Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę W poszukiwaniu Prawdziwków - Demo315

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-12-18, 20:05   #25
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Kobieta, widząc czynność czynioną przez chłopaka, aż zaciera ręce, zadowolona z jego zapału, po czym podwija kiecę i rusza za nim.
- Zaczekaj na mnie, synku! We dwoje lepiej nam pójdzie!
Demoren z oczywistych powodów nie czeka, tylko jeszcze przyspiesza, klucząc w zaułkach, aż dociera do miejskiej bramy. Przed nią znajduje się siedmioro podróżnych. Cztery kobiety i czterech mężczyzn, z czego jeden przetrzymywany na plecach drugiego, o dziwo ma koszyk z grzybami przy sobie.
- Przejścia nie ma dla takich cudaków! - komentuje groźnie gwardzista, najwyraźniej towarzystwo chce wejść do miasta.
- Jestem drzewem! - stwierdza młody mężczyzna i zamiera w bezruchu, by podskokami zbliżać się do strażników, którzy to patrzą na siebie ze zszokowanymi minami.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-18, 20:00   #26
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

Demoren zerka czy nie ma z nimi dziwnego starca.
Obserwuje całe zajście z bezpiecznej odległości
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-18, 20:06   #27
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Przygląda się całej zaistniałej sytuacji z dystansu i nic dziwnego. W zdumienie wprawia go za to fakt, że zostają oni wpuszczeni do środka.
- Ja chcę do domu. Do babci - rzuca jedna z dziewczyn o kasztanowych, falowanych włosach, patrząc błagalnie na nijakiego typa, który udawał drzewo.
- Włóż mi nawóz w dziuplę - chamsko jej odpowiada, aż w jej oczach krystalizują się łzy.
Demoren jednakże nigdzie nie zauważa dziwnego brodatego pana, za to czuje na ramionach ciężar rąk, które ktoś mu na nich kładzie.
- Witaj, chłopcze. Nazywają mnie znachorem. Ja i moi kompani szukamy najlepszej w tym mieście oberży. Gdzie ją znajdziemy? - dobiega głos zza pleców, pozbawiony jakichkolwiek emocji i o lekko przemądrzałym tonie.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-18, 20:12   #28
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

Demoren nie lubi kiedy ktoś znajduje się za jego plecami od ostatniej wizyty wujka Epikura. Odruchowo uderza łokciem w brzuch dziwnego typa, po czym się obraca uderzając pięścią w twarz
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-18, 20:23   #29
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

[Co]
Chłopiec nie miał lekkiego dzieciństwa, jest nawykły do niebezpieczeństw i zawsze gotowy, by działać w celu ratunku swojej godności. Uderza łokciem za siebie i napotyka jedynie na powietrze, gdy z ramion znika jednocześnie nacisk. Odwraca się, gotów do walki, lecz przeciwnik jest już o kilka kroków od niego. Jest to dosyć interesujący jegomość. Ubrany w długą, ciemną szatę z kapturem i w rogaty hełm na głowie. Podpiera się długim kosturem i przewierca młodziana spojrzeniem stalowoszarych oczu, skrywając mimikę pod gęstą, czarną brodą.
- Spokojnie, nie musisz być taki bojowy, nie zamierzam zrobić ci krzywdy.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-18, 20:26   #30
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

- Wiele się słyszy o takich którzy na początku nie mają złych zamiarów, a później dzieją się tragedie... - Demoren tak naprawdę nic nie słyszał o podobnych sytuacjach, ale musiał się jakoś wytłumaczyć
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-18, 20:33   #31
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Przezorny zawsze ubezpieczony? Roztropnie, rzekłbym bardzo roztropnie. Tak czy inaczej jestem zmuszony prosić cię o pomoc, bowiem sam zbytnio nie jestem w stanie rozpytywać i... poruszać się tutaj. Rzecz jasna zapłacę za twoje usługi. Jak to się rzecze: ręka rękę myję. Potrzebuję, byś przekazał niejakiemu Prancelotowi, że znachor go chce widzieć. Z pewnością siedzi w jakiejś karczmie. I jeszcze swoją drogą mógłby... - przerywa w pół słowa i błyskawicznie odwraca się na pięcie, rzucając do ucieczki i wtapiając w tłum.
- Cholerny porywacz, wnuczkę mi dorwał! A ciebie gdzie tak pognało? Tropów szukać mieliśmy chyba - zza pleców dopiego do Demorena głos poznanej niedawno staruszki. - Uważaj na niego, ja go znam, to paskudny i zły człowiek, który ucztuje na strachu innych. Porwał moją biedną wnuczkę.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-18, 14:39   #32
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

- Chyba znalazłem trop, ale muszę iść dalej sam, coby podejrzeń nie wzbudzać. Jeśli uda mi się coś znaleźć to pani oczywiście powiem. - Demoren nie ma zielonego pojęcia czy znajdziego wspomnianego przez brodacza typa, ani czy znajdzie cokolwiek, ale chyba warto spróbować?
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-18, 14:45   #33
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Nie zamierzasz mnie aby wyrolować? - babsko groźnie wybałusza oczy, niczym ryba wyrzucona na brzeg. W sumie nawet niemal tak samo pachnie. - Bo wiedz, że wtedy rzucić musiałabym na ciebie klątwę uschniętej kuśki. Rzuciłam kiedyś taką na pewnego berserkera. Po dziś dzień próbuje udawać, że wszystko z nim w porządku, ale ciągnie go do mężczyzn, bo to jedyna możliwość, by ruchać, a raczej być ruchanym. Nie chcesz skończyć tak jak on, prawda!?
Kończy wrzeszcząc, a w tle w ziemię uderza piorun, rozpadało się. Najgorzej, że otwiera paszczę na tyle szeroko, że sztuczna szczęka z klekotem spada na ziemię. Podnosi ją, spluwa, przeciera rękawem, a następnie wsadza ponownie na miejsce, by z chichotem uciec, trzymając kieckę w rękach i przebierając pokrytymi żylakami girami.
Zostawia Demorena samego, z dziwnym przeczuciem, że to jest bardzo dziwna sytuacja. Pewnie niejeden próbowałby drążyć temat, ale nie on. On po prostu idzie szukać typa.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-18, 14:48   #34
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

tak właśnie robi
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-18, 15:02   #35
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Pada deszcz, a właściwie nawet nakurwia z mocą, aż wykrzywiając mordy w kierunku podłoża, gdy Demoren rozgląda się po mieście, stojąc przy głównej bramie.
Nieopodal niejaki Rodrick Belaiar próbuje przekonać straż, że nie wiedział nic o żadnej trutce w dostawie piwa dla gubernatora. Gdzieś indziej szemrany typek właśnie kroi matronę słusznej postury za pomocą małego nożyka odcinając jej mieszek przy milczeniu wszechobecnych przechodniów.
Przed tłum zaś wychodzi brodaty i wychodzony staruszek i wrzeszczy:
- Od zarania dziejów kobieta wszelkiego zła jest siedliskiem, narzędziem chaosu! Dlatego tak chętnie demonom służy! Po Abigail! Do "Chyżej fretki" - i ruszył w kierunku wspomnianej karczmy znajdującej się w górnym mieście, a tłum ruszył za nim.
Demoren zdaje sobie sprawę, że jest to jedna z trzech prawdopodobnych miejsc pobytu niejakiego Prancelota. Wysublimowana gospoda. Oprócz niej jest plugawa speluna na przedmieściach oraz tawerna w dolnym mieście.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-18, 15:19   #36
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

Chłopiec rusza na przedmieścia, co złego może się stać? przecież ma łuk
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem