Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Gothic 2 & Noc Kruka - razem czy osobno?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-04-06, 17:51   #1
Stasiu
Chrząszcz

Domyślnie

Zakupiłem sobie dzisiaj grę "Gothic 2" i dodatek "Gothic 2: Noc Kruka". Mam do forumowiczów pytanie, co lepsze:
- zagranie najpierw w "Gothica 2" i przejście go, a później w "Gothica 2: Noc Kruka", czy
- zainstalowanie podstawki od razu z add-onem?
Zadaję to pytanie, bowiem przeczytałem w czasopiśmie "Cd-Action", iż w "Nocy Kruka" początek jest trochę zmieniony, ale podobny do tego z "Gothica 2". Czy jeśli zainstaluję obie te gry to czy nie stracę czegoś co mógłbym mieć grając najpierw w 2 a później w dodatek? Proszę o szybką odpowiedź!!
RPG
Stasiu jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-06, 17:55   #2
Abuyin

Abuyin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Abuyin
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Stasiu@15-04-2006, 15:52
Zakupiłem sobie dzisiaj grę "Gothic 2" i dodatek "Gothic 2: Noc Kruka". Mam do forumowiczów pytanie, co lepsze:
- zagranie najpierw w "Gothica 2" i  przejście go, a później w "Gothica 2: Noc Kruka", czy
Zadaję to pytanie, bowiem przeczytałem w czasopiśmie "Cd-Action", iż w "Nocy Kruka" początek jest trochę zmieniony, ale podobny do tego z "Gothica 2". Czy jeśli zainstaluję obie te gry to czy nie stracę czegoś co mógłbym mieć grając najpierw w 2 a później w dodatek? Proszę o szybką odpowiedź!!
303046

Jeżeli wcześniej grałeś już w Gothica I to polecam Ci najpierw zagranie w Gothica II bez NK, moim zdaniem więcej jest w tym "esencji", poza tym - nabierzesz już doświadczenia z interfejsem, niezbędnego do grania w NK, nie będzie już tak trudno, jak by było natychmiastowe granie w GII&NK
1000 posta napisałem 23-go marca 2007 r. o godzinie 06:56 !
|..::Święte Przymierze -> Algaroth -> Zwiadowca::..|
Korona Gór Polski 30.06.2007 r. => 20.07.2007 r.
Główny Szlak Beskidzki 27.06.2008 r. => 20.07.2008 r.
RPG
Abuyin jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-06, 17:59   #3
piters2005
Pan Cienia

piters2005 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do piters2005
Domyślnie

Nie wiem, czy ten temat nie łamie regulaminu, ale odpowiem Ci, bo pamiętam, że miałem podobny problem. Więc to zależy od gustu.
NK jest sporo trudniejsze od zwykłego G2, bo twórcy zrobili dodatek z myślą głównie o doświadczonych graczach. Fabuła jest taka sama jak w G2, tylko jeszcze bardziej urozmaicona, poczytaj sobie gdzieś w necie co dochodzi. Powiem Ci tylko, że nowy duży świat, dochodzą też NPCowie z 1 części (m.in. Cavalorn, Magowie Wody, Thorus, Snaf, Fortuno, Fisk, Huno, Bloodwyn no i Kruk ). Masz możliwość ułatwionego przyłączenia się do wszystkich gildii, więc jesli zdecydujesz się grać od razu w NK to radzę Ci skorzystać z "trudniejszego" sposobu dołączenia do gildii. Dla mnie Gothic 2 ma trochę inny klimat, niż NK, ja bym Ci radził przejść przynajmniej dwa rozdziały zwykłego G2, po czym zainstalować NK i przejśc od nowa już całą grę, bo w dalszych rozdziałach jest już w sumie tak samo.
Pamiętaj, że jeśli najpierw chcesz przejść G2, to żeby zagrać w NK będziesz musiał grać od nowa w cała grę .
Pozdr.
|Satyromaniak|Największy Fan Roberta Górskiego|
RPG
piters2005 jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-06, 18:23   #4
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Tak jak napisali poprzednicy, najpierw zagraj bez Nocy Kruka.
Było dużo zażaleń że Gothic II jest za łatwy do przejścia, dlatego zwiększyli poziom trudności w dodatku. A tak sobie zagrasz bez NK, zdobędziesz jako taką wiedze o grze, bedziesz znać rozwiązanie niektórych zadań, wiedzieć co nie co o walkach, rzucaniu czarów itp. itd.
A dodatek najlepiej doinstaluj jak będziesz gdzieś po IV rozdziale. Przy okazji, gdy zainstalujesz dodatek musisz zacząć grać od nowa, nie bedzie żadnych zapisanych stanów gry z Gothic II
Topic Closed
Ertix jest offline  
Nieprzeczytane 17-04-06, 17:01   #5
Carstein
Krwiopijca

Domyślnie

Ja był radził najpierw zagrać w samego Gothica 2. Nie dlatego, że po doinstalowaniu NK jest trudniej, ale dlatego, żeby móc sobie sprawdzić różnice. Mnie na przykład sprawiało ogromną przyjemność zauważanie rzeczy, które zmieniły się w grze z dodatkiem. Cociarz miałem oD Razu dodatek, najpierw grałem bez niego...

Zakochałem się w HALO.
RPG
Carstein jest offline  
Nieprzeczytane 17-04-06, 20:47   #6
stasiek24
Chrząszcz

Domyślnie

yy ja bym hciał miec gothic2 bo mam gothic1 ale niewiem z kond se mam załatwic z kond wzionsc stronke do sciongniencia albo zeby mi ktos przesłałgo plz o oment na gg 9148273.
RPG
stasiek24 jest offline  
Nieprzeczytane 18-04-06, 07:27   #7
Morken
Krwiopijca

Domyślnie

Polecałbym od razu granie w dodatek. W dodatku przechodzisz w dużej mierze te same zadania, te same tereny itd. i po prostu człowiekowi może się nie chcieć robić wszystkiego od nowa.
Nieprzeczytane 18-04-06, 10:13   #8
Charles Manson
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Charles Manson
Domyślnie

ja bym polecał zagrania najpierw bez dodtaku, a później z dodatkiem, będziesz musiał przechodzić większość tych samych zadań, ale będziesz miał już ich rozwiązania, pozatym taką grę to się opłaca przejść dwa razy ale będziesz widział różnice, pozatym z dodatkiem gra jest o wiele trudniejsza, więc nudzić się nie będziesz, a post stasiek24 to można go usunąć (to tak jak by się policje zapytać gdzie można kupić prochy, albo jak my z kumplami poszliśmy do nauczycielki żeby nam ściąge skserowała... ), pozatym zajebisty gość jak nie umie znaleźć czego kolwiek do ściągnięcia...
RPG
Charles Manson jest offline  
Nieprzeczytane 20-04-06, 21:24   #9
bosspeter
Skazaniec

Domyślnie

Ja bym radził przejść najpierw G2, a dopiero póżniej zająć się dodtkiem. Co prawda - gdy zainstalujesz dodatek, to mozesz przechodzić questy z podstawki, ale dochodzą nowe wątki, które jednak zmieniają w małym stopniu fabułę.
RPG
bosspeter jest offline  
Nieprzeczytane 20-04-06, 21:48   #10
Bradypus
Krwiopijca

Domyślnie

Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać, graj najpierw w G2, zanim zainstalowałem NK to przeszedłem "czystego" G2 trzy razy, a potem NK jeszcze dwa ta gra ci się tak szybko nie znudzi nie martw się . Już ktoś tam pisał że wynajdowanie różnic i zmian jest frajdą i w pełni się zgadzam
RPG
Bradypus jest offline  
Nieprzeczytane 20-04-06, 22:05   #11
.....:::::Michaldihnio:::::.....
Chrząszcz

Skąd: "Szkoła walki broniami jedno- i dwu- ręcznymi Corda&Bezimiennego"
Domyślnie

Bardziej polecałbym Ci najpierw zagrać w samo G2. Ono ma całkowicie inny klimat, i grając od razu po G1 bedzie Ci pO Prostu łatwiej. Przejdź Noc Kruka, najlepiej inna gildią! To dodaje pikanterii! POza tym w G2 jest wiele ciekawych elementtów, np. piramidy, które bardzo urozmaicają rozgrywkę, choć nic nie jest wyjasnione. Gdy zainstalujesz później NK, będziesz mógł oderwać się częściowo od głównego wątku, wie bardziej polecam Ci zagranie zajpierw w G2, a później w NK.

Pozdro!
RPG
.....:::::Michaldihnio:::::..... jest offline  
Nieprzeczytane 08-05-06, 14:05   #12
Sars
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Sars
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Stasiu@15-04-2006, 15:52
- zagranie najpierw w "Gothica 2" i  przejście go, a później w "Gothica 2: Noc Kruka", czy
303046
Według mnie powinieneś zagrać w czystego gothica 2 bez dodatku ale maksymalnie do połowy II rozdziału a póżniej zainstalować noc kruka. Ja tak grałem ale tylko dla tego że straciłem dane i nie miałem już gothica2 po pewnym czasie załatwiłem sonie Noc Kruka i fajnie mi sie grało a jeśli chodzi o zmianę poziomu trudności to niezauważyłem jej moge nawet powiedzię że był zbyt łatwy . jeślichodzi o różnice w fabule to nie zauważyłem znaczących można by powiedzieć że 99% to to zamo nie licząc Jarkendaru oczywiście.

RPG
Sars jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania