Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Xardas

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 03-12-10, 15:21   #193
Dominik1
Krwiopijca

Domyślnie

No to samo chciałem powiedzieć.Ale ciesze się że ty to napisałeś oszczędziłem czsu xD
RPG
Dominik1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-01-11, 22:02   #194
Zavisza
Polna Bestia

Zavisza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Lisk Zobacz post
Reasumując, bo od premiery Arcanii przeszło miesiąc minął:
- Xardas jest,
- niepokoi magów z Tooshoo,
Chyba mam Parkinsona, bo przeszedłem Arcanię (wszystkie zadania bez pomijania dialogów) i nie przypominam sobie, aby gdziekolwiek i kiedykolwiek pojawił się przejawy niepokoju wywołane Xardasem.

Cytat:
Napisał Lisk Zobacz post
- jest już dość zniedołężniały, w większości porusza się teleportacją,
Bezedura. Pomyśl logicznie. Czas ucieka. Czy biegałbyś na piechotę mogąc używać teleportacji? Nie wiem o czym my tu gadamy, skoro Xardas nie teleportował się, tylko używał swej projekcji. XD
To nie miałoby sensu, takie bieganie za bohaterem po całej wyspie, zwłaszcza, że nie ma na to czasu. Sam nekromanta też musiał być czymś zajęty.

Cytat:
Napisał Lisk Zobacz post
- Milten i Gorn wspierają go w dążeniach do przywrócenia umysłu Rhobarowi
Milten zapewne znał Xardasa z opowieści, albo przez parę dni (nim nekromanta wyruszył na terytorium Orków). Niby jak Milten wspierał Xardasa? Gorn nie mógł znać Xardasa.
Czuję jednak, że wojownik postawił wszystko na jedną kartę. Twój przyjaciel jest w potrzebie, nie ma czasu ani innych możliwości. Raz kozie śmierć, co masz do stracenia? Każda możliwość jest dobra, zwłaszcza wtedy, kiedy jest tylko jedna.

Cytat:
Napisał Lisk Zobacz post
- ma szatę dośc podobną do tej z G2, z wyjątkiem kaptura i stojących części na ramionach
Stojące części to naramienniki, które Xardas ma od Gothic'a jedynki.

Sam Rhobar III w rozmowie z Bohaterem powiedział, iż Xardas ma na względzie jedynie swój interes. Przypomina mi się Tomb Raider Underworld, którego parę dni temu przeszedłem. Jedna z głównych przeciwniczek, Amanda ,postanawia pomóc Larze Croft w walce z Królową Atlantydy. Jaki z tego morał? Taki, że Amanda wolała pomóc swemu największemu wrogowi i go nie zabijać, aby uratować świat przed zagładą. Chyba lepsze to niż śmierć, ewentualnie (co wątpliwe) życie w zrujnowanym świecie i to bez perspektyw.
RPG
Zavisza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-01-11, 09:28   #195
Gorn221
Jaszczur

Gorn221 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Zavisza Zobacz post
Chyba mam Parkinsona, bo przeszedłem Arcanię (wszystkie zadania bez pomijania dialogów) i nie przypominam sobie, aby gdziekolwiek i kiedykolwiek pojawił się przejawy niepokoju wywołane Xardasem.
Wiem że było coś takiego. Jacyś magowie o tym mówili bo z Tooshoo widać jego wieżę.

Cytat:
Bezedura. Pomyśl logicznie. Czas ucieka. Czy biegałbyś na piechotę mogąc używać teleportacji? Nie wiem o czym my tu gadamy, skoro Xardas nie teleportował się, tylko używał swej projekcji. XD
To nie miałoby sensu, takie bieganie za bohaterem po całej wyspie, zwłaszcza, że nie ma na to czasu. Sam nekromanta też musiał być czymś zajęty.
On się w ogóle nie ruszył z miejsca w całym Gothicu. Zrobił tylko teleporty ale to przed akcją Gothica a resztę robi swoimi wizjami.

Cytat:
Milten zapewne znał Xardasa z opowieści, albo przez parę dni (nim nekromanta wyruszył na terytorium Orków). Niby jak Milten wspierał Xardasa? Gorn nie mógł znać Xardasa.
Czuję jednak, że wojownik postawił wszystko na jedną kartę. Twój przyjaciel jest w potrzebie, nie ma czasu ani innych możliwości. Raz kozie śmierć, co masz do stracenia? Każda możliwość jest dobra, zwłaszcza wtedy, kiedy jest tylko jedna.
Osobiście pewnie nie. Ale kumple Bezia wiedzieli o Xardasie. Milten i Lester na pewno. Gorn nawet w Arcani mówi przy grobie że chciał ci oczyści drogę do Xardasa a Diego wie o wszystkim jak sam mówi przy kanionie Trolli.
Gorn221 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-01-11, 12:05   #196
Cysu
Krwiopijca

Domyślnie

Xardas niepokoił Merdariona. Mag wody obawiał się , że za zabójstwem Icariusa stoi właśnie właściciel czarnej wieży na wschodzie. Następnie w trakcie rozmowy z Miltenem bohater się pyta coś takiego" Jak myślisz czy za tą sprawą stoi czarna wieża?" Milten wpadł w zakłopotanie, ale odparł że to na pewno nie właściciela wieży. Czyli wiedział kto tam mieszka.
RPG
Cysu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-11, 17:43   #197
Rhobar 3
Chrząszcz

Domyślnie

Słuchajcie grałem w arcanie i niewiem czy to był Xsardas czy nie ale był bardzo podobny ale imię jego wymawiano zardas.Ale myślę że to był xsardas tylko trochę inaczej wymawiano jego imię na przykład w jednej scence Rhobar III zamiast lordzie Haganie mówił lordzie Hegenie.więc alby przy dabingu polskim się przejęzyczyli hehe albo...niewiem.
RPG
Rhobar 3 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-14, 22:29   #198
connor15

connor15 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rhobar 3 Zobacz post
Słuchajcie grałem w arcanie i niewiem czy to był Xsardas czy nie ale był bardzo podobny ale imię jego wymawiano zardas.Ale myślę że to był xsardas tylko trochę inaczej wymawiano jego imię na przykład w jednej scence Rhobar III zamiast lordzie Haganie mówił lordzie Hegenie.więc alby przy dabingu polskim się przejęzyczyli hehe albo...niewiem.
Dubbing w Arcani jest trochę skopany gdyż imiona i nazwy niektórych rzeczy nie są poprawnie wymawiane przez aktorów.

Wracając do Xardasa, jest on potężnym nekromantą który na pewno potrafi ożywić nie tylko innych, ale może i również siebie.
RPG
connor15 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-14, 22:45   #199
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał connor15 Zobacz post
Dubbing w Arcani jest trochę skopany gdyż imiona i nazwy niektórych rzeczy nie są poprawnie wymawiane przez aktorów.
Akurat się mylisz, to nie błąd. Arcania była przygotowywana głównie na rynek amerykański. A tam, jeśli wyraz zaczyna się na literę "x" to tą literę czyta się jako "z". Zatem Xardas nadal się pisze Xardas, ale czyta Zardasz. Tak samo piszę się Xesha, z czyta Zisza. Niestety tym razem ludzie odpowiedzialni za dubbing poszli za "modą amerykańską". Już mi się nie chce myśleć, że jakiś Amerykanin przeczytałby mój nick jako zilk...

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-14, 22:56   #200
connor15

connor15 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał xilk Zobacz post
Akurat się mylisz, to nie błąd. Arcania była przygotowywana głównie na rynek amerykański. A tam, jeśli wyraz zaczyna się na literę "x" to tą literę czyta się jako "z". Zatem Xardas nadal się pisze Xardas, ale czyta Zardasz. Tak samo piszę się Xesha, z czyta Zisza. Niestety tym razem ludzie odpowiedzialni za dubbing poszli za "modą amerykańską". Już mi się nie chce myśleć, że jakiś Amerykanin przeczytałby mój nick jako zilk...
Jednak wciąż nie rozumiem jednej rzeczy. Większość aktorów podkładająca głos starym bohaterom się nie zmieniła, to dlaczego nie wymawiają nazw tak jak kiedyś przecież chyba nie zapomnieli jak wymawiali słowa.
RPG
connor15 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-14, 23:32   #201
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

To zależy od reżysera dubbingu. Aktorzy mówią jak im każą, w końcu jakoś trzeba zarobić. To reżyser był/jest oszołomem i dlatego wyszło "Zardas".

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-14, 22:54   #202
Heemeyer
Chrząszcz

Heemeyer awatar

Domyślnie

Nie rozumiem po co twórcy Arcanii wcisnęli na siłę postać Xardasa. Kolejny odgrzewany kotlet w serii. Bosz dali by już spokój.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-06-14, 12:15   #203
connor15

connor15 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Heemeyer Zobacz post
Nie rozumiem po co twórcy Arcanii wcisnęli na siłę postać Xardasa. Kolejny odgrzewany kotlet w serii. Bosz dali by już spokój.
Xardas to najważniejsza postać zaraz po bezim. Bez nie go bezimienny by nie osiągnął tego wszytkiego. Xardas po prostu musi być w gothicu. Po za tym jest jedną z postaci charakteryzującą gothica. Głupio by było bez niego. Chociaż zresztą arcania to już nie ten gothic. Może jakby go tam nie było to nikt by się nie pogniewał.

Za Innosa
, albo i nie

Ostatnio edytowane przez connor15 : 07-06-14 o 12:17.
RPG
connor15 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania