Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Który rozdział podobał się Wam najbardziej?

Zobacz wyniki ankiety: W którym rozdziale najbardziej lubisz grać i co w nim lubisz najbardziej.
I 195 30.14%
II 118 18.24%
III 88 13.60%
IV 106 16.38%
V 88 13.60%
VI 52 8.04%
Głosujących: 647. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-10-06, 14:00   #1
Xar
Skazaniec

Domyślnie

Napisz co najbardziej lubisz w danym rodziale?Mi najbardziej przypadł do gustu I rodział(polowanie w lesie ze słabą postacia ma swój kilmat) i działania w Jarkendarze.Ten etap wprowadza jakby do części 3, i jest dobrze zrobiony...

Fajna stronka o gothicu:
http://www.alegothic.fora.pl/
naprawde warto!!!
RPG
Xar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 17:13   #2
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Według mnei ciekawy temat .

Mi się najbardziej podobał ostatni rozdział. Wtedy klimat normalnie gromi, Świątynia Śniącego się przypomina, ech . Zwłaszcza ta wielka sala z czarnym magiem. Te małe pomieszczenia obok, gdzie ściany zapisane nieznanym językiem i te narzędzia tortur. Hmmm .
A najsłabszy rozdział to ten, gdzie wszystkie smoki trzeba wybić... Taki pospolity, po prostu to już widzieliśmy chyba we wszystkich grach cRPG. Bohater wybija potężne smoki, od których nie czuć żadnej wyniosłości i potęgi. Ot, kolejny potworek do ubicia...
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 17:21   #3
Sero
Czarny Goblin

Sero awatar

Domyślnie

Najbardziej przypadł mi do gustu rozdział "Polowanie na Smoki". Ponieważ jeszcze nie miałem super wymiatjącej postaci ani baaaardzo słabej. Również Łowcy Smoków i dialogi z nimi (Zobaczymy co się da wycisnąć z z tych paladyńskich kości ), a wszczególności rozmowa z Biffem, ale go wkurzyłem hehehehee. No i samo zabijanie smoków.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 17:44   #4
Patwan
Krwiopijca

Domyślnie

Mi podobały się wszystkie rozdziały, ale jak się zastanowić to wyróżnić można Jarkendar, rozdział V oraz rozdział I oraz VI.
Więc:
VI - za wspaniały klimacik i tą tajemniczość, a także za rozmowy z przyjaciółmi podczas powrotu na statek (bardzo się zdziwiłem jak taki Vatras mi zza rogu wyskoczył :P ) oraz za fajny atak na statek i filmik końcowy
I - za mnogość questów, dołączenie do gildii (ach ta duma po otrzymaniu szaty maga ognia ) oraz za to, że trzeba pomyśleć, aby przetrwać w tym okrutnym, pełnym silnych wrogów świecie
V - za posiadanie wielkiej mocy (silna postać), zbieranie ekipy na statek oraz żegnanie się z wyspą Khorinis (w podarunku zostawiamy pełno zabitych potworów)
Jarkendar - na tego zagłosowałem, gdyż wspaniała fabuła, ciekawa i pełna tajemniczości, uwielbiam odkrywać starożytne cywilizacje, super klimacik w obozie piratów oraz niczego sobie u bandytów, fajny quest z dochodzeniem w obozie bandytów, super lokacje (kanion, dżungla, ruiny starożytnych budowli (biblioteka etc.))

Ogółem każdy rozdział posiada jakieś zalety i wady, ale każdy dostarcza również wielkiej rozrywki.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 18:48   #5
Tergin
Polna Bestia

Skąd: ze świata fanów Szymona M. (coś tam z miesiącem jakimś było to nazwisko)
Wyślij wiadomość przez AIM do Tergin
Domyślnie

Mi najbardziej podoba się działanie w Jarkhendarze. Są tam najnowsze stwory. Bandytów polubiłem (większość). W całym świecie zdobywamy nowych kumpli. Tam zdobywamy Szpon Beliara. Taki nowy świat. Można zdobyć dużo "tabliczki atrybutów". Ciekawa broń się tam znajduje. Ładne krajobrazy są. Interesujące questy mamy.
To by było na tyle.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 20:06   #6
Lokos
Cieniostwór

Lokos awatar

Domyślnie

Ja również twierdzę, że ciekawy temat, ale powracając do pytania najbardziej podoba mi się rodział II, kiedy jesteśmy w Jarkendarze. Bardzo ciekawe misje i historia zapomnianego miasta jest bardzo interesująca, a w dodatku poznajemy nowych ludzi(piratów i bandytów) i nowe potwory. Nawet wśród ludzi mamy kilku starych wyjadaczy ze Starego Obozu i jednego z obozu Bractwa. Fajny klimat doliny i ładne widoki.

EDIT: Chciałbym jeszcze dodać, że bardzo mi się też tam podoba korzystanie z kamiennych tabliczek oraz zdobycie wielkiego Szponu Beliara i nowych run.

Poszukiwacz Podziemia
RPG
Lokos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 20:09   #7
Girion27
Chrząszcz

Domyślnie

Mnie najbardziej przypadł V rodział. Super było paradowanie w zbroi pala i to takie"uwielbienie" że zabiłes smoki I jak sie [Orkowie] przybłakali. Jak pierwszy raz grałem to sobie zawsze coś takiego mówiłem cytuje: " buahaha wypie....alaj ty je...cu do swiata Beliara , ja ci dam kosić bezbronnych ludzi buahaha " - ale tak serio podczas gdy to mówiłęm jakieś dziwne podniecenie mnie brało
No ale the best było to jak już byłeś na statku z ekipą i stałeś na balkonie za sypialnią i przypominały mi sie wszystkie przygody z I oraz II. Np. jak dio starej kopalni zawitalem, jak GD zmienila sie z tętniacej życiem krainy w podupadla i smutna dziure i to poczucie ze przez wszytsko to przechodziles z tym ludami którzy płyną z tobą na rzeź do kosciółka Belcia.
RPG
Girion27 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 20:15   #8
Murthag

Murthag awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Murthag
Domyślnie

To i ja dołożę swoje trzy grosze (a przy okazji posta nabiję xD).
Mi osobiście najbardziej podoba się rozdział pierwszy, a to dlatego, że właśnie wtedy można wykonywać większości questów w grze. Podczas pierwszego aktu tak naprawdę decydujemy, jaka będzie nasza przyszłość (czy zostaniemy dzielnym Paladynem, sprytnym Najemnikiem, czy mądrym Magiem), a także rozwijamy swoją postać i rozstrzygamy, jakie umiejętności będą jej mocną stroną.
Jest jeszcze jedna powód, dla którego najbardziej podoba mi się pierwszy rozdział. A mianowicie w tej części gry nie jesteśmy jeszcze super herosami i wspaniałymi wojownikami, dzięki czemu czasami trzeba pogłówkować, żeby zaliczyć questa, czy zdobyć złoto, a nie tak jak w późniejszych, aktach polegać tylko na brutalnej sile.

RPG
Murthag jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 20:22   #9
Ardaric
Krwiopijca

Domyślnie

Klimatem rządzi Jarkendar, piękne widoki oraz muzyka (która niestety spowalnia gre i zazwyczaj gram bez niej :/ ) tworzą wspaniałe połaczenie. Samą grą najbardziej satysfakcjonuje się w I i V rozdziale. I z powodu słabej postaci, która musi przedrzeć się przez mnóstwo niebespieczeństw żeby zaistniec na wyspie Khorinis. V rozdział, mamy super postać, którą bawie się w myśliwego zabijającego w lasach wszystko co się rusza!
RPG
Ardaric jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 20:56   #10
Draggon
Krwiopijca

Domyślnie

Moim zdaniem najlepszy jest pierwszy rozdział, gdyż tam właśnie kształtujemy naszą postać, w pużniejszym czasie nie ma już tego dreszczyka emocji i nie trzeba uważać na każde stworzenie.
Jarkendar też był niezły ale tylko gdy byłem w nim za pierwszym razem bo byl nowy Niezmiennie najlepszym jest dla mnie pierwszy z rozdziałów
RPG
Draggon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 22:38   #11
Valakar
Czarny Goblin

Valakar awatar

Domyślnie

Ja, podobnie, jak większość graczy, najbardziej lubię rozdziały I i V oraz Jarkendar. Rozdział I za to, że trzeba kombinować, żeby zaliczyć questy, zabić jakieś potworki i za możliwość przyłączenia się do jakiejś gildii ze wszystkimi tego konsekwencjami. Rozdział V przede wszystkim za zbieranie starej ekipy i szykowanie się do podróży na Irdorath. Jarkendar za to, że ma przepiękny klimat i spotykamy tam wielu starych (niekoniecznie dobrych) znajomych. Jak grałem w Gothik 2 po raz pierwszy, to strasznie podobał mi się też II rozdział! Ta niepewność i emocje, jakie towarzyszyły powrotowi Bezimiennego do Górniczej Doliny (ciekawe, co się zmieniło po upadku Bariery? Czemu dookoła zamku kręci się tylu orków? I czemu do cholery, jest ciemno, skoro wyruszałem rankiem?? ).

Za to w Gothik 1 mój ulubiony rozdział to bezapelacyjnie rozdział I. Ta możliwość przyłączenia się do któregoś z 3 fajnych obozów i mieszkania w nim..... Potem trzeba już tylko biegać po mapie i wykonywać wszystkie zadania, bo fabuła idzie ostro do przodu...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-06, 23:31   #12
Orphen
Chrząszcz

Domyślnie

Ja najbardziej polubiłem rozdział z Jarkendarem. Postać nie jest jeszcze tak potężna, więc za wszelką cenę próbujemy ją podszkolić. To bieganie za Preriowym Ścierwojadem z kuszą na ramieniu...
A kiedy natkniemy się na Orka, albo Cieniostwora możemy pokazać odwagę i szczyt naszych możliwości!
I to właśnie czyni ten rozdział tak szczególnym i niepowtarzalnym!!!
RPG
Orphen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania