Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę ArcaniA: Gothic 4 - nowe screeny i konkurs

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 14-05-10, 20:40   #1
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie ArcaniA: Gothic 4 - nowe screeny i konkurs

Cytat:
Kilka dni temu JoWooD i DreamCatcher ogłosili konkurs. Każdy, kto chce wziąć udział musi nakręcić filmik (w j. angielskim) i wytłumaczyć w nim dlaczego to on ma wygrać tę rywalizację. Wideo nie może trwać dłużej niż minutę. Zwycięzca otrzyma:
  • darmowe zakwaterowanie i przelot samolotem na imprezę GamesCom 2010 w Kolonii, w Niemczech
  • możliwość przeprowadzenia ekskluzywnych wywiadów z twórcami A:G4
  • kontrolę nad oficjalnym blogiem Arcanii, gdzie będzie umieszczał wszystkie niusy nt. gry
  • kamerę i notebooka Dell sygnowane logiem kontynuacji serii Gothic
Przygotowano edycję dla Europy i USA. Filmy oceni jury. Maksymalny termin wysyłania prac to 30 czerwca 2010. Więcej informacji w filmiku, na którym także możemy zobaczyć kilka nowych scen z gry.

JWD w dobrym stylu pozbawia się obowiązku prowadzenia blogu, ale i pomaga przebić się zwycięzcy w branży gier.

Kilka dni temu także oficjalnie potwierdzono Arcanię na E3. Z kolei w naszej galerii pojawiły się 13 nowych screenów.

Przy okazji informujemy także, że jutro, w sobotę 15 maja, o godzinie 13:30 na TV4 w programie Allegra zostanie zaprezentowana A:G4 (za informację w komentarzu dziękujemy użytkownikowi gothic_raf).

» Wideo dla Europy
» Galeria - ArcaniA: Gothic 4
Zapraszam do dyskusji.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 15-05-10 o 09:56.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 14-05-10, 23:32   #2
zbulwersowany
Polna Bestia

zbulwersowany awatar

Domyślnie

Fajny konkurs. Niestety nawet gdybym wygrał nie mam czasu..

A co do screenów..

Ścierwojad: nieźle, w końcu to inna część świata (Gothica) wiec gatunki mogą mieć jakieś różnice. Jak pingwiny, zanim inni zaczną płakać, że to już nie ten sam Gothic bo Ścierwojad inny..

Screen z zamkiem: +miliard za zamek Ale te screeny, jak i te ze ścierwojadem pokazują, że wersja EU od US różni się tym, że dostajemy wersję.. Wyblakłą.. Nie mroczniejszą.. IMO.

Dalej.. Gorn to Gorn, trochę dziwnie ten topór wygląda na jego plecach. Ten screen z magiem, nie podoba mi się kusza na plecach.. Tzn. powinna być odwrócona i widać że czar kosztował 21 many. Dzik, jeleń, ładne światło za jeleniem, gobliny, kryształy, pochodnia dość ładna.

O jeszcze na screenie z jeleniem ta tarcza trochę fruwa..

W filmiku powiem, że fajnie walka z Golemami wyglądała..

Always bet on black!
RPG
zbulwersowany jest offline  
Nieprzeczytane 14-05-10, 23:41   #3
Xsant
Zębacz

Xsant awatar

Domyślnie

W filmie nie pokazali nic nowego, ale za to screeny są super. O wiele lepsza jest wersja europejska od amerykańskiej. Widać różnicę na dwóch pierwszych zdjęciach, że europejska wersja jest mroczna, a amerykańska taka cukierkowa. Arcania zapowiada się naprawdę świetnie.

Подземелье Белиара | Ученик Меча
RPG
Xsant jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 02:27   #4
Ulv
Cieniostwór

Ulv awatar

Domyślnie

ja za to powiem, że ta zagięta laska pasterska to musi być jakaś wypasna broń, skoro wiekszość czasu na filmikach nowy bezi ją posiada.

RPG
Ulv jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 02:56   #5
Shine<3
Czarny Goblin

Shine<3 awatar

Domyślnie

@Van
Trudno załapać, że pokazują początki gry? Omg. cmd_musk_on.

@zbulwersowany
+1. True, dude - też mi się zdaje, że to będzie bardziej wyblakła niż 'mroczniejsza'.

@topic
Najbardziej to jestem ucieszony z widoku Gorna, wcześniej go widziałem, ale dobrze wiedzieć, że teraz nasi przyjaciele nie wyczarują sobie jak w trójce zbroi nordmarskiej czy coś w tym stylu.

Ale bardzo chciałbym mieć taką kamerkę/laptopa z logiem Arcanii.

†Strażnik Arsenału Podziemia

Ostatnio edytowane przez Shine<3 : 15-05-10 o 02:58.
RPG
Shine<3 jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 11:01   #6
zbulwersowany
Polna Bestia

zbulwersowany awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xsant Zobacz post
W filmie nie pokazali nic nowego, ale za to screeny są super. O wiele lepsza jest wersja europejska od amerykańskiej. Widać różnicę na dwóch pierwszych zdjęciach, że europejska wersja jest mroczna, a amerykańska taka cukierkowa. Arcania zapowiada się naprawdę świetnie.
Nie zgodzę się. Te 4 screeny pokazujące różnicę wyglądają jakby na którejś wersji otworzono je pierwszym lepszym edytorem obrazków i przesunięto suwak od kolorów(nie pamiętam nazwy teraz).

Teraz 2 screeny:

Screeny przedstawiają Gothica 3, chyba nie muszę tłumaczyć gdzie to jest

Po lewej screen z zainstalowanym 1.73. Po prawej screen z 1.73 + mody z mod packa. Według mnie tak właśnie powinna wyglądać wersja europejska jeśli nasz Gothic ma być mroczniejszy(mroczniejszy G3=2screen).

Always bet on black!
RPG
zbulwersowany jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 11:25   #7
kubag02
Jaszczur

kubag02 awatar

Domyślnie

W konkursie na pewno nie wezmę udziału, ale bardzo cieszy mnie fakt, że wypuścili znowu jakiegoś newsa no i chyba nie muszę dodawać, że jestem zachwycony screenami. Dobrze, że ArcaniA wyjdzie na PS3 ^^

P.S Ten Gorn jest genialny!
kubag02 jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 13:45   #8
Ulv
Cieniostwór

Ulv awatar

Domyślnie

Cytat:
@Van
Trudno załapać, że pokazują początki gry? Omg. cmd_musk_on.
trudno chodzić na język polski w podstawówce, żeby sie dowiedzieć co to "ironia"?

on topic:

zbroja Gorna wygląda jak ta szkodników. ciężka bodaj. i w końcu nie ma żadnego HDR jak w G3. liczę na mgłę, rzęsisty deszcz etc. żeby dopełnić mrocznego obrazu w wybranych miejscach.

RPG
Ulv jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 13:59   #9
Araton
Polna Bestia

Araton awatar

Domyślnie

Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że Gothic 1 był mroczny.
To jest tylko złudzenie spowodowane słabymi teksturami. Tak na prawdę najwięcej klimatu dostarczała muzyka, nie oprawa graficzna, bo ta była słaba do czasów Gothica 3 który też miał klimat, tyle, że inny.
Co do różnic pomiędzy obiema wersjami to powiem krótko: nie da się każdemu dogodzić. Z względów technicznych można było zastosować jedynie filtr. Czemu? Już tłumacze:
Tekstury zajmują na prawdę sporo miejsca, do tego robienie dwóch osobnych "paczek" było, by na prawdę czasochłonne. Tym samym zwiększają się koszta gry i ta staje się droższa, a tego chyba byśmy nie chcieli?
RPG
Araton jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 21:46   #10
kubag02
Jaszczur

kubag02 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Araton Zobacz post
Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że Gothic 1 był mroczny.
Rozejrzyj się tylko po świecie gry. Wszystko dookoła jest szare, słońce bardzo mało daje się we znaki, jest tu masa obskurnych budynków i chat, w kwaterach magnatów palą się pochodnie ... No nie wiem. Z pewnością muzyka dodaje dodatkowo "mroczności", ale wg. mnie ta powszechna opinia bierze się głównie z tego szarego nieba.
kubag02 jest offline  
Nieprzeczytane 16-05-10, 01:42   #11
Shine<3
Czarny Goblin

Shine<3 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Van Diemen Zobacz post
trudno chodzić na język polski w podstawówce, żeby sie dowiedzieć co to "ironia"?

on topic:

zbroja Gorna wygląda jak ta szkodników. ciężka bodaj. i w końcu nie ma żadnego HDR jak w G3. liczę na mgłę, rzęsisty deszcz etc. żeby dopełnić mrocznego obrazu w wybranych miejscach.
Oh muszę cię zadziwić! Jestem po podstawówce! Szok niezły, co nie kolego? Dobrze wiem, co to ironia, ale twój post był tu zbędny, jak nie masz nic do dodania to się nie udzielaj, to tak samo jakbym się wpierdzielił do jakiegoś tematu o Gothicu i zaczął udawać trolla rzucając mięsem.

†Strażnik Arsenału Podziemia
RPG
Shine<3 jest offline  
Nieprzeczytane 16-05-10, 11:22   #12
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Shine<3 Zobacz post
Oh muszę cię zadziwić! Jestem po podstawówce! Szok niezły, co nie kolego? Dobrze wiem, co to ironia, ale twój post był tu zbędny, jak nie masz nic do dodania to się nie udzielaj, to tak samo jakbym się wpierdzielił do jakiegoś tematu o Gothicu i zaczął udawać trolla rzucając mięsem.
Kolego nie nadymaj się tak bo pękniesz. W tym przypadku to właśnie twój post jest tu teraz zbędny . Wracając do tematu to wydaje mi się że to co pokazał zbulwersowany i objaśnił kubag02 jest po części prawdą. Mroczność Gothica 1 nie bierze się z tylko wyblakłości kolorów ( Arcania EU Version ). Oczywiście po części też ale główną rolę odgrywają tu brak słonecznego światła (oczywiście czasem przyświecało ale bardzo rzadko) , brudne tekstury , obskurny design budowli, uświnione ubrania skazańców i przytłaczająca atmosfera więzienia. Oczywiście ogromną rolę odegrała też muzyka, dodając smaczku do gry.

Mam nadzieję, że w Arcanii również będzie można spotkać się miejscami z takim stanem rzeczy. Oby...Pozdro

Ostatnio edytowane przez Biały Wojownik : 16-05-10 o 11:25.
RPG
Biały Wojownik jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania