Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Historia Myrtany

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-10-09, 16:03   #1
Eru Iluvatar
Krwiopijca

Domyślnie Historia Myrtany

Od pewnego czasu przygotowuje się do napisania historii całego świata Myrtany (bez Wysp Południowych). Dlatego potrzebne są mi pewne informacje. Jest ich trochę dużo

1. Czy Pradawni to ludzie bezpośrednio stworzeni przez Adanosa, czy ich potomkowie?

2. Kogo wyznawali Pradawni? Innosa, czy Adanosa?

3. Czy koczownicy i Pradawni mają wspólnego przodka, czy może ci pierwsi pochodzą od drugich?

4. Czy jeden z Pradawnych, imieniem Akasha jako pierwszy człowiek wywędrował na północ i w Nordmarze założył lud Nordmarczyków, czy może zastał tam jakiś ludzi?

5. Czy Adanos zesłał potężną falę, która zabiła Pradawnych, by zginęły Bestie Beliara?

6. Czy Jarkendarczycy mogą być potomkami Pradawnych z Varantu?

7. W jaki sposób ludzie dostali się na Khorinis? Nie chodzi mi o Jarkendarczyków, lecz o mieszkańców Górniczej Doliny i okolic miasta portowego.
RPG
Eru Iluvatar jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-09, 17:14   #2
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Eru Iluvatar Zobacz post
Od pewnego czasu przygotowuje się do napisania historii całego świata Myrtany (bez Wysp Południowych). Dlatego potrzebne są mi pewne informacje. Jest ich trochę dużo
Nie wiem, po co Ci ona.

Cytat:
1. Czy Pradawni to ludzie bezpośrednio stworzeni przez Adanosa, czy ich potomkowie?
? Pradawni występują wyłącznie z MT, są przodkami Magów Ognia. Być może chodzi Ci o Koczowników lub Przodków.

Cytat:
2. Kogo wyznawali Pradawni? Innosa, czy Adanosa?
Patrz wyżej. Oczywiście, że Innosa.

Cytat:
4. Czy jeden z Pradawnych, imieniem Akasha jako pierwszy człowiek wywędrował na północ i w Nordmarze założył lud Nordmarczyków, czy może zastał tam jakiś ludzi?
Ekhem... Akasha jest Przodkiem... - jednym z sześciu najpotężniejszych Nordmarczyków, którzy żyli kawał czasu temu?

Cytat:
6. Czy Jarkendarczycy mogą być potomkami Pradawnych z Varantu?
Nie. Pisałem już tu o błędzie związanym z Pradawnymi.

Cytat:
7. W jaki sposób ludzie dostali się na Khorinis? Nie chodzi mi o Jarkendarczyków, lecz o mieszkańców Górniczej Doliny i okolic miasta portowego.
Eee... przypłynęli statkami / łodziami, a następnie poszli piechotą?
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-09, 19:38   #3
Kyle
Golem

Domyślnie

1. Niewatpliwie nie byli pierwszym pokoleniem. Pradawni, to lud Adanosa, ktory dal sie skusic Innosowi i w zamian za dar magii, zaczal oddawac mu czesc.

2. Pradawni wyznawali Innosa. W pewnym okresie nastapila schizma i czesc z nich odlaczyla sie od Pradawnych, aby zostac koczownikami wyznajacymi Adanosa. Ci innowiercy byli scigani przez Pradawnych, chyba z jeszcze wieksza intensywnoscia, niz pod wladza asasynow. (a niby Innosowcy to ci dobrzy ^^ )

3. Patrz wyzej.

4. Byl jedynym, ktory uciekl przed potopem, wiec nie mogl zabrac ze soba "grupy rozplodowej". W jego czasach istnialy w Normarze dwa klany. On, posiadajac moc Innosa, przekonal bande renegatow i zalozyl Klan Ognia.

5. W pewnym sensie tak. Ale jak to z Adanosem bywa, jego celem bylo ukrocenie zabaw obu braci. Nie mogl patrzec, jak Innos z Beliarem zabawiaja sie jego stworzeniami na jego ziemi. Ludzie tez sobie zasluzyli, dajac sie skusic ktoremus z braci.

6. Raczej nie. Inna architektura. Inna wiara. Podobny motyw potopu, to zbieg okolicznosci.

7. Przyplyneli sobie statkami. Na wyspie spotkac mozna tylko Myrtanczykow. Brak tam pradawnych ruin (po za swiatynia bractwa) nie zbudowanych przez orkow lub Jarkendarczykow.

Zyli sobie Jarkendarczycy>Rhademes narozrabial>wszyscy poszli na dno>orkowie sie rozplenili i wzniesli swiatynie Sniacego (a moze to bylo przed potopem.. Nie pamietam dat)>przybyla ludzka ekspedycja, ktora odkryla zloza rudy>przyplynelo troszku imigrantow, aby wydobywac zloza i zbudowac zaopatrzenia dla kopaln>krol Rhobar zaczal przegrywac woje z orkami, wiec wyslal najpotezniejszych magow krolestwa...
RPG
Kyle jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-09, 21:13   #4
Rohbar IV
Krwiopijca

Rohbar IV awatar

Domyślnie

Popatrzył pewnie sobie chłopak na ruiny poniżej Mora Sul wymyślił im roboczą nazwę i teraz stawia pytania, a może jednak chodzi mu o Koczowników??? Ciekawe co robili na kontynencie Magowie Wody przed założeniem bariery, może mieli jakieś miasta które po ich odejściu przejęli asasyni. Co o tym myślicie???
Nieprzeczytane 04-10-09, 21:32   #5
paladyn igor
Skazaniec

Domyślnie

pradawnych stworzył Adanos i jeden z nich polazł do Nordmaru zastał tam orki ,załorzył tam lud Nordmaru itd itp. Drugi z nich poszedł na południe . Tak zwany ,,Wieczny Wędrowiec'' .a trzeci pozostał w śródziemiu i założył myrtanę .Każdy z nich spotkał inny lód .a twórca Myrtany to ojciec Robhara 1.

WALCZĘ ZA INNOSA!!!!!!
RPG
paladyn igor jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-09, 21:39   #6
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
pradawnych stworzył Adanos i jeden z nich polazł do Nordmaru zastał tam orki ,załorzył tam lud Nordmaru itd itp. Drugi z nich poszedł na południe . Tak zwany ,,Wieczny Wędrowiec'' .a trzeci pozostał w śródziemiu i założył myrtanę .
Skoro rzekomo stworzył ich Adanos, to dlaczego wszyscy trzej byli wyznawcami Innosa?

Cytat:
Napisał paladyn igor Zobacz post
a twórca Myrtany to ojciec Robhara 1.
Nieprawda. Gdy Rhobar pokonał bestię, Innos powiedział mu :
Cytat:
Zejdź z gór i pokonaj mych wrogów.
I Rhobar wypowiedział Orkom wojnę i spadł na nich gniew Innosa, i Rhobar triumfował, a kiedy pokonał swych wrogów Innos rzekł do niego, tutaj założysz swoje królestwo i Rhobar zrobił co mu kazano.

Jest to równoznaczne z tym, że to Rhobar założył Królestwo Myrthany i był jego pierwszym władcą.

Ostatnio edytowane przez Nederland : 04-10-09 o 21:42.
RPG
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 05-10-09, 22:27   #7
Eru Iluvatar
Krwiopijca

Domyślnie

Dziękuje wam. Muszę jednak zadać jeszcze kilka pytań.

1. Czy wiadomo ile lat panowali Rhobar II i jego ojciec?

2. Czy wojownik, który dzierżył Uriziela był rycerzem Rhobara I?

3. Czy przed przybyciem Rhobara I do Myrtany żyli tam jacyś ludzie?

4. Jeżeli nie, to skąd przypłynęli na Khorinis ludzie, którzy na polecenie orków 1000 lat temu zbudowali Świątynię Śniącego?

5. Według ksiąg Rhobar I na polecenie Innosa pokonał orków, którzy zasiedlali wtedy Myrtanę. Wydarzenia te są nazywane Pierwszą wojną z orkami. Ciekawi mnie w jaki sposób Rhobar pokonał samotnie całą orkową armię. Nawet moc bogów nie może się z nią równać. Przecież wtedy Rhobar II pokonałby orków gdy Ci najechali za jego czasów Myrtanę.

PS: Chodzi mi o Pradawnych, którzy żyli dawniej w Varancie i wznieśli Al Shedim, Mora Sul itd.

PPS:
Cytat:
Napisał paladyn igor Zobacz post
Popatrzył pewnie sobie chłopak
- Czy chodzi ci o mnie?

Ostatnio edytowane przez Eru Iluvatar : 05-10-09 o 22:33.
RPG
Nieprzeczytane 05-10-09, 23:23   #8
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Eru Iluvatar Zobacz post
1. Czy wiadomo ile lat panowali Rhobar II i jego ojciec?
Dokładnie nie, ale św. Rhobar panował bardzo długo, aż do późnej śmierci.

Cytat:
2. Czy wojownik, który dzierżył Uriziela był rycerzem Rhobara I?
W Gothic nie dowiadujemy się, kto go dzierżył, ale jest pewne, ze był to sługa Innosa.. W Mrocznych Tajemnicach jest określone, że właścicielem Uriziela był Faellan Morkh, generał Armii.

Cytat:
3. Czy przed przybyciem Rhobara I do Myrtany żyli tam jacyś ludzie?
Nie. Rhobar i garstka ludzi z nim podróżujący byli pierwsi, aczkolwiek jakieś plemiona koczownicze mogły tam żyć.

Cytat:
4. Jeżeli nie, to skąd przypłynęli na Khorinis ludzie, którzy na polecenie orków 1000 lat temu zbudowali Świątynię Śniącego?
Ludzie? Pierwsze słyszę. Być może mieszkali w Górniczej Dolinie albo gdzie indziej na wyspie Khorinis. Nie zapominaj o Budowniczych.

Cytat:
5. Według ksiąg Rhobar I na polecenie Innosa pokonał orków, którzy zasiedlali wtedy Myrtanę. Wydarzenia te są nazywane Pierwszą wojną z orkami. Ciekawi mnie w jaki sposób Rhobar pokonał samotnie całą orkową armię. Nawet moc bogów nie może się z nią równać. Przecież wtedy Rhobar II pokonałby orków gdy Ci najechali za jego czasów Myrtanę.
To oczywiste, że pomogli mu Nordmarczycy i jego pośpiesznie zbudowana armia.
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 05-10-09, 23:46   #9
paladyn igor
Skazaniec

Domyślnie

skoro tak to czemu gadają że adanos to najmądrzejszy?????

WALCZĘ ZA INNOSA!!!!!!
RPG
paladyn igor jest offline  
Nieprzeczytane 06-10-09, 00:58   #10
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Niedość, że historia świta gothic jest krótka to wdodatku bez ładu i składu, mam nadzieje, że w czwórce wszystko na temat historii przedstawionego uniwersum zostanie wyjaśnione w miarę logiczny i sensowny sposób, wprawdzię jest to mało istotny aspekt gry, ale ja osobiście lubię sobie posłuchać takich pierdół związanych ze światem gry; jak powstało to królestwo?, skąd wzięła się nazwa tego miasta?, dla czego trwa wojna?, który mamy teraz rok? itp.
Mnie najbardziej odtrącił Varant, ponieważ...asasyni to raczej lepsza nazwa dla jakieś organizacji niż dla ludu; czego w miastach wszyscy mieszkańcy to jacyś kupcy i wojownicy, gdzie podziali się cywile?; skąd wzięli się koczownicy i asasyni?; dlaczego ludy zamieszkujące pustynnie nie tworzą jakiś narodów, wszyscy to koczownicy i nic poza tym .
RPG
Skyrim jest offline  
Nieprzeczytane 06-10-09, 17:13   #11
Eru Iluvatar
Krwiopijca

Domyślnie

Zamieściłem wykonane własnoręcznie drzewa genealogiczne orków i ludzi. Myślę, iż Jarkendarczycy są potomkami Pradawnych (z Varantu, którzy zginęli w potopie). Zrobiłem tam jeden błąd, gdyż napisałem, że Pradawni (z Varantu) wyznawali Adanosa. Co do drzewa orków zamieściłem dwie główne linie: kontynentalną i tą z Khorinis. Tą drugą podzieliłem na trzy grupy. Pierwsza - z Górniczej Doliny to ta która wyznawała Śniącego i oblegała później zamek, druga to grupa w Górniczej Dolinie, z którą walczył pierwszy klan. Zostali oni wybici przez Śniącego. Ostatnia grupa to orkowie z Jarkendaru. Nie byłem pewien, czy są tO może członkowie grupy z GD, czy może osobny ród.

Link to http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Brun...:_Genealogi a
RPG
Nieprzeczytane 06-10-09, 19:16   #12
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

@up
W tym drzewie jest kilka błędów?.

- dlaczego zaznaczyłeś, że Nordmarczycy wyznają również Adanosa?! Przecież to bzdura jest.
- pierwsi orkowie to ci wywodzący się z Północy - kraju Orków.
- Jarkendarczycy byli "rdzennymi" mieszkańcami Khorinis, więc nie wywodzą się od Myrthańczyków.
Nederland jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania