniem.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-08, 14:31   #7
Grucha_96
Chrząszcz

Grucha_96 awatar

Domyślnie

Moja ulubiona gildia to palladyni a dlaczego bo są waleczni służą innosowi znają magie runiczną doskonale posługują sie orężem jednoręcznym jak i oburęcznym mają wspaniałe pancerze są doskonale wyposażeni i również mi
najprzyjemniej gra się palladynem
RPG
Grucha_96 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-08, 15:41   #8
GOLD Dragon
Jaszczur

GOLD Dragon awatar

Domyślnie

To i ja się dołączę - ja również uważam Paladynów za super gildię. Podoba mi się u nich to, że korzystają zarówno z magii jak i miecza. Ale nie można zapomnieć, że w gothicu każda gildia ma swoje + i - . Mag, najemnik, Paladyn, to główne gildie G2. Dochodzą w NK również ciekawe dodatkowe gildię - Pirat, bandyta, Członek Pierścienia Wody. Jak już wspomniałem każda gildia ma swoje dobre i złe strony. Ja wybrałem Paladyna, gdyż podoba mi się możliwość używania zarówno magii jak i miecza ^^ .

|Oficer Straży Miejskiej Królestwa Innosa|
|Były Wicemistrz Pojedynków ŚP||"Coś się kończy, coś się zaczyna"|
RPG
GOLD Dragon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-08, 17:57   #9
Nrolavac
Czarny Goblin

Nrolavac awatar

Domyślnie

A dla mnie podoba się członek Wodnego Kręgu. Ma się kontakty w wielu środowiskach, strzeże się porządku, niemalże się nie narażając (zawsze się można powiedzieć, że nie jest się dobrym wojownikiem, strzelcem, czy magiem, no i wtedy wykonuje się bezpieczniejsze zadania, do tych mniej bezpiecznych zadań można by przystąpić dopiero po porządnym wyszkoleniu). Inna gildia, bo przecież z tytułem członka Wodnego Kręgu nie będę się obnosił, to po prostu obywatel, najlepiej chłopiec na posyłki lub alchemik. A gdybym się wyszkolił... fajnie byłoby być Magiem Ognia. Służba Innosowi, wielu ludzi kłaniałoby mi się w pas albo i w kolana (przy skrzywieniu kręgosłupa to i w stopy, oczywiście na stojąco). W każdym razie - głos na członka Wodnego Kręgu. To jest coś.

RPG
Nrolavac jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-08, 23:20   #10
Ravi
Polna Bestia

Ravi awatar

Domyślnie

Mi sie w ostatnim czasie spodobali paladyni. Lubie walczyć w zwarciu a nie magią a na dodatek nie trzeba zbytnio napracować sie by do nich dołączyć. Mają dobre zbroje. Są chyba jedyną rangą która daje aż taką satysfakcje bycia jej członkiem co jest dużą zaletą .Bardzo dobrze mi sie gra jako paladyn i polecam ta gildie wszystkim co stoją przed dylematem do jakiej gildii sie przyłączyć. Naprawdę polecam
RPG
Ravi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-08, 22:37   #11
Xanas
Czarny Goblin

Xanas awatar

Domyślnie

Ja tam uwielbiam Łowców Smoków, bo mają fajne zbroje, ciężka zbroja wygląda po prostu cool, a w ogóle zachowanie Łowców Smoków odbiega od Paladynów którzy walczą tylko w imię Innosa, ŁS walczą czasem dla kasy, czasem dla sławy a czasem tylko po to by obić pare gości XD i za to ich lubie i ogólnie ciężkie magiczne ostrze na smoki jest fajne, szkoda tylko że możesz je uzywać(przynajmniej w 2, w NK nie sprawdzałem) dopiero na dworze Irdorath.
RPG
Xanas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-08, 16:00   #12
Perdziak
Chrząszcz

Perdziak awatar

Domyślnie

Ja również uważam, że najlepszą gildią są paladyni. Jest to najbardziej uzdolniona postać. Potrafi świetnie władać orężem jedno/dwu ręcznym,
Potrafią strzelać z łuku/kuszy i Jako jedyna gildia wojownicza włada magią runiczną. Jak widać możliwości rozwoju jest wiele. Można go dopasować wedle uznania. Ma świetną zbroje(bardzo ładną). Według mnie paladyn to najlepsza gildia.
RPG
Perdziak jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania