Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Ulubiona Gildia - Reaktywacja

Zobacz wyniki ankiety: Jaka jest Twoja Ulubiona Gildia ?
Strażnik Miejski 15 1.77%
Paladyn 166 19.58%
Nowicjusz 18 2.12%
Mag Ognia 170 20.05%
Najemnik 83 9.79%
Łowca Smoków 167 19.69%
Pirat 122 14.39%
Bandyta 24 2.83%
Członek Pierścienia Wody 83 9.79%
Głosujących: 848. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-04-08, 21:24   #13
CrIsT
Chrząszcz

Domyślnie

dla mnie najlepsza gildią są paladyni. Potrafią posługiwać się orężami 1h i 2h oraz kuszą. Do tego używaja czarów (co przypomina troche strażników świątynnych z G1). Mają też świetne zbroje (szczególnie zbroja paladyna)
i błogosławiony święty kat też jest bardzo dobry. Ale chyba najłatwiej gre przejśc paladynem :d
RPG
CrIsT jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-04-08, 19:01   #14
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Wybrałem w sondzie najemników, gdyż to nimi zaliczyłem G2 największą ilość razy, oraz oczywiście ze względów sentymentalnych (G1).

Jednak moją najulubieńszą organizacją w G2 jest zdecydowanie gildia złodziei. Pomimo, że jest ciekawa (NPCe, q) i dla niej wykonujemy jedno z najciekawszych i najbardziej wymagających zadań (krwawe puchary), to brak tej pozycji na liście w temacie O_o
Za co lubię gildię złodziei... No, chyba już wyżej to wymieniłem
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-05-08, 19:03   #15
Kruk7
Polna Bestia

Kruk7 awatar

Domyślnie

Ja nie mam określonego zdania, ale jesli chodzi o konkrety to Paladyni lub Łowcy Smoków. Łowcy Smoków bo są dość nierozgarnięci , mają bardzo fajne zbroje (najlepiej wygląda średnia zbr.), posługują się każdej maści orężem i sami kują broń. Paladyni, w sumie to to samo co Łowcy, tylko mogą używać Magii Runicznej i są bardziej 'uświęceni' bo pracują dla Innosa, nie w poszukiwaniu zarobku (tak jak Łowcy).
Kruk7 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-05-08, 00:35   #16
Von Jachu
Polna Bestia

Von Jachu awatar

Domyślnie

szczerze to nie ździwiłem się kiedy zobaczyłem wyniki, w koncu ktobyniechciał zostać szlachetnym paladynem w służbie króla i zostać wojownikiem samego boga innosa... bla bla, grając pierwszy raz zostałem paladynem, podobało mi sie, ale ja zdałem gre w każdej gildii i zdecydowanie polubiłem najbardziej najemnika, znów napisze monolig którego nikt nie przeczyta ela co mi tam, dlaczego najemnik? ponieważ TYLKO jako najemnik mogłem zostać przy przyjacielach z piewszej części, chodzi mi o lee, gorna, wilka i laresa, w innych gildiach poznawałem nowe postacie, dlaczego jeszcze najemnik, jako mag lub paladyn ludzie co prawda mieli do mnie szacunek ale była ta wada, "mam problem z bandytami, jesteś przedstawicielem innosa błagam pomóż", a co ty możesz odpowiedzieć? "oczywiście to mój obowiązek" a nie lepiej brzmi: "a cp ja będe z tego miał"??, jako najemnik miałem swobode, podobają mi się też ich zbroje, pozatym wszyscy są tam kolegami, możemy się tam pobić i pogodzić, powyzywać i ogólnie poszaleć, to jest niedopuszczalne u paladynów lub magów, (wyobraźcie sobie lothara który dla żartów pobiłby lorda andre lub miltena atakującego myxira), no nieźle, ale w takim razie czemu już ne łowca smoków!? gdyż to sylvio prowadził ludzi do doliny zapolować na smoki, to wszystko to był jego pomysł, pozatym jako łowca w tych dalszych aktach już duuuuuużo mniej czasu spędzałem na farmie onara, z kumplami z koloni, naprawde szkoda, że autorzy gry nie rozbudowali dialogów, bardzo miło by mi się wtedy grało, ale i bez tego nie jest źle.... jeśli jeszcze nie graliście w drógą część gothica to polecam najemników!

Von Jachu, jeśli macie pytania piszcie
RPG
Von Jachu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-05-08, 18:44   #17
Qbba
Krwiopijca

Qbba awatar

Domyślnie

Najemnik. Moim zdaniem gildia najlepsza. Przyjaciele z górniczej doliny, którzy pomagają nam w trudnych sytuacjach (np. Wilk bezinteresownie pomaga nam dołączyć do grona Najemników). Oprócz tego ważnym argumentem jest swoboda działania. Możemy robić co chcemy. Jako przywódce mamy Lee, który jest naprawdę w porządku. Uczciwy i sprawiedliwy dla swoich ludzi, nie traktuje nas jak śmiecia, czy nie chwali się kim jest lub co zrobił (nie wiem czemu, ale jak paladyn Lothar do nas zagaduje gdy wejdziemy do Khorinis, to mam odczucie jakby wywyższał się tym, że jest Paladynem).
Kolejnym ważnym argumentem jest to, że najemnicy to kumple, szanują się, każdy każdego poratuje w potrzebie, a oprócz tego, nikt się pośród nich nie wywyższa że jest lepszy, a jak komuś się coś nie podoba, to powalą się trochę po pyskach i jest spokój (wyobrażacie sobie, jakby jakiemuś strażnikowi miejskiemu nie podobało się to, że paladyn mu wydaje jakiś rozkaz i nagle zaczyna ów paladyna okładać po mordce?).
A dlaczego najemnicy a nie łowcy? Jako łowca jesteśmy już na tyle potężni że poradzimy sobie bez problemu z większością potworów na khorinis. Jako najemnik, nie jesteśmy na tyle silni, że rozbijamy całą armię orków która osiedliła się pod zamkiem w GD, a mnie się to osobiście podoba. Jeszcze jednym argumentem jest to, że łowcy to tak naprawdę egoiści. Pracują w grupkach aby łatwiej było im położyć łapy na skarbie, a gdy je już położą to wtedy jeden cwaniaczek zabija kompanów i sam zabiera całe złoto. Oczywiście nie wszyscy łowcy są tacy, ci którzy pracują dwójkami (np. Rod i Cipher) myślę żeby tak nie postąpili. Ale niestety, większość z łowców, gdyby doszło do takiej sytuacji, pewnie pozabijała by się o skarby.

Głos na Najemnika!

Takie moje zdanie na ten temat.

"Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty..."

RPG
Qbba jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-08, 15:50   #18
xardi95
Polna Bestia

xardi95 awatar

Exclamation

Najlepszą gildią dla mnie jest zdecydowanie mag ognia!!! Mają bardzo dobre czary np. dużą kulą ognia z 4 krąga magii smoka-ożywieńca wziąłem gdzieś na 5 hitów. Może mają słabe zbroje ale czary mają nieziemskie. Mag ognia ma też troche ułatwioną grę np. w 2 rozdziale w quescie ,,kopacze i ruda" czy coś w tym stylu tam gdzie mają wydobyte 2 skrzynie rudy paladyn Fajeth od razu mówi ile skrzyń mają!!!
RPG
xardi95 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-08, 12:40   #19
Javier7
Polna Bestia

Javier7 awatar

Domyślnie

Moją ulubioną gildią od zawsze są Paladyni, mężni, honorowi i waleczeni wojownicy, którzy swymi czynami udowadniają swoją wartość i wyznanie. Wierzą z boga ognia i światła, Innosa, który daje im siłę i duchowne wsparcie. Mają wspaniałe i piękne zbroje, wysokie mniemanie i pozycję społeczństwie wśród ludu Khorinis i nie tylko. Mają także możliwość używania w walce magii, która znacznie im pomaga podczas potyczki. To znakomite połączenie daje Paladynom ogromną siłę fizyczną i psychiczną, która często odzwierciedla i pomaga Paladynom
Nieprzeczytane 22-07-08, 13:37   #20
rah1991
Polna Bestia

rah1991 awatar

Domyślnie

Moja ulubiona gildia to Najemnik.Czuje sie tam wolny i nie musze tak jak Straznik Miejski uslugiwac Paladynom. Poza tym jest tam najwiecej znajomych z Gothica 1. Sa zlecane zadania od Lee jednak odczuwam to jako prosby od starego kumpla a nie rozkaz. Oczywiscie gralem juz wszystkimi gildiami (chyba jak kazdy tutaj) i polubilem tez niektore inne ( w szczegolnosci Paladyn i Mag Ognia) ale jednak najlepszy jest NAJEMNIK.
RPG
rah1991 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-08, 03:30   #21
B-dog
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do B-dog
Domyślnie

Mój głos padł na najemników, jako jedyna z gildii przy rekrutacji miała tak naprawdę prawdziwą próbę czy nadaje się do tego fachu. Żeby zostać stażnikiem trzeba było być obywatelem, lecz obywatelem może być ślepy, kulawy, kaleka . Nie chodzi mi tutaj o jakąś dyskryminację, lecz jak ktoś taki może utrzymać porządek na ulicach, a w najgorszym przypadku walczyć z orkiem. O zakonie to nie będę się wypowaidał bo w sumie to się opiera na 'wierze' i posłuszeństwu.
Jednak wracając do najemników, są to osoby wyjęte spod prawa, lecz nie bez powodu. Poprostu nie oddadzą tego na co cięzko pracowali. U najemników jest wszystko jasne, walka , walka i jeszcze raz walka. Jednak najważniejszą cechą jest: niezależność. Ty decydujesz czy pracujesz czy nie, a tą cechę cenię najbardziej. Znajdujemy tu przyjaciół i paru możemy jeszcze zyskać cipher i rod no i może sentenza ale możecie się ze mną nie zgodzić. Najemnik mówi co chce i do kogo chce("chyba przywalę ci w mordę", "znam ja takich ajk ty mocni tylko w gębie","tu nie chodzi o to czy mi nie wierzysz, tylko o to czy stać cię na to by mi nie wierzyć" lub jakoś tak), niby nikt go nie lubi ale zawsze robotę znajdzie.
RPG
B-dog jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-08, 09:08   #22
Abuyin

Abuyin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Abuyin
Domyślnie

Strażnik Miejski. Dlaczego? Bo to miłe uczucie, że na początku trzeba się pomęczyć żeby kiedyś stać się Paladynem - wszystko jest trudne, każda Polna Bestia jest wyzwaniem, no i ma się sporo zadań. Tylko głupie jest przyłączanie się - że wystarczy mieć pracę. Ale ogólnie bardzo sympatyczna gildia moim zdaniem :] No i służy dobru - czyli idealnie się pasuje do fabuły gry :P
1000 posta napisałem 23-go marca 2007 r. o godzinie 06:56 !
|..::Święte Przymierze -> Algaroth -> Zwiadowca::..|
Korona Gór Polski 30.06.2007 r. => 20.07.2007 r.
Główny Szlak Beskidzki 27.06.2008 r. => 20.07.2008 r.
RPG
Abuyin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-08, 21:19   #23
flymen123
Polna Bestia

flymen123 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do flymen123
Domyślnie

Osobiście najbardziej lubię Członków Pierścienia Wody. Ich członkowie to starannie wyselekcjonowana grupa ludzi o sczególnych uzdolnieniach. Trudno się tam dostać, co za tym idzie jak już się do nich przyłączymy to mamy ogromną satysfakcję. To chyba jedyna gildia która nie wywyższa się za bardzo(magowie ognia, paladyni)i nie szuka zwady z każdym napotkanym(najemnicy). Słówem idealna dla kogoś kto tak na prawdę chciałby być bezstronny(ja).

Nie ma umiejętności złych i dobrych. To zależy tylko od tego jak się ich używa
RPG
flymen123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-08, 21:04   #24
Kushina
Polna Bestia

Kushina awatar

Domyślnie

Głos na bandytów, ponieważ są wyrzutkami społeczeństwa i odnaleźli wreszcie spokój będąc w Jarkendarze. Dziw bierze że dali radę to wszystko tak zorganizować by funkcjonowało sprawnie, ale jak widać poradzili sobie i mogą spokojnie tam żyć. W sumie jakby się taka wiadomość rozeszła też po całym Khorinis to bandyci z tamtych regionów mogliby próbować tam dołączyć i przestać napadać kupców i przechodniów. Po za tym pod dowództwem Thorusa tym większe szanse by były aby coś takiego miało miejsce ^^
RPG
Kushina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania