Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Pomoc
Przeładuj stronę Fincher a Inkwizycja

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 06-08-12, 03:59   #1
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Prosta sprawa chce mieć 10 poziom miecza a jak wiadomo tylko fincher tego uczy, jako bandyta z tym problemu nie miałem.

A jako wojownik inkwizycji ?

Szukałem na ten temat sporo i kilka osób potwierdza to samo ze jak się pogada z fincherem o nauce zanim wejdzie się pierwszy raz do miasta to potem on uczy, rzecz w tym ze tak zrobiłem jednak opuszczając miasto sprawdziłem i opcja znikła, zależy jak rozumować to potem w sensie w dalszych rozdziałach ? :P

Ma ktoś jakieś głębsze info na ten temat, czy wojownik inkwizycji może mieć 10 poziom miecza ?

Sry za double nie wiem nie mogę ożyć edycji ( niech moderator ewentualnie scali posty )

Problem rozwiązany

Jak tego dokonać nie jest to trudne robimy q na bagnie i uzyskujemy dostęp do estebana i finchera gadamy z fincherem i możemy się uczyć miecza u niego opcja zniknie jak wywalimy bandytów z miasta wiec teraz musimy wbić 9 lvl - 11lvl i około 6k golda zdobyć o ile z tym pierwszym problemów niema gdyż z obozu bandytów wyjdziemy na około 7-8 to w mieście spokojnie nawet 10-11 wbijemy robiąc q które nie wymagają wyboru pamiętajmy ze musimy umieć opuścić nielegalnie miasto

Golda zdobywamy na 2 sposoby albo zbieramy jak mrówki co popadnie i sprzedajemy albo wbijamy do 10 lvl uczymy się już na 1 nawet skradania i otwierania zamków i zaczynamy plądrować co popadnie i w końcu zdobędziemy te 6k golda :P mając te 6k golda i 90 pkt nauki lecimy do finchera i uczymy się do maxa zanim jeszcze wybraliśmy drogę potem robimy q na korzyść inkwizycji i w wulkanicznej twierdzy wiadomo opcja nauki wtedy u finchera zniknie co nas nie rusza bo już 10 poziom walki mieczem mamy jesli wbijemy 11 lvl mozemy sie nauczyc jeszcze poszukiwania zloz i kowalstwa i trzepiemy na tym kasę albo skórowania opcji na zgromadzenie 6k golda jest kilka i da się to w 1 rozdziale zrobić a właściwie w pierwsze części 1 rozdziału

Alternatywna opcja to pol legalna nauka niby za pomocą kodów ale koszty sa takie same gdyż za pomocą kodów uczymy się miecza od 8+ bo do 7 naucza nas craig np a potem w konsoli odejmujemy sobie golda i pkt nauki niby użyliśmy kodów ale wszystko jest powiedzmy pol legalnie bo straty w goldzie i pkt nauki są takie same jak u npca
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.

Ostatnio edytowane przez Madderin : 09-03-14 o 23:08.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-03-14, 22:27   #2
Hogar
Czarny Goblin

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tizgar Zobacz post

Golda zdobywamy na 2 sposoby albo zbieramy jak mrówki co popadnie i sprzedajemy albo wbijamy do 10 lvl uczymy się już na 1 nawet skradania i otwierania zamków i zaczynamy plądrować co popadnie i w końcu zdobędziemy te 6k golda
Nauka skradania to strata pn (golda tylko setka)
W mieście jest do tego pierścień
Jeden pierścień jest w kufrze na prawo od siedziby Carlosa
Drugi pierścień jest w kufrze obok jednej z koron bohatera
(niedaleko dysku z zadania wyprawa na zachodnie wybrzeże,wymagany pierwszy poziom otwierania zamków)

Tizgar sprawdzałeś to że Fincher uczy do 10 lvl jeśli nie dołączymy do Estebana ?
(np Delgado i Cid uczą umiejętności złodziejskich tylko do 2 lvl przed dołączeniem do Estebana)

Aby policzyć ile dokładnie tego złota potrzeba to wystarczy wzorek na sumę ciągu arytmetycznego
a_{2}=200
r=100
S_{n}=\frac{\left(a_{2}+a_{2}+8r\right)\cdot 9}{2}\\
S_{n}=9\left(a_{2}+4r\right)=9\cdot 600 =5400
Ilość golda policzyłeś z dokładnością do 600

Jak zdobywałeś doświadczenie
Ja na początku zmarnowałem 70 pn na
kowalstwo+poszukiwanie złóż 20 pn
siła 30 pn
um złodziejskie 15 pn
myślistwo +5 pn
Bez tego nie dało się założyć jako takiej broni
i zdobywać expa i golda
Tyle wydałem pn że musiałbym wbić 16 poziom
przed wygnaniem ludzi dona z miasta
Jest to możliwe ?

Uważasz że z samych zadań zdobędziesz 11 lv ?
Da rade je wykonać bez dodatkowego inwestowania pn
Załączone Grafiki
File Type: jpg pierscien skradania.jpg (20.8 KB, 4 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Hogar : 25-04-16 o 13:47.
RPG
Hogar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania