Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Walki

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-10-06, 02:02   #1
Dawid_obrońca
Krwiopijca

Dawid_obrońca awatar

Arrow

Witam chciałbym przeprowadzić taką zabawę nie mam pojęcia czy w ogóle się przyjmie, ale
uważam, że nie jest to kłupie, bo można się nieżle bawic i oceń walki. Zabawa ma polegać na
tym, że podaje się pojedynek między kimś i następnie obstawia się zwycięzce oraz krótki opis
tej walki.

Lee - Lord Hagen

WYNIKI

Lord Hagen - Lee : Lee(1-3)
Torlof - Skip : Torlof(3-2)
Henry - Thorus : Henry(4-0)
Pyrokar - Saturas : Pyrokar(3-2)
Cor Kalom - Y'berion : Y'berion(1-3)
Lester - Cipher : Lester(4-0)
Cedrik - Cord : Cord(0-6)
Diego - Greg : Diego(4-1)
Torlof - Thorus : Thorus(0-5)
Diego - Dexter : Diego(3-0)
Milten - Poszukiwacz : Milten(2-1)
Wulfgar - Sylvio : - (2-2)
Karras - Vatras : - (2-2)
Ur Shak - Serpentes: Serpentes(1-3)
Xardas - Pyrokar: Xardas(6-3)
Diego - Lester: Lester(2-4)
Gorn - Lester: Gorn(4-2)

Ostatnio edytowane przez Dawid_obrońca : 01-06-07 o 12:55.
RPG
Dawid_obrońca jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 11:17   #2
Plotron
Chrząszcz

Domyślnie

Obstawiam Lorda Hagena.... W końcu ma super zbroje, nie? A Lee ma stary miecz dwuręczny.(pewnie, gdy uciekał z Kolonii zgubił swój topór )

No więc:
Lord Hagen macha na około mieczem, trafia Lee, a ranny Lee próbuje go załatwić to jego miecz praktycznie odbija się od ciężkiej zbroi Paladyna, a Lord Hagen swoim pięknym mieczem zadał cios z wyskoku i powalił Lee.

Szkoda, bo Lee to niezły drań i spryciarz, jednak w walce ze ZWYKŁYM Paladynem nie miałby również szans... Zbroje najemników to przecież metalowa zlepka ze skórami. Zapomniałbym dodać, iż chyba obaj są nieśmiertelni .
RPG
Plotron jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 12:12   #3
switek17
Krwiopijca

Domyślnie

Ja obstawiam Lee, bo on przecież był generałem wojsk króla, a nie jakimś tam namiestnikem w Khorinis. Trzeba też pamiętać, że Lee jest lepiej wyszkolony od Hagena, jeżeli wygrał bitwę o Varrant. To prawda, że zbroja paladyna jest lepsza od zbroi najemnika, ale paladyn to nie robokop. Najemnik (i to ni byle jaki) ma szanse z paladynem. Np.:

Lord Hagen wziął zamach, jednak nie trafił w Lee, który sparował cios. Następnie wyprowadził atak. Nie trafił w Hagena. Po chwili odskok i atak, który był za szybki dla paladyna. Zwycięzcą został Lee

Zbroja paladyna na pewno ma słaby punkt i Lee mógłby go wykorzystać o ile Hagen nie trafiłby pierwszy. Lee także może nosi tamten słaby mieczyk, bo jego topór jest b. ciężki. Po co dziadek ma męczyć plecki, jeszcze sobie gręgosłup wykrzywi Do walki z Hagen założyłby swój dobry topór z Kolonii.

RPG
switek17 jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 12:27   #4
Łowca Orkó3
Polna Bestia

Łowca Orkó3 awatar

Domyślnie

Pewnie wygrałby Lee, ze względu choćby na wysokie doświadczenie w bitwach. Chociaż jest znakomitym strategiem, to lata w GD nauczyły go walczyć. Co z tego, że Hagen ma zbroję paladyna i lepszy miecz?
Lee jest zręczny, więc parowałby ciosy Lorda. Sam ,zważając na wysokie umiejętności walki bronią 2H, szybko powaliłby przeciwnika. Byłyby tylko 2 cięcia, obrót, 2 cięcia i powrót do bloku.

A tak przy okazji to obaj są nieśmiertelni, i jeśliby walczyli w grze to trzebaby trochę poczekać...
Łowca Orkó3 jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 13:12   #5
Cord™
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Cord™ Wyślij wiadomość przez MSN do Cord™
Domyślnie

Ja również obstawiam Lee...
Po pierwsze zna się na broniach 2-ręcznych bo nauczał Nas w G1 (nie wiem jak to było w G2 ), po drugie był generałem a więc musiał umieć dobrze walczyć.
Hagen natomiast pewnie zawdzięcza Swoją wysoką pozycje znajomościom :P

Cytat roku <lol2> - '' ja wiem ,ze duzo osób zasysa sporo gier z poczty''
RPG
Cord™ jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 14:46   #6
Dawid_obrońca
Krwiopijca

Dawid_obrońca awatar

Domyślnie

No to dobra pojedynek Lord Hagen - Lee wygrałby według użytkowników Lee. Następna walka
to Torlof - Skip. Zobaczymy kto wygrałby ten pojedynek.
Według mnie wygrałby Skip mimo, że ma słabszy pancerz to ma broń jednoręczną i byłby szybszy
od Torlofa. Torlof ma umiejętność walki bronią w przedziale od 30%-59% a Skip ma powyżej 60%.
Dlatego szybszy i zwinniejszy Skip wygrałby z Torlofem.
Dawid_obrońca jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 16:24   #7
Chudy17
Chrząszcz

Domyślnie

Stawiam na torlofa - 100 gold

Skip wyciąga swój miecz i zaczyna atakować dość energicznie Torlofa. Bezradny wojownik wyciąga swój topóri powoli stawia kroki do tyłu uważając by się nie potknąć i nie wywalić. Skip dalej prÓbuje trafić Torlofa. On zmęczony walko ciśnie w Sipa któremu wypada miecz gdyż nie da rady utrzymać go jedną reką. Torlof bierze drugi zamach lecz skip rzuca się do swojego miecza. Torlof szybko rusza za nim i uderza z całej siły w skopa leżącego na ziemi. Ten mając za mało siły na dodatek leżący nie wytrzymał. Topór torlofa wbija mu się w szyję tym samym zabijająć go a ja dostaję 200 gold od Ciphera przyjmującego zakład.

obecny stan gold : 300 gold - 100 gold = 200 gold
RPG
Chudy17 jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 18:32   #8
switek17
Krwiopijca

Domyślnie

Ja nie potrafię sobie wyobrazić tej walki. Może coś w stylu Cipher - Dar w zadaniu z zielem. Torlof by wygrał na pewno. Najemnicy są lepiej wyszkoleni od piratów, poprawka, najemnicy są najlepszymi szermierzami (jeżeli tak to można określić). 2 ciosy Torlofa powinny powalić Skipa. I zarobiłem stówkę

RPG
switek17 jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 19:55   #9
Łowca Orkó3
Polna Bestia

Łowca Orkó3 awatar

Domyślnie

Skip pewnie by wygrał z Torlofem. Chociaż zawsze jestem po stronie najemników, to myślę że zwinność i umiejętności walki są ważniejsze od obrażeń i pancerza.
Torlof pewnie starałby się zaatakować i powalić Skipa jednym ciosem. Ten parowałby wszystko swoim jednoręcznym orężem, a czasami przeprowadzałby kontrataki.
Łowca Orkó3 jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 21:40   #10
winzap1
Krwiopijca

Domyślnie

To byłaby wyrównana walka, bowiem Torlof jest potężniejszy, ale Skip jest zwinniejszy, no i ma łuk. Gdyby udało mu się na coś wdrapać, to śmiało mógłby zastrzelić najemnika. Ale w walce bezpośredniej raczej by nie wygrał.

No i powinszowanie za pomysł, kuzynie!
Nieprzeczytane 28-10-06, 21:56   #11
switek17
Krwiopijca

Domyślnie

Niekoniecznie Skip jest zwinniejszy od Torlofa. Torlof ze swoim mieczem czy toporem, nie pamiętam co ma, ma większy zasięg. Skip za nim zdążyłby dojść do najemnika wąchałby kwiatki. No ja raczej zawsze będę za najemnikami, bo to moja najulubieńsza i najfajniejsza gildia w Gothicu.

RPG
switek17 jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-06, 22:12   #12
Saphir
Zębacz

Saphir awatar

Domyślnie

Ja myśle, że wygrałby Torlof i stawiam na niego 200 sztuk złota, a walka byłaby taka: Skip szybko wyciąga swój jednoreczny miecz i leci na Torlofa krzycząc jak idiota, ten jednak w ostatniej chwili wyciąga broń i paruje ten cios. Tym razem to Torlof atakuje i wyprowadza cios w nogi przeciwnika, ale Skip w ostatnniej chwili odskakuje. Później wymieniali ciosy, blokowali, fechtowali sie aż w końcu zaczeło brakować im siły. Ich ciosy stawały sie coraz wolniejsze... Chwile nieuwagi Skipa wykorzystał Torlof i ciął prościutko w szyje i trafił. Skip pokonany z odcietą glową spada na ziemie bez ruchu.
KONIEC

P.S Wygrałem 200 sztuk złota
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania