Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Gameplay Risen,ponad 45-minutowy

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-09-09, 23:41   #13
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

Nie zapominajcie, że PB mogą jeszcze popracować nad inteligencją przeciwników. Możliwe, że już to zrobili, tylko że filmik pochodzi z wersji gry, gdzie SI przeciwników stoi na niższym poziomie. Więc miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie.

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
juserek jest offline  
Nieprzeczytane 12-09-09, 23:50   #14
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blaze_ Zobacz post
Ale tak, to ani nie podlatywały, ani nie otaczały bohatera ;/
bo stały w wąskim przejściu?
Na marginesie, co prawda nie atakowały jednocześnie, ale i tak jest postęp w stosunku do G3 - tam atakował nas tylko jeden ork aż do bohaterskiej śmierci, tutaj całe stado krąży wokół naas (lub przynajmniej przed nami stoi) i losowy przeciwnik atakuje, po czym atak wyprowadza inny przeciwnik.

walki ani SI już raczej nie zmienią, ale w stosunku do G3 to i tak postęp.. żeby tylko tę walkę z ludźmi spowolnili, bo obecnie postacie poruszają się jak Flash z komiksów, a nie ludzie..
Nieprzeczytane 13-09-09, 06:17   #15
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sentenza Zobacz post
żeby tylko tę walkę z ludźmi spowolnili, bo obecnie postacie poruszają się jak Flash z komiksów, a nie ludzie..
Tu się zgadzam.
Dla mnie dobrym rozwiązaniem jest to całkowite zablokowanie ciosu. Nawet słaba postać może się nam postawić i walka z nią będzie trudniejsza.
Ale za rewelację uważam to, że nasza jednostka podczas walki nie będzie sama podarzała za zaatakowanym przeciwnikiem. Od G1 do G3 wystarczyło raz natrafić na wroga, aby potem nawet na upartego nie patrzeć w ekran, tylko nawalać mieczem i po chwili przeciwnik był martwy. Tu rywal może uskoczyć, a my, żeby trafić, musimy ustawić się do zadania ciosu w odpowiednim kierunku! To utrudnienie, ale dające więcej satysfakcji w walce.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-09, 20:38   #16
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

Właśnie obejrzałem gameplaye.

Minusy:
-oczywiście SI przeciwników
-szybkość zadawanych ciosów
-uniki

Plusy:
-wszystko, co upodabnia grę do Gothica
-mroczny klimat

Krótki komentarz:
Wąskie przejścia, o których pisze Sentenza nie tłumaczą zachowań zwierząt. Np. te 2 dziki, które były z tyłu, nawet nie próbowali się przebić do przodu. Martwi mnie również to, jak łatwo nasz bohater pokonuje przeciwników. Co prawda te na początku pewnie specjalnie są słabe, aby początkujący mógł się w ogóle połapać co i jak. Poza tym ten pierwszy film prezentował chyba takie coś w stylu samouczka. Ale skorpion był zbyt wolny, skoro nie mógł nas dogonić nawet podczas, gdy cofaliśmy się tyłem.
Odnośnie walki: nie podobały mi się szczególnie te niewiarygodnie szybkie uniki, takie jakie robił choćby Domingo (ten gość z końcówki drugiego filmiku). Niemal zniknął i pojawił się obok. Szybkość wyprowadzania ciosów również powinna być nieco mniejsza. Poza tym zauważyłem, że podczas jednej z walk przeciwnik 2-krotnie okazał się tyłem do nas i wyłapał kilka porządnych ciosów na plecy. Ja uważam, że tak nie powinno być.
Jeszcze kwwestia zielonych kryształów: nie rozumiem, jakim cudem bohater przemienił się w coś przypominającego ślimaka (użył magii), skoro tuż obok był taki właśnie kryształ?
Apropo magii. Fajny był ten czar, co go rzucał na przemian prawą i lewą ręką z prędkością karabinu maszynowego
Jeszcze jedno: zdziwiłem się, że ani razu nie pokazali nam okienka skilli.

No widzę, że wcale nie taki krótki ten komentarz

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu

Ostatnio edytowane przez juserek : 13-09-09 o 20:58.
RPG
juserek jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-09, 22:48   #17
Blaze_
Krwiopijca

Blaze_ awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał juserek Zobacz post
Wąskie przejścia, o których pisze Sentenza nie tłumaczą zachowań zwierząt. Np. te 2 dziki, które były z tyłu, nawet nie próbowali się przebić do przodu. Martwi mnie również to, jak łatwo nasz bohater pokonuje przeciwników. Co prawda te na początku pewnie specjalnie są słabe, aby początkujący mógł się w ogóle połapać co i jak.
Dokładnie. Te dziki mnie już totalnie załamały. Nawet nie patrzyły w kierunku Beziego, który stał 2 metry od nich ;/ Jak głąby patrzyły się na tamtego kolesia, 0 reakcji ;/ No i ta łatwość zabijania. Za drugim razem w walce ze stadem motylków było widać, że da się bez problemu grać bez żadnych obrażeń. Stypa ;/
Nieprzeczytane 13-09-09, 22:55   #18
sam fisher
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do sam fisher
Domyślnie

Cytat:
Napisał juserek Zobacz post
Szybkość wyprowadzania ciosów również powinna być nieco mniejsza.
Jeszcze jedno: zdziwiłem się, że ani razu nie pokazali nam okienka skilli.
Po pierwsze - szybkość wyprowadzanych ciosów zależy od wysokości skilla, co dla mnie jest świetne. Tak samo z tym czarem przypomiającym karabin maszynowy, im wyższy skill tym szybciej wali.
Po drugie - już nie raz pokazywali i to dobre kilka miesięcy temu?
RPG
sam fisher jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-09, 08:10   #19
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

Ja rozumiem. Ale chodziło mi na tych filmikach. Mogliby pokazywać co jakiś czas to okienko w tym gameplayu, żebyśmy mogli ocenić choćby to, o czym piszesz wyżej. Widzielibyśmy przy jakich statystykach, co nasz bohater potrafi.

RPG
juserek jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-09, 15:49   #20
NasGhul
Chrząszcz

NasGhul awatar

Domyślnie

Widać uderzające podobieństwo do serii Gothic. Gra prezentuje się dosyć miodnie, denerwuje mnie jedynie ten szybki unik, zdecydowanie ZA szybki. Wygląda to co najmniej śmiesznie :P
Poza tym SI wrogów, trochę kuleje, ale ostatecznie na nic więcej nie liczyłem.
Nieprzeczytane 14-09-09, 16:04   #21
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał NasGhul Zobacz post
Poza tym SI wrogów, trochę kuleje, ale ostatecznie na nic więcej nie liczyłem.
Cóż, większe SI przeciwników, to większa moc obliczeniowa naszego procka. A potem byłyby płacze, że wymagania sprzętowe za wysokie...
Fakt, te uskoki są zbyt szybkie, pewnie to zmienią. Ale do samej SI nie mam większych uwag. Ech, gdyby je podnieśc, to pierwszy napotkany ścierowjad stanowiłby dla początkującego garcza przeciwnika nie do przejścia.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-09, 22:21   #22
sam fisher
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do sam fisher
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=cOsZCP58fHA
Jak coś to tutaj widać doskonale że GUI posiada liczbę strzał.
RPG
sam fisher jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-09, 22:26   #23
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Ale do samej SI nie mam większych uwag. Ech, gdyby je podnieśc, to pierwszy napotkany ścierowjad stanowiłby dla początkującego gracza przeciwnika nie do przejścia.
Mogliby to jakoś "wyważyć". Nie muszą robić od razu takie wysokie SI, żebyśmy nie mieli szans z przeciwnikami. Wystarczy podnieść je do tego stopnia, by każdy przeciwnik próbował aktywnie nas atakować, nie bacząc na to, że jego kumpel już nas bije.

RPG
juserek jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania