Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > The Returning
Przeładuj stronę Wytrzymałość i ogólne.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 21-05-14, 13:35   #1
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie Wytrzymałość i ogólne.

Witam
Gram właśnie w tego moda już mam 10 lvl i zauważyłem wiele rzeczy które mnie irytują. Postanowiłem grać Świątynnym Strażnikiem z bronią 2H, bo chcę dzierżyć Uriziel. Zauważyłem, że wytrzymałość przy użyciu broni 1H podczas walki spada powoli, gdy używam broni 2H to spada bardzo szybko. I tu moje pytanie czy to normalne, że tak jest? I jeszcze jedno pytanie smażąc surowe mięso wszystko było w porządku, lecz raz po usmażeniu mięsa chciałem je zjeść to zauważyłem, że usmażyło mi się jedna porcja mięsa która doda mi 1 pkt siły i hp. Wiecie jak mógłbym usmażyć więcej takiego mięsa ?
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-14, 16:29   #2
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Wiadomo ze 2H zabiera wiecej wytrzymalosci bo miecz jest wiekszy itd, to calkowicie normalnie. Wyszkolisz 30% a potem 60% to bedzie mniej jej zuzywal

A co do miesa to nie wiem co to
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-14, 18:03   #3
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Stamina rzecz normalne chociaż i tak niepoprawna, patch 1.3 nad którym pracujemy zniweluje ten problem ze stamina.

SS to marny wybór gdyż ma przymusy w rozwoju jeszcze. a uriziela może nosci każdy zresztą on aż taki dobry tez nie jest na r2lub r3 bo wtedy go zdobywamy owszem, lecz potem są dużo lepsze bronie gildyjne, zresztą start z 2h utrudnia tylko rozwój postaci, nie ważne jak dobrze grasz w nk ( w sensie rozwoju ) return ma własne prawa i zmienne na temat rozwoju gdzie polowa schematów z nk jest o kant dupy rozbić :P

Mięsa zjadłeś jedno z tych które się otrzymuje 1 można dostać od niclasa zaś drugie dostac za kręcenie rożnem żadne mięso pieczone nie daje bonusa te sprawę już wyjaśniliśmy na Themodders, zresztą tam to jest skarbnica wiedzy głownie Mojego i Thompsona autorstwa :P
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 00:06   #4
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Jeśli pracujecie nad patchem 1.3 to moglibyście zmienić exp, że jak np walczymy magią, albo z kimś u boku że by exp się na pół nie dzielił. Jeśli dałoby radę jeszcze, to żeby zwierzęta nie uciekały przed nami jak osiągniemy jakiś tam poziom siły.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 03:10   #5
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Zwierzęta są już fixed.
To walcz sam, skoro ktoś za ciebie odwala robotę to dlaczego ty masz dostać 100% expa, dobry gracz nie potrzebuje pomagierów :P sam swój exp zgarnia :P

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 10:23   #6
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

No wiadomo, żeby walczyć samemu to najlepsze jest, ale jakoś ten początek gry, żeby zanieść ornament dla magów wody ciężki jest tak jak i kanion. Zawsze te zadanie wykonywałem z piratami, żeby klimacik był. No proszę z tym expem byście też poradzili sobie, albo dali wybór dla gracza chociaż :P Poza tym dzięki za rady i proszę o nie usuwanie tego tematu, bo na pewno będę miał jeszcze jakieś pytania ogólne.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 11:31   #7
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Co do expa to nie lepiej byłoby go przypisać do poziomu trudności?Jak np gra ktoś na pierwszych trzech poziom trudności(ogólnie tych przed "normalem") niech dostaje 100% expa z pomagierem ale na wyższych to już normalnie 50%?
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 13:38   #8
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

No w sumie i tak fajnie by było ale, żeby jeszcze poziom normalny się w to wliczał :P i moglibyście zbalansować to, żeby stamina podczas walki bronią 1H i 2H jej spadek podczas walki był taki sam.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 16:14   #9
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Return to nie sielanka oba przykłady zawsze robilem sam na co mi pomagierzy exp jest zbalansowany względem poziomów juz od dawna, stamina będzie miała nowy system regeneracji, bardziej normalny.

RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 16:57   #10
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

To znaczy, że ten exp dzielony na pół na waszej wersji 1.3 zostaje ten sam co w zwykłym returningu? Mam też pytanie jak to będzie względem czarów? Jak bijemy z miecza widziałem na YT, że jak koleś bił z miecza dostawaj pełną sumę exp a jak przeszedł nagle na czary dostał połowę expa to się u Was zmieni czy zostanie tak?
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 20:19   #11
Wiedźmin1331
Czarny Goblin

Wiedźmin1331 awatar

Domyślnie

O ile dobrze pamiętam pól expa dostawało się za zabicie śmiercią ożywieńca. I to było w miarę logiczne.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-14, 21:19   #12
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Simon_Dark_lord Zobacz post
Co do expa to nie lepiej byłoby go przypisać do poziomu trudności?Jak np gra ktoś na pierwszych trzech poziom trudności(ogólnie tych przed "normalem") niech dostaje 100% expa z pomagierem ale na wyższych to już normalnie 50%?
Na Bardzo Łatwym jest już 125% doświadczenia. Nie potrzeba 100% za pomocników.

Co do staminy, to jej zużycie podczas walki jest teraz mniejsze - bardziej sensowne.

"Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." - Winston Churchill
RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania