Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Myśliwy - poradnik

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-01-10, 15:02   #1
Kokonen
Krwiopijca

Domyślnie Myśliwy - poradnik

Witam! Zainspirowany innymi poradnikami na forum sam postanowiłem coś napisać... Nie widziałem jeszcze poradnika dla łowcy, więc może ten się przyda. Zapraszam do lektury!

Wstęp
O łuczniku słów kilka...

Łucznik w Gothic 3 może być zarówno osobną klasą postaci, jak i być "połączony" z inną np. Wojownik + Łucznik... Osobiście moją ulubioną kombinacją jest Łucznik + Asasyn. W tym poradniku skupię się jednak na "czystym" łuczniku, ale o domieszkach też wspomnę.

Umiejętności
Co nasz kolo ma potrafić...

Oczywiście podstawą naszego bohatera będą Zdolności Łowieckie ( ), ale każdy może eksperymentować tworząc różne mieszanki. Najwięcej frajdy przychodzi jednak gdy mamy "czystego" łucznika i latamy za zwierzakami. Na samym początku uczymy się ZŁ do 130 - aby skórować zwierzynę i zdobywać pazury, rogi itd. Na 5 lvl ( 50 PN ) u Jensa niedaleko Cape Dun uczymy się:
-ZŁ do 130
-Cichy łowca ( jeżeli gramy z patchem )
-Skórowanie zwierząt
-Pozyskiwanie rogów, pazurów itd.
-Skórowanie gadów
-Myśliwy
Te umiejętności na początku pozwolą nam za niezły zarobek. Następnym etapem będzie zdobycie Łuku Gońca Leśnego ( 95 obr, 170 ZŁ, Myśłiwy - gruba zwierzyna ), co zapewni nam świetne warunki do polowania - na 15 poziomie spokojnie zabijemy Zębacza czy Rozprówacza na 2 strzały w korpus... Później robimy już według własnego uznania - albo dalej robimy "czystego" łucznika albo uczymy się walki mieczem i robimy hybrydę.
Grając jako buntownik przydatną umiejętnością będzie Łowca Orków - uczą nas jej:
Chris z kamiennego kręgu między Ardeą a Vengardem,
Armon ( buntownik między Cape Dun a Monterą - zleca zadanie Tchórzliwe Gobliny)
Candela z Okary
Mistrza łucznictwa natomiast nauczą nas:
Falk z Silden
Bogir z Klanu Wilka
Candela z Okary
Przydatną umiejętnością jest również Wytrzymałość Wilka - naucxzy nas jej Pavel z Silden

Ekwipunek
Czyli co mamy za sobą targać...

Dla myśliwego oczywiście najważniejszy będzie łuk. Już na początku otwieramy skrzynie z bronią, aby zdobyć coś w miarę dobrego. W drugiej skrzyni będzie Łuk Asasyna, w trzeciej Kościany Łuk, a w siódmej Łuk Kompozytowy. Później będziemy korzystać z Łuku Gońca Leśnego. Łuk ten nieco kosztuje, ale trochę polowania, trochę zbierania i jakoś to będzie. Sprawa zbroi to już osobiste upodobania - zależnie od frakcji będziemy mieli różne pancerze.
Jako broń do walki wręcz na początek dobry będzie Rapier ( 4 skrzynia z bronią ), który wystarczy nam do walk na arenie czy samoobrony. Później dobrym rozwiązaniem będzie Miecz Mistrzowski ( wymagane: ZŁ 210, Mistrz walki mieczem, dodatkowo: Mistrz dwóch ostrzy ), który znajdziemy w 35-tej skrzyni z bronią.
W skarbcu Ishtrar znajdziecie Cichą śmierć, bardzo dobry łuk, ale trzeba się do Ishtar dostać... Ewentualnie pozostaje nam zabawa w Gothicowego ninja =)

Trofea
Czyli co komu sprzedawać...

W Gothic 3 handlarzy mamy podzielonych na różne grupy ( kowale, myśliwi, różności, artefakty itd. ) - nas będą interesować myśliwi, ponieważ skupują nasze zdobycze po wiele lepszych cenach np. Skóra Jelenia, za którą u innych dostaniemy 25 szt złota myśliwy da nam aż 55 złotych monet. Wszystkie więc zebrane trofea sprzedajemy tym właśnie handlarzom.

Walka
Czyli co robić, żeby nie dostać...

Ludzie / Orkowie: Walka z innymi "człekokształtnymi" jest dość prosta - wspinamy się gdzieś gdzie inni nie dosięgną i strzelamy ile tylko wlezie. Na początku oczywiście szamani i łucznicy, a potem cała reszta... Jeśli nie chcecie używać tego sposobu to pozostaje sposób jak ze zwierzętami.
Silne zwierzęta: Oczywiście nie mam na myśli goblinów czy wilków. Przy walce z pełzaczami / cieniostworami / trolami czy ogrami naszą główną bronią będzie szybkość. Po prostu strzelamy ile wlezie aż potwory do nas podejdą, potem odbiegamy na bezpieczną odległość i powtarzamy to aż do skutku...

Hybrydy
Czyli jak grać połączeniem łuku i miecza...

Gra samym łukiem, mimo że jest ciekawa może okazać się zbyt trudna, albo nie odpowiadać komuś. Możecie więc stworzyć połączenie wojownika i łucznika. Na początku uczymy się podstawowych zdolności łucznika ( skóry, pazury i ewentualnie myśliwy ), a potem dobijamy trochę siły, i uczymy się walki z tarczą lub walki dwoma mieczami. Tutaj dobrym rozwiązaniem będzie właśnie Miecz Mistrzowski.

Podsumowanie
Czyli bla bla bla na koniec...

Kończąc ten poradnik zachęcam gorąco do gry łucznikiem. Doświadczeni gracze zapewne wiedzą wszystko co napisałem, ale nowym ten poradnik może się przydać... W razie pytań nie wahajcie się tylko piszcie!

Pozdrawiam, Kokonen

@ Edit:
Kyle:Poradnik miał być tworzony jako porady na sam początek, ale wielkie dzięki za uwagi - poprawię moje błędy ( sam jestem początkującym, więc zobaczymy jak to wyjdzie )...

Gothic forever!!!

Ostatnio edytowane przez Kokonen : 18-01-10 o 18:11.
RPG
Kokonen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-10, 16:29   #2
Kyle
Golem

Domyślnie

Trochę krótko.

Umiejętności: mogłeś wspomnieć o nauczycielach łuku 3 i łowcy orków. Nie ma ich jakiejś ogromnej ilości i ktoś może się naszukać.

Ekwipunek: Łuk gońca trochę kosztuje. Pamiętam, że zgromadzenie takiej kwoty na początku gry było problemem (nie bijąc przyjaciół/innych łowców). Nie wspomniałeś o Cichej Śmierci w skarbcu Ishtar, którą można ukraść w dowolnym momencie gry ani o kupcach oferujących potężne łuki na AB.
Rapier to trochę mało jeśli chodzi o areny. Patch dodaje skalowanie gladiatorów, więc mając 30lvl, 100 str i rapier, przeciwnika z tarczą ciężko będzie pokonać. Nic o mieczu mistrzowskim.

Walka: Wchodzenie na dach to lekki cheat. Próbowałeś walczyć ze smokiem biegając w okół niego? On nie podchodzi do przeciwnika. Wręcz trzyma się na dystans i zionie ogniem. Dwa fireballe i leżysz. Strzały nie przerywają jego ataku. Tu przydatny jest fakt, że łuk ma większy zasięg, niż widzenie smoka. Stajesz metr za miejscem, gdzie gra przestaje ładować smoka i strzelasz po odpowiedniej paraboli. Trwa, ale bezpieczne.

Miałeś wspomnieć o łuczniku z dwoma mieczami/mieczem i tarczą a jakoś zapomniałeś.
RPG
Kyle jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-10, 17:18   #3
Kokonen
Krwiopijca

Domyślnie

Poprawiłem większość błędów, o których wspomniałeś. Nie wiem niestety o jakich łukach od kupców mowa...

Gothic forever!!!
RPG
Kokonen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-10, 18:24   #4
mario969
Polna Bestia

Domyślnie

Bardzo fajny mi się podoba. Mogłeś też dodać więcej szczegółow w samym myśliwym ale jest oki.

----------------------------------------------------
Innos jest Bogiem, Bezio nałogiem, Milten magusem, a Wrzód Platfusem
RPG
mario969 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-01-10, 20:43   #5
Pan Beliara
Czarny Goblin

Pan Beliara awatar

Domyślnie

Dobry poradnik.Na pewno mi sie przyda

<W7> i w wakacje, bwoawhahahahaha!
RPG
Pan Beliara jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-07-16, 23:45   #6
Dinster
Chrząszcz

Domyślnie

Warto napisac ze mozemy kupic plan Miecza Mistrzowskiego w Ben Sali, a tak na marginesie grałem właśnie takim myśliwym i owy ''myśliwy'' pod koniec gry lepiej radzil sobie mieczem niz lukiem
RPG
Dinster jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-16, 00:53   #7
 Max0
Kąsacz

Max0 awatar

Domyślnie

Poradnik kozak. Nigdy nie grałem myśliwym, jak już to kusznikiem, więc pewnie przejdę sobie grę taką opcją
Strzelanie z łuku w trzeciej części daje sporo satysfakcji.
RPG
Max0 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania