Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka > Gry fabularne
Przeładuj stronę RPG Gothic

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-02-05, 11:25   #1
Amadero
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Amadero
Domyślnie RPG Gothic

Na forum ŚP padł pomysł stworzenia nowego systemu RPG opartego na grze Gothic. Niestety pomysł jest tam nieco obumarły. Uważam, że całe forum mogłoby się przyczynić do stworzenia tego systemu a nie tylko członkowie Fanklubu. Zwracam się tu z prośbą do moderatorów czy w tym miejscu na forum moglibyśmy tworzyć zasady oraz mechanikę świata, a w późniejszym czasie sesje RPG, które mają coś z opowiadań. Wszyscy ludzie, którzy czują się na siłach mogli by pomóc a osoby, które pierwszy raz słyszą o RPG niech przeczytają http://www.valkiria.net/ArtykulMore.asp?aID=160
Mam nadzieje, że autorzy opowiadań włączą się w naszą działalność, będą opisywać świat i prowadzić rozgrywkę jako MG (mistrzowie gry).
RPG
Amadero jest offline  
Nieprzeczytane 19-02-05, 13:49   #2
BrunoS
Polna Bestia

BrunoS awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do BrunoS
Arrow

Napisać ci scenariusz do jakiejś przygody czy potrzebujesz bardziej zasad i modyfikatorów? Pisałem na forum rpga historia brena ale gdzieś mi go wcięło i widzę tylko dodatek...
RPG
BrunoS jest offline  
Nieprzeczytane 19-02-05, 20:06   #3
Amadero
Krwiopijca

Domyślnie

Bardziej chodzi o scenariusze, zasady będą raczej oczywiste takie jak w Nocy Kruka (punkty nauki, doświadczenie, siała potworów koszty uzbrojenia jak i ono samo) Oczywiście byłbo dobrze, jeżelibyś stworzył jakiś scenariusz ale narazie czekamy na odzew moderatora bo jeszcze nas posądzi o zaśmiecanie forum
RPG
Amadero jest offline  
Nieprzeczytane 20-02-05, 01:58   #4
Lord Zysy
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Lord Zysy
Domyślnie

pomysl calkiem ciekawy jak by trzeba bylo wymyslec jakis scenariusz to nie ma probblemu, moge cos napisac, ale mysle ze trzeba by bylo otworzyc osobny dzial do tego. Jak juz cos wymyslicie to dopisujcie. czekam
Nieprzeczytane 20-02-05, 02:09   #5
Taschon
Krwiopijca

Domyślnie

A propos scenariusza - zapewne frać się będzie nie słynnym Bezimienym, ale kimś innym... Czy jako nasze postacie powinni być stworzeniu już przez PB NPCowie, czy nowi wymyśleni? I tak dla upewnienia sie zapytam - akcja będzie działa sie na terenach Khorninis, Kolonii i Jarkhendar (czy jakoś tak) z tymi samymi NPCami?
RPG
Taschon jest offline  
Nieprzeczytane 21-02-05, 17:38   #6
Amadero
Krwiopijca

Domyślnie

Zaletą RPG jest to, że można wszystko wymyślić, wszystko zależy od scenariusza ale raczej na pewno nie można będzie grać NPC. Postać trzeba stworzyć od zera razem z historią. Trzeba po prostu stworzyć kartę postaci taką jak w gothicu dopisać historię i jeżeli postać spełnia wymagania danego scenariusz to można już grać. Nie wszystkie historie będziemy musieli rozpoczynać z bohaterami-żółtodziobami. Powtarzam, że wszystko zależy od scenariusza i Mistrza Gry jego słowo jest święte.

PS. Obszary gry będą rożne.... od Khorinis po wyspy południowe

Ale wciąż czekamy na odpowieź moderatora.
RPG
Amadero jest offline  
Nieprzeczytane 22-02-05, 17:26   #7
Elemental
Kąsacz

Wyślij wiadomość przez AIM do Elemental
Domyślnie

No pomysł super Trzeba wymyślić głównego bohatera takiego jak Bezi nadać mu imię itd. Ale to najmniejsze zmartwienie jeśli chodzi o robienie czegoś takiego

[] Zapraszam </span> <span style=\'color:red\'>[]
RPG
Elemental jest offline  
Nieprzeczytane 22-02-05, 19:23   #8
Mort_pp
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez MSN do Mort_pp Wyślij wiadomość przez Skype™ do Mort_pp
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Elemental@Feb 22 2005, 04:26 PM
No pomysł super Trzeba wymyślić głównego bohatera takiego jak Bezi nadać mu imię itd. Ale to najmniejsze zmartwienie jeśli chodzi o robienie czegoś takiego
156235
eee....ty chyba troche zle rozumiesz co to RPG
heh, to z nocy kruka trzeba jeszcze utrudnic - po prostu gracz moze przeciez do smierci nabijac poziomy :> a jak bedzie dobry i malo ginacy to... to nabije ich bardzo duzo ;D
Nieprzeczytane 23-02-05, 20:38   #9
BrunoS
Polna Bestia

BrunoS awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do BrunoS
Domyślnie

Proste myślałem że potrzebujesz jakiejs strasznie ważnej rzeczy na ksztalt modyfikatorow razy pomyslu wprowadzenia w swiat. Moze glownej fabuly nie wymysle ale wątek poboczny... OK. Proste zadanie: Dowiedzieć się czegoś o tym dlaczego chłopi nie placa daniny. gracz lezie i lezie wybiera zla sciezka i bum! Cieniostwor! Ale jesli poszedl dobrze to trafia do wioski i bum! Jej starszy rozkazuje dziabnąć cieniostwora bo chlopi w majty robia jak go widza na polu. Zbiera się większa drużyna i bum! na cieniostwora... przy odpowiedniej atmoswerze i podmianie tego textu bedzie misja jak znalazl. Pisze szybciakiem. Gzie mieszkasz Amadero? byc moze jestesmy w stanie sie spotkac i zrobic sobie sesje. moji kolezkowie to jak dzialaja w roli mistra gry to nawet jak bylem wampirem to moja laska (BN ktory byl leko nassany i zrobiony na cos w rodzaju Afrodyty/Igora) sie z tatusiem ekhm rozmnazala. Im w glowie tylko rozmnazanie bez milosci i bez interesowne zamykanie gracza w klatce + podawanie mu roztworu czosnkowego i strzelanie jesionowym kolkiem. Poniewaz jestem najstarszy caly czas robia to co ja a zadko jestem mister gry bo nie chce mi sie i nie mam czasu na robienie wlasnego rpg. Chetnie zagram z kims inteligentnym (ale nie takim pyszalkiem) z Krakowa okolic os. Kurdwanow...
RPG
BrunoS jest offline  
Nieprzeczytane 24-02-05, 10:44   #10
Amadero
Krwiopijca

Domyślnie

Nic z tego Brunosie mieszkam 30 km od Opola. Ja też z kumplami często robię sesyjkę (Wampir Maskarada rulezz) ale niestety mistrzem gry zawsze ja jestem Naszczęście prowadzę własną postać jako NPC ale chyba niedługo ją wykończę bo za duża pomoc dla graczy

Dobra myślę, że możemy zacząć tworzyć....
Uważam, że pierwsza przygoda powinna się toczyć przed upadkiem bariery na kontynencie stwórzycie sobie jakieś ogólne karty postaci na 0 poziomie. Jak ktoś chętny na MG to przyjmuję zapisy bo mi się nie chce (wolę grać) Scenario też by ktoś musiał napisać sądzę, że wojna z orkami to dobre tło na przygodę (wyobrażcie sobie 5 żółtodziobów wpada na orka ) Chyba, że coś sam stworzę...
Tylko jest jedna przeszkoda...
otóż żaden mod sie jeszcze nie odezwał i chyba będę musiał Mazzakowi priva puścić żeby nas na zbity pysk nie wywalił z tego działu na forum
RPG
Amadero jest offline  
Nieprzeczytane 24-02-05, 13:13   #11
Mazzak
Cieniostwór

Wyślij wiadomość przez AIM do Mazzak
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Amadero@24.02.2005, 09:44
Tylko jest jedna przeszkoda...
otóż żaden mod sie jeszcze nie odezwał i chyba będę musiał Mazzakowi priva puścić żeby nas na zbity pysk nie wywalił z tego działu na forum
156933
Ja nie widze problemu i wywalić was nie mam najmniejszego zamiaru... pod kilkoma warunkami:
1. Nie wymagam aby sesja była na jakimś lux poziomie, ale przydałoby się gdyby nie polegała na bezmózgiej siekaninie i totalnym braku fabuły.
2. Przestrzegać mimo wszystko regulaminu.
3. Postarajcie się

Umarł śmiercią naturalną.
Wszystkich których zawiódł pozdrawia i żegna.
Na każdego przychodzi czas :]
RPG
Mazzak jest offline  
Nieprzeczytane 24-02-05, 14:15   #12
Setler
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Setler
Domyślnie

1.Jeśli chodzi o sam system i mechanikę to należałoby jednak coś zmienić. Dodać wiecej umiejetności do rozwinięcia, jakieś dokładniejsze tabele ekwipunku. System z Gothica jest prosty i przez to fajny, ale sprawdza sie lepiej w grze komputerowej, niż w normalnym rpg. Powiedzcie mi jak miałby wg was wyglądać w mechanice Gothicowej rzut na trafienie (z uwzględnieniem pancerza itp.) Moim zdaniem trzeba to rozwinąć, ale bez przesady, by nie przekombinować.
2.Należało by stworzyc oddzielny dział forum na którym tematy mogli by zakładać tylko MG. Moderatorzy lub admin mogliby przyznawać taki tytuł. W regulaminie działu należałoby zamieścić podręcznik do systemu.
3. Fabuła systemu powinna się rozgrywać przed upadkiem bariery.
Setler jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania