Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Stan wojenny: gdzie jest Nemo? - GPP4

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-01-18, 19:32   #1
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie Stan wojenny: gdzie jest Nemo? - GPP4

Falric siedzi naprzeciwko jednego z hycli gubernatora, który to spokojnie pali skręta.
- A więc szukasz zadania? Z pewnością słyszałeś o Nemo i dezercji całego jego oddziału. To był trzon naszej armii. Epikur nie wybacza, zwłaszcza w takiej sytuacji. Sprawa jest prosta, mój drogi Nordmarczyku. Masz odnaleźć Nemo i przekonać go do powrotu, pokajania przed gubernatorem lub zabić, jego ludzie... Cóż, bez wodza sami się rozproszą. Przyjmujesz zadanie czy krewisz? Jeśli tak, to możesz zadać pytania, jeśli jakieś masz, mam rozkaz podzielić się całą wiedzą, jakiej zainteresowany będzie potrzebował do wykonania misji - bierze kolejnego bucha i dmucha dymem prosto w twarz Falrica, uśmiechając przy tym niezbyt mądrze.
Siedzą w karczmie na rozdrożu, na skrzyżowaniu licznych traktów pomiędzy stolicą, a Piscoris. Rozmowie uważnie przysłuchuje się okoliczny karczmarz. Poza nim nie ma tak nikogo, wojna robi swoje.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-18, 20:29   #2
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Wykrzywiam twarz w grymasie irytacji; składają się nań drażniąca nozdrza chmura dymu oraz ból w lewym barku, skutecznie przypominający o skrytej pod bandażem ranie, która nie zdążyła się jeszcze w pełni zagoić. W takich właśnie chwilach człowiek poczyna kwestionować własny rozsądek. Ledwo co mnie wypisali ze szpitala, a ja już rozważam podjęcie się kolejnej samobójczej misji. W końcu trzeba będzie zacząć myśleć o emeryturze. W końcu...
Odganiam dym prawą ręką i przyglądam się mężczyźnie z jawną niechęcią. Cholerny Epikur. Skąd on bierze tych łajdaków? Każdy jeden z nich ma taką gębę, że nawet ślepiec by im nie zaufał.
- Przyjmuję. - odrzekam stanowczo, prostując się na krześle. - I jestem pod wrażeniem twojej dyskrecji. - dodaję ironicznie, po czym ostentacyjnie kieruję swój wzrok na wścibskiego karczmarza.
Kręcę głową na boki. Zero ostrożności, zero poufności. Wywiad Archolos leży i kwiczy.
- Opowiadaj, kim jest ten cały Nemo. Służył w marynarce? Ma takie... morskie imię.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 02:35   #3
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- O karczmarza ci chodzi? On jest jednym z nas. Wywiad Archolos nie próżnuje. A co do Nemo, to weteran piechoty, stoczył niejedną bitwę, doświadczony, stary wojak, który potrafi porwać tłum. Urodzony mówca, ludzie od razu za nim poszli. W archolańskiej armii dorobił się stopnia generała, więc nie dziw się, że jego dezercja nie jest czymś korzystnym dla morale wszystkich jednostek. Jeśli zamierzasz z nim walczyć, to uważaj. On nie gra fair, a jest dobry, silny i szybki, niejednego młodzika w pojedynku pokonał - odpowiada i patrzy, najwyraźniej oczekując innych pytań.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 05:06   #4
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

- Skoro tak twierdzisz... - kwituję, zerkając ostatni raz w stronę oberżysty. No proszę, może jednak gubernia nie znalazła się w całkowitej dupie. Jeszcze.
Ciekawe. Generał armii, który decyduje się na dezercję, zabierając ze sobą swych podwładnych. Nie codziennie słyszy się o czymś takim. Prosty żołdak, niższy rangą oficer - to normalka, tacy uciekają co rusz. Ale w tym wypadku... Jaki mógł mieć powód? Przecie chyba nie stchórzył po wielu latach służby i wojaczki.
- Mówisz, że miał wysoki stopień, posłuch wśród swoich żołnierzy... - zaczynam wymieniać. - To dlaczego zdezerterował? Doszedł do wniosku, że za mało mu płacicie i postanowił poszukać szczęścia na gościńcach, bawiąc się w bandytę? - pytam półżartem. - Masz jakiś pomysł, jakie może mieć motywacje?
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 10:24   #5
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Oczywiście. Z pewnością książe Vlad go opłacił, by zdradził Archolos. To jest policzek dla gubernatora, a ci dranie z Kahru o tym dobrze wiedzą. Sam pomyśl jakie to może wywołać poruszenie, chluba narodu odeszła z armii i to pomimo przysięgi wierności - mówi i aż czerwienieje przy tym ze złości, wyglądając przez to jeszcze gorzej.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 16:55   #6
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

A więc to zdrada stanu? Cóż, taka możliwość i mnie przeszła przez myśl. Choć brzmi to trochę niewiarygodnie. Po utytułowanym weteranie spodziewałbym się większej lojalności, jakiegoś poczucia patriotyzmu. No, ale ludzie, jak to ludzie, bardzo często potrafią zaskakiwać; obecnie nie można wykluczyć żadnej opcji.
- Spokojnie. - unoszę rękę w geście nawołującym do uspokojenia, widząc, że mój rozmówca zaczyna się strasznie pieklić. - Postaram się przemówić mu do rozumu. Z tym że wpierw muszę go znaleźć. Jakieś propozycje? Jakikolwiek trop? Dobrze by było wiedzieć, czy mam szukać na Archolos, czy może już powinienem rezerwować wycieczkę na Kahr.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 17:04   #7
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Oczywiście, że na Archolos. Kryje się z tą swoją grupką po lasach. Nie ma najmniejszej możliwości, by uciec z wyspy, wszystkie porty obstawione. Obstawiamy, że zaczaił się gdzieś pośród gór na wschód od Piscoris, przyczajony niczym szczur w pułapce. Nie wyślemy tam armii, nie przedarliby się do niego, poza tym... duże straty w razie potyczki z jego ludźmi, a tak najwyżej stracimy tylko ciebie - wali prosto z mostu.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 17:58   #8
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Ach, jak ja uwielbiam nasze władze za tę szczerość... Belaiar pewnie już zaciera ręce na myśl o tym, że pozbędzie się mnie raz na zawsze. A gdybym jeszcze przy tym pozbył się generała... Ho ho, święto narodowe! Cóż, postaram się zatem go rozczarować.
- Czuję się zaszczycony. - przewracam oczami. - Powiedz mi lepiej, po czym rozpoznam tego Nemo. Wiek, cechy szczególne wyglądu itd. No i ostatnia kwestia: ile płacicie? Chciałbym wiedzieć, czy ta robota w ogóle jest warta zachodu. Będzie tego przynajmniej na tyle, żeby opłacić mój pogrzeb?
Ech, co ja pierdolę? Jeśli zginę, skurczybyki od razu wszystko zarekwirują. Taki kraj...
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 18:06   #9
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Nemo jest człowiekiem, no, starym. Najlepsze lata ma już za sobą. Chyba ma około 60 lat. Bujna, siwa broda to jego znak rozpoznawczy. Nie jest mikrusem, jest postawny i muskularny, chyba o wiele bardziej od ciebie zresztą. Wyższy od ciebie gdzieś o głowę, no i ma głos... taki, że czujesz, jakby wwiercał się w głąb ciebie - zdecydowanie koleś nie radzi sobie z opisywaniem innego człowieka.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 18:23   #10
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Czuję, że to w tego typka coś się wwierciło. Konkretniej to w jego mózg, po czym wyssało z niego cały intelekt. No nic, tyle będzie musiało mi wystarczyć. Wciąż jednak czekam, aż udzieli odpowiedzi na moje ostatnie pytanie.
- Złoto, kolego, złoto. - tłumaczę mu jak niedorozwiniętemu umysłowo. - Ile płacicie za wykonanie zadania?
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 18:27   #11
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Panie Fendyk, dogadajmy się. Żyć jakoś trzeba, pić - karczmarz postawił przed nimi butelki wódki. - Mogę dać 300 sztuk złota, ciężkie czasy, każdy grosz się liczy. No, twoje zdrowie - wznosi toast butelką wódki i zaczyna pić, najwyraźniej oczekując dołączenia do tego. Ekstrawagancki sposób, lecz być może skuteczny.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-18, 18:47   #12
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Cwaniak chędożony. Niech mu będzie, zagrajmy w jego małą grę.
Sięgam po drugą butelkę i, idąc za przykładem mojego rozmówcy, pociągam solidny łyk wódki. I tak miałem ochotę ogrzać przełyk.
- Coś mi się wydaje, przyjacielu, że próbujesz pana Fendyka wykiwać. - mówię pewnym głosem. - To trudne zlecenie, warte co najmniej 400 sztuk złota. I właśnie tyle zapłacisz, ani monety mniej.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania