Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Smutas - Bandycka nora

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-10-16, 13:35   #1
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie Smutas - Bandycka nora

Bandycka nora

Na tablicy z miejskimi ogłoszeniami widzisz nowy list
"Obywatele Archolos. Nie tak dawno straż miejska złapała jednego z tych paskudnych bandytów, którzy terroryzują całą okolicę. Pod wpływem tortur więzień poinformował nas, że gdzieś w mieście znajduje się kryjówka parszywych kryminalistów. Niestety nie powiedział nic więcej. Dlatego prosimy uczciwych obywateli miasta o pomoc w znalezieniu tego siedliska zła. Mężnego śmiałka sowicie wynagrodzimy. Po więcej szczegółów w tej sprawie, zapraszamy do koszar miejskich.
Straż Miejska"

Stoisz przed tablicą, w pobliżu placu targowego. Wokół nieustannie kręcą się mieszczanie. Rodowici Archoliańczycy, przybysze... Bez przerwy słyszysz odgłosy zawziętego targowania, dodatkowo akcentowane soczystymi przekleństwami.
Kilku wielmożów wybiera jak najdroższe towary, starając się by wszyscy to zobaczyli. W końcu trzeba pokazać klasę, czyż nie?
- Łapaj kradzieja! - Dociera do twych uszu.
Widzisz wychudzonego wyrostka biegnącego z przerażeniem w oczach w twoim kierunku, do piersi przyciska kawał mięsiwa. Za nim człapie, wprawiając w ruch zwały tłuszczu, rzeźnik, wymachujący wściekle tasakiem.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 17:51   #2
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

O, coś się dzieje! Postanawiam udawać się nic nie zauważyłem i poczekać aż uciekający mnie minie. Jeżeli grubas do mnie dobiegnie dalej wymachując tasakiem, walnę go z liścia w pysk z okrzykiem: "Mnie chcesz zaatakować, bandyto!"
Zobaczymy wtedy jak się sytuacja rozwinie.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 17:58   #3
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Dzieciak mija cię, pędząc najszybciej jak potrafi prosto przed siebie, po chwili znika za rogiem. Dobiega do ciebie rzeźnik, bez wahania walisz go na odlew w twarz.
Mężczyzna upada na ziemię, brocząc krwią ze złamanego nosa.
- Ludzie! Mordują! - Krzyczy.
Zaczyna się robić zbiegowisko, ludzie się tłoczą, nie chcąc nic przegapić.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:03   #4
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Ty ścierwo! - drę ryja. - Chciałeś przywalić mi tasakiem! Wszyscy to widzieli! Żeby w biały dzień ludzi mordować? Co tu się dzieje! - wydzieram się dalej. -Straż! Straż! Niech ktoś zamknie tego wariata zanim kogoś zabije! - krzyczę, nieźle się przy tym bawiąc.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:11   #5
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Co? Że ja napadam na innych. - Grubas w kilka chwil się podnosi, głośno przy tym sapiąc. - Wszyscy widzieli, że tego kradzieja ja żem dorwać chciał.
Widzisz, że ludzi bawi ta sytuacja, kilka kobiet patrzy się ze wstrętem na rzeźnika, bądź co bądź zaatakował dziecko.
- Rozejść się! Co to za zbiegowisko? - Przez tłum, rozpychając łokciami, przedziera się strażnik miejski, który najwyraźniej pilnował, a właściwie powinien pilnować, spokoju na placu.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:14   #6
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Ten grubas rzucił się na mnie z tasakiem, bo mu się ubzdurało że ja mu jakieś mięso podpieprzyłem! - wołam. - To chyba jakiś kretyn? Tu tak wolno rzucać się na innych pod byle pozorem? - pytam strażnika.
Przy okazji rozglądam się czy gdzieś nie zauważe tego złodziejaszka. Zamierzam przy okazji z nim porozmawiać.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:25   #7
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Oczywiście, że nie! My tu jesteśmy po to, by takich gagatków natychmiast zatrzymywać, by ten no... O pokój dbać! - Strażnik dumnie wypina chudą pierś.
Grubas sinieje, po chwili czerwienieje, zapowietrza się i ostatecznie stęka:
- Ludzie. Przecie żeście widzieli jak było!
Wszyscy, a przynajmniej większość odwraca się bądź wpatruje w niebo, nie wiedząc po której stronie stanąć. Zaś kilku patrzy się z zawiścią na rzeźnika, jak widać musiał ich orżnąć albo w inny sposób sprowokować.
Rozglądasz się wokół, lecz nigdzie nie zauważasz dzieciaka, za to, spod jednej latarni, całej scenie przygląda się jakiś mężczyzna. Z daleko, starając się nie zwracać na siebie uwagi.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:30   #8
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Patrzę na przyglądającego mi się człowieka kątem oka starając się zapamiętać jego twarz.
- I tak pójdę do komendanta Straży ze skargą! To nie do pomyślenia aby tak z tasakiem po ulicy ganiać jak jakiś szalony morderca! - głośno mówię i odwracam się od grubasa.
Postanawiam jak najszybciej udać się do komendanta Straży Miejskiej. Tak więc mam zamiar jak najszybciej tam się skierować bez zbędnych przestojów.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:39   #9
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Z tej odległości nie możesz dokładnie rozpoznać jego rysów, lecz zauważasz iż ma długie, czarne włosy, niebieskie oczy i delikatny zarost. Bez dalszej zwłoki przepychasz się przez tłum, kierując prosto w stronę siedziby straży miejskiej. Ignorujesz zupełnie to, iż zostawiasz za sobą skołowanego strażnika, który chciałby nawet za tobą ruszyć, ale z, uwagi na ściśnięcie wśród obywateli, nie jest w stanie wszcząć pościgu.
Idziesz prosto przed siebie, całkowicie ignorując ruch uliczny. Po kilku minutach znajdujesz się przed właściwym budynkiem.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:41   #10
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Udając wzburzonego wchodzę do środka. Zanim zniknę w drzwiach ukradkiem się rozglądam, czy przypadkiem wspomniany gośc mnie nie śledził. Potem idę prosto do komendanta.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:48   #11
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Rozglądasz się uważnie. Widzisz nieustannie poruszających się ludzi, którzy gonią za swoimi sprawami, gdzieniegdzie widać samotnych strażników, którzy patrolują miasto wsparci na halabardach, lecz nie zauważasz by ktokolwiek cię obserwował.
Wchodzisz do siedziby komendanta straży.
Znajdujesz się w dość sporym korytarzu, przy drzwiach znajduje się stojak na broń, zaś pod nogami masz słomianą wycieraczkę, ogółem jest tu dość pusto.
Przed sobą zauważasz kolejne drzwi.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 04-10-16, 18:52   #12
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Otwieram je na oścież i wchodzę ze słowami na ustach:
- Szukam komendanta. Jest może tutaj? -
Przy okazji lustruję stojak, czy jest na nim jakaś broń, którą dałoby się podprowadzić.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania