Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Kilka dla zoltodzioba w g3

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-07-18, 13:15   #1
Pesmerga
Chrząszcz

Domyślnie Kilka dla zoltodzioba w g3

Witajcie, chyba nadszedł dla mnie czas aby w końcu przejść g3. Jestem weteranem 1 I 2 Ale 3 nigdy nie udało mi się ukończyć. Denerwowaly błędy i poziom techniczny gry. Ż tego co wiem obecnie jest dużo lepiej, wiele rzeczy zostało naprawionych a i rozgrywka jest obecnie znacznie przyjemniejsza (mam nadzieje?). W grę grałem ponad 10 lat temu i niewiele pamiętam. I tu pojawia się pytanie do Was, wyjadaczy G3. Jako, że nie mam kompletnie pomysłu na postać chce się poradzić Was. Chcę żeby grało mi się przyjemnie i w miarę lekko. Jaka broń byście polecali na ten w sumie pierwszy raz. 1 ręczna, dwu, łuk, kusza a może magia? Jakie umiejętności to must have a jakie można sobie odpuścić? Co na początku gry warto robić, jak łatwo można zarobić? Jakie zdolności warto rozwinąć jako pierwsze a inne później? Zależy mi aby Build postaci był skuteczny, czerpalo się fajny feeling z walki i dostatecznie przyjemnie przejść grę bez częstego irytowania się. Chciałbym po skończeniu gry stwierdzić że g3 to jednak dobra gra, bo wiem że ma papiery na to aby mi się podobać i wracać do niej co jakiś czas, jak ma to miejsce w przypadku poprzednich części. Chętnie wysłucham Waszych porad.
RPG
Pesmerga jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-18, 08:49   #2
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Witam.
Na początek ja muszę zadać ważne pytanie Tobie: chcesz grać w czystego G3 czy z modami (QP, CM, Konsekwencje, itd.)?
Ale aby nie pozostawić Cię bez żadnej odpowiedzi, to na parę pytań odpowiem.

Cytat:
1 ręczna, dwu, łuk, kusza a może magia?
Jednoręczna, tylko i wyłącznie jeśli grasz pierwszy raz. Potem ewentualnie możesz się na pustyni nauczyć pewnej fajnej umiejętności, ale skoro jej nie wymieniłeś w pytaniu, to nie będę spoilerować.
Możesz się też wspomagać łukiem, tylko że w G3 jest wolne celowanie, więc nie ma zaznaczania celu i walenia do niego na oślep jak w poprzedniczkach. Za to jeśli dobrze wycelujesz, możesz szybko zabić przeciwnika, zanim ten do Ciebie dobiegnie. Czy to dla Ciebie utrudnienie, czy ułatwienie, sam zdecyduj.
Oczywiście możesz się pobawić z innymi brońmi, by sprawdzić jak to wygląda, bo trochę się zmieniło względem G1 i G2(NK).

Cytat:
jak łatwo można zarobić?
Jak chcesz zarobić i się nie narobić, to naucz się umiejętności złodziejskich i okradaj ludzi. To są w sumie dość ważne umiejętności, bo w grze możesz spotkać skrzynie, których nie otworzysz, bo masz za niski poziom otwierania zamków. A za skrzyniami rozrzuconymi po Kontynencie czasem warto się rozglądać .
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-18, 10:08   #3
GunMeat
Czarny Goblin

GunMeat awatar

Cool

Siemanko,
G3 ma bardzo ładną grafikę - te chatki zrobione z pojedynczych desek nadal mnie zadziwiają,
ale questy już nie są tak ciekawe jak w Nocy Kruka.

W kwestii rozwoju postaci - polecam zacząć od zwiększenie punktów życia do 400.
Dalej możemy spokojnie zdecydować się na konkretną profesję.
Miecz jednoręczny będzie najprostszy do opanowania.

W kwestii zarobków - ja zawsze najwięcej wyciągałem z kucia mieczy półtoraręcznych.
W okolicach Okary jest dużo złóż żelaza - potrzebnego do wykucia.
Sam projekt miecza jest dość kosztowny - ale zwraca się z nawiązką.

Ostatnio edytowane przez GunMeat : 18-07-18 o 10:18.
RPG
GunMeat jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-18, 17:32   #4
Pesmerga
Chrząszcz

Domyślnie

Broń 1 ręczna z tarczą rozumiem? czy lepsze są 2 bronie? :P
W kwestii umiejętności w co warto rozdawać pkt na początku, jeśli przyjmijmy będę grać wojem prócz HP? co z kondycją i z takimi umiejetnoścami jak myślistwo, alchemia, złodziejstwo itp itd?
Chcę grać z modami. Balans i to drugie, warto załączyć?
RPG
Pesmerga jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-18, 08:47   #5
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pesmerga
Broń 1 ręczna z tarczą rozumiem? czy lepsze są 2 bronie? :P
A to już jak wolisz, moim zdaniem lepsze są dwa ostrza. Tylko zanim dojdziesz na pustynię, radziłbym Ci się wyuczyć jednego poziomu parowania tarczą, żebyś mógł się skuteczniej zasłaniać. To nie jest wielki koszt.

Cytat:
Chcę grać z modami. Balans i to drugie, warto załączyć?
Alternatywne SI? W sumie sam nie wiem co to daje, ale zawsze włączałem.

Skoro grasz z modami, to jak już trochę rozwiniesz swoją postać (powiedzmy, jeśli będziesz miał ponad 75% reputacji w Cape Dun), radziłbym Ci odwiedzić pewną wysepkę w pobliżu Ardei. Idąc wzdłuż plaży, idź w stronę tej skarpy, na której jest ta latarnia Jacka (mam nadzieję, że dobrze opisałem ) i stamtąd wypłyń w morze.

Cytat:
co z kondycją i z takimi umiejetnoścami jak myślistwo, alchemia, złodziejstwo itp itd?
Do opanowania dwóch ostrzy będziesz potrzebował trochę zdolności myśliwskich (zręczności), a w kondycję (wytrzymałość) też może trochę zainwestować. Alchemii chyba nie musisz się uczyć, bo nawet bez tego możesz produkować z roślin mikstury. Złodziejstwo i myślistwo przyda się przy zarabianiu pieniędzy. Wiadomo: łupy z włamów i trofea myśliwskie. Tylko z tym pierwszym radzę nie przesadzać, bo chyba w modach wszyscy są bardziej wyczuleni na te kradzieże.

Cytat:
W kwestii umiejętności w co warto rozdawać pkt na początku
W szybką naukę u Maga Ognia Sebastiana w Reddock. Zwróci się .
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-18, 22:44   #6
krimz0nn
Chrząszcz

Domyślnie

:/ "Na Pustyni możesz się nauczyć fajnej "sztuczki", ale nie będę pisał o tym, ponieważ nie będę spoilerował". To lepiej dojść do połowy gry i się o tym dowiedzieć albo dopiero przy końcu, że coś takiego jest i zaczynać od nowa ta? No to niezły "nie spoiler" w takim razie.
RPG
krimz0nn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania