Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Który rozdział podobał się Wam najbardziej?

Zobacz wyniki ankiety: W którym rozdziale najbardziej lubisz grać i co w nim lubisz najbardziej.
I 195 30.14%
II 118 18.24%
III 88 13.60%
IV 106 16.38%
V 88 13.60%
VI 52 8.04%
Głosujących: 647. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-10-06, 18:28   #25
overall

Domyślnie

mogę wyróżnić 3 rozdziały a mianowicie:

rozdział I - początek naszej drogi w GII. Trzeba ciągle być czujnym. Kazdy stwór może być groźny. Poznajemy wielu ciekawych npców, naszych dawnych przyjaciół jak i zupelnie nowych ludzi. Możliwość wybrania jednej z 3 gildii itd itd...

rozdział IV - wiadome, polowanie na smoki, mnóstwo walki, ciekawe questy no i oczywiscie łowcy smoków!!

rozdział V - kompletowanie załogi, mysl o tym co bedzie jesli juz wyplyniemy statkiem. Postać jest potężna. Praktycznie nikt ani nic nie jest w stanie nam sprostać. Jesteśmy bohaterem a ludzie mają do nas szacunek. Ogólnie rozdział ma swój klimat.

Jeśli chodzi o Jarkendar: to RZeczywiście udał on sie świetnie. ożywia gre, wprowadza wiele nowych zadań, nowe gildie, naszych starych przyjacioł jak i wrogów z G1.

Ale jeśli miał bym głosować na jeden z tych rozdziałów to bedzie to rozdział V
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-10-06, 11:45   #26
Magnum'66
Chrząszcz

Magnum'66 awatar

Domyślnie

I roździał - poznawanie świata, strach przed każdym goblinem czy wilkiem... no i pierwszy kontakt z Khorinis! - "wow ale te miasto jest eee... żywe :P" Mnóstwo pobocznych questów...
II roździał - klimat, klimat, klimat! powrót na stare smieci i kumple z koloni .
Jarkhendar - chyba mój ulubiony roździał. Te wszystkie starożytne budowle, piramidy, fascynująca fabuła, plaża piratów, wielki kanion, mokradła... i kilku starych przyjaciół. (Thorus, Fortuno). Number One jak dla mnie .
III - troche nudny roździał. Za dużo chodzenia, za mało akcji... dosyć krótki. Przynajmniej trafił się szybki zwrot akcji. (chodź przewidywalny...)
IV - na początku bardzo fajny, ale podniecenie szybko opada... "kill smoka" 1,2,3,4...yyy.
V roździał bardzo przypadł mi do gustu. Interesująca akcja, zbieranie ekipy na statek itd.
VI - za pierwszym razem fajny, ale gdy przechodzisz gre np. drugi raz to już nie to samo. Aha... komnata z nekromantą na końcu wymiata! Aż ciarki mnie przeszły .
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-10-06, 12:02   #27
Gaan!!
Krwiopijca

Domyślnie

Moze gdybym gral od razu w G2NK to byloby inaczej, ale najpierw przeszedlem kilka razy G2, a potem dopiero G2NK i dlatego najbardziej spodobal mi sie 2 rozdzial z Jarkhendarem. Pewnie dlatego, ze mnie zaskoczyl, byl taki swiezy, nowe frakcje(piraci i bandyci), nowe questy, wiecej starych znajomych z G1 i wyjasnien dotyczacych tego co sie z nimi stalo(bo jak kazdy wie w G2 nie bardzo wiedzilismy gdzie podziali sie mogowie wody, thorus, cavalorn i reszta). Ogolnie kazdy rozdzial jest bardzo dobry i wiele wnosi, ale 2 urzekl mnie najbardziej.

Świat jest pełen bólu!!
RPG
Gaan!! jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-10-06, 17:33   #28
Russel
Persona non grata

Russel awatar

Domyślnie

Moim ulubionym rozdziałem jest: Oko Innosa czyli rozdział III. Wszyscy mówia, ze jest nudny a mi naprawde podobało się szukanie Oka. Zwiedzamy sobię Khorinis, zabijamy poszukiwaczy, dużo expa idzie. Sama przyjemność. No i bardzo przyjemnie się ten rozdział wykonuje. W tym rozdziale także ratujemy benneta i awansujemy na wyższy stopień. Dostajemy lepszy pancerz i mamy okazję zobaczyć jak trzej magowie różnych bóstw łączą swoje moce.
Russel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-10-06, 18:21   #29
Dawid_obrońca
Krwiopijca

Dawid_obrońca awatar

Arrow

Najlepszy jest rozdział w Jarkendarze. Podoba mi się oprawa dźwiękowa jest miodzio, misje są ciekawe potwory też są dobre np: na bagnach golemy czy ogniste demony ciekawi są również kamienni strażnicy, są tam nowe gildie jak poraci czy bandyci oraz niektórzy znajomi z I części gothic Fortuno.
Dawid_obrońca jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-06, 12:32   #30
Plotron
Chrząszcz

Domyślnie

Jak tylko wspominam pierwsze wrażenia z Jarkendaru..... Klimatowa muzyczka, tajemnicze ruiny, zagadki, widok magów wody, którzy próbują rozszyfrować jęzor budowniczych.... Jeszcze te wszystkie lokacje, Kanion z dziwnymi bestiami.. Pamiętam jak z piratami penetrowałem kanionek i zaatakował nas pierwszy krwawy ogar, bardzo dziwna bestia.. Pozatym widok wyrytej w skale Biblioteki Uczonych i spotkanie z ognistym cienostworem. Potem znowu spenetrowanie dziwnego obozu orków w Kanionie i pierwsze wejście do kopalni, które tam się znajdowały. Pozatym jeszcze te fascynujące krajobrazy, dużo doświadczeń i zadań. Po prostu RAJ dla oczu każdego gracza. A jeszcze, gdy włazi się tam jako Mag Ognia.... No myślę, że nie ma lepszego rozdziału od Jarkendaru.. Zapomniałbym o wejściu w ten Portal i woogóle. Rozbudziło we mnie wyobraźnię.
RPG
Plotron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-07, 19:19   #31
Cycu12

Domyślnie

Mi wszystkie i tyle.

I-Wiecie trudne wybory dotyczące PN gildie potwory szukanie. A najbardziej uciekanie przed szczurem()
II-To tak Jankendar.Najadowanie leveli do GD.Kopalnie,potwory i takie tam.
III-Pogoń za poszukiwaczami . Chodzenie do lasu, a tu poszukiwacz za krzaczkiem i buu.No i zawansowanie gildie.
IV-Smoki.Zbieranie informacji wracanie do khorinis po menzurke.
V-zbieranie załogi.Wątek fabularny. **superbronie i pancerze**.(wiecie nia takich wyjątków jak w gothicI.
VI-Tajemniece zaczepiste pomieszczenia.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-07, 21:32   #32
Pompidou
Jaszczur

Pompidou awatar

Domyślnie

Ja wyróżniłbym

II- Jarkendar!!! To miejsce jest genialne!!! Gdy pierwszy raz grałem w NK, byłem tak podekscytowany zwiedzaniem nowych terenów i nowych questów (próba morderstwa to chyba najlepsze i najciekawsze zadanie w całym dodatku). Potem Górnicza Dolina! Kocham to miejsce w drugim rozdziale. Można już stłuc pojedyńczego orka, a także przespacerować się z Diegiem i Bilgotem. Ogólnie uwielbiam zwiedzanie dawnych orkowych terenów.

V- Łowcą Smoków i Palladynem. Jakie było moje zdziwienie, gdy po natychmiastowym przeteleportowaniu się do Xardasa ujrzałem Herszta Orków. Zbieranie ich pierścieni jest równie ciekawe co smoczych jaj, tylko że nieco trudniejsze. Wydaje mi się bowiem, że Jaszczuroludzi szybciej się rozwala niż bandę orków. No i druga Embarla Firgastro na Irdorath robi swoje.
RPG
Pompidou jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-07, 11:11   #33
Lord XeroX
Czarny Goblin

Lord XeroX awatar

Post Hmmm

Witam,
Na początek powiem tylko, że G2NK!!!!!, ale:
Rozdział 1 - jest niesamowity Bezi jest taki słaby byle wataha wilków i po wszystkim trzeba się maksymalnie nagłowić jak zrobić określone misje (nie podejść do zbyt silnych stworzeń), a później przejść się do Jarkendaru (ehhh).
Rozdział 2 - szkoda słów zobaczyć GD zniszczoną przez orków, bez wspaniałych i tak klimatycznych lasów, aż serce ściska.
Rozdział 3/4 - są OK, ale nie wywołują u mnie, aż takich emocji, awans na palladyna i walki ze smokami (największe plusy)
Rozdział 5 - jesteśmy już wręcz mitycznym wojownikiem (niesamowita zbroja/wspaniały miecz), wtedy zawsze wracam do GD i wycinam wszystko co sie rusza (zazwyczaj gram palladynem) pomagam załodze Garonda!
Rozdział 6 - nie przepadam (bo wiem, że to koniec)
Podsumowując NAJLEPSZY jest rozdział "1" i "5" (nie dam rady wybrać!)
Pozdrawiam

!KTO CHCE POKOJU SZYKUJE SIĘ DO WOJNY!
RPG
Lord XeroX jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-07, 12:52   #34
Dawid_obrońca
Krwiopijca

Dawid_obrońca awatar

Domyślnie

Rozdział polowanie na smoki jest najlepszy można zdobyć mnóstwo doświadczenia i walki ze smokami są długie i ciekawe bo paski życia im się regenerują. Niezłe są też walki z jaszczuroczłekami bo są bardzo wymagający. Dobre jest też rozdział w Jarkendarze. Ciekawe misje i fajna muzyka. Ostatnio spodobał mi się pierwszy rozdział. Nigdy go nie lubiłem bo było to monotonne zbieranie doświadzenia aby walczyć z lepszymi potworami, ale jakoś zrobiło się to ciekawe jak trzeba zbierać wszystko co nie przybito do podłoża aby kupic sobie miksture którą trzeba używać często albo nową broń gdzie trzeba się narobic aby sobie kupić.

Ostatnio edytowane przez Dawid_obrońca : 01-04-07 o 12:59.
RPG
Dawid_obrońca jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-04-07, 10:00   #35
Ulv

Domyślnie

Najlepsze rozdziały są wtedy, kiedy Bezi jest słaby. I, II rozdział dają najwięcej frajdy, a nabicie multum poziomów do wyprawy w górniczej dolinie i stworzenia "w miarę" postaci to coś, dla czego gram w tę grę.
Opróćz tego rozdział numero 5 jest fajny. Szczególnie dla maga i paladyna. Mag dostaje ochronę godną najlepszego woja i potężne czary, które zagwarantują mu niesmiertelnośc bez kodów :P
VI jest kijowy. Poza tym, że to koniec, to jakiś drętwy i krótki jest.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-04-07, 17:36   #36
Noname17

Domyślnie

Najbardziej wciągnął mnie rozdział w którym powracamy do kolonii, jest po prostu super:d Można przypomnieć sobie miejsca w których się było, zadania przy których spędziło się wiele godzin gry, starych znajomych. I ten klimat... wszędzie orkowie, wypalona trawa, pousychane drzewa. Nieustannie trzeba się pilnować alby nie natchnąć się na zielonoskórych. No po prostu bomba!

Ps Świetna ankieta, wiele się z niej dowiedziałem... pogratulować
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania