Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Cael Gothic
Przeładuj stronę Przywódcy trzech obozów

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-11-15, 17:47   #1
 Bragomir
Patron Repasaży
 
Bragomir awatar
 
Zarejestrowany: styczeń 2012
Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Posty: 1 921
Domyślnie Przywódcy trzech obozów

Przywódcy trzech obozów

1. Słowo wstępu
Górnicza Dolina była niezwykłym miejscem. Otoczona magiczną barierą, kolonia karna była niezwykle hermetycznym środowiskiem. Mieszkańcy doliny musieli radzić sobie sami, oddzieleni od reszty cywilizacji. Społeczeństwo więźniów musiało sobie poradzić w tej trudnej sytuacji i potrzebowała niezwykłych osobowości, które mogłyby nimi pokierować. Każdy z trzech obozów miał taką charyzmatyczną postać, w postaci swego przywódcy.

2.1. Stary Obóz2.1.1. GomezJednym słowem mówiąc najpotężniejsza osoba w kolonii. Dzięki swoim wpływom kontroluje wymianę magicznej rudy z Królem. Uzyskuje za to najróżniejsze dobra ze świata zewnętrznego. Począwszy od jedzenia, przez alkohol, kończąc na kobietach, które stają się niewolnicami pana Starego Obozu.
Gomez trafił do Górniczej Doliny jeszcze przed utworzeniem bariery. Był zwykłym, przeciętnym kopaczem, który cały czas myślał o byciu kimś więcej. Podczas tworzenia magicznej bariery nad kolonią karną, zbuntował się wraz z kilkoma innymi kopaczami. Więźniowie zabijają zdezorientowanych strażników królewskich, po czym Gomez osiada na zamku jako przywódca jedynego obozu w kolonii. Pod jego wpływami znalazła się Stara Kopalnia, co za tym idzie Król musiał pertraktować z magnatami.
Gomez jest osobą niezwykle nerwową, a do tego brutalną. Jednak wiedział on, że ruda jest dla niego najważniejsza i nie wahał się podjęciem niezwykle radykalnych kroków. Po zawalenia Starej Kopalni, został przyparty do muru i musiał znaleźć nowe źródło magicznej rudy. Dlatego postanowił zaatakować należącą do Nowego Obozu, Wolną Kopalnię. Sprzeciwili się mu Magowie Ognia, którzy za swój sprzeciw zostali bestialsko zamordowani przez siepaczy Gomeza. Ponadto magnat to osobą, której lepiej nie oszukiwać, a już tym bardziej obrażać. Jeśli tak się zrobi to Gomez potrafi rzucić się na taką osobę ze swoją bronią - Gniewem Innosa.

2.2. Nowy Obóz2.2.1. LeePrzywódca i jeden z założycieli Nowego Obozu. Obozu, którego jedynym celem jest zniszczenie magicznej bariery i wydostanie się na wolność. W tym celu Lee współpracuje z Magami Wody, którzy mają zniszczyć barierę za pomocą wybuchu olbrzymiej ilości magicznej rudy. Ruda ta zbierana jest w wielkim kopcu i jak sam Lee wspomina, nie da królowi ani jednej bryłki.
Przed wtrąceniem do Górniczej Doliny Lee był jednym z najwierniejszych królewskich generałów. Poprowadził on swoich żołnierzy do wspaniałego zwycięstwa nad armią Varantu. Jednak jego pozycja na dworze królewskim rosła, co nie spodobało się szlachcie. Ta uknuła spisek - zabiła żonę króla Rhobara II, a następnie o morderstwo oskarżyła generała. Król nie miał wyboru i musiał wtrącić Lee pod magiczną barierę.
W swoim postępowaniu Lee jest zaślepiony żądzą zemsty. Za wszelką cenę chcę wydostać się Górniczej Doliny i zabić króla. Do tego prowadzi regularną wojnę ze Starym Obozem, której apogeum jest zajęcie przez strażników ze Starego Obozu, należącej do Nowego Obozu, Wolnej Kopalni. Kiedy jednak bariera w końcu pada, Lee zachowuje się bardzo rozsądnie i wyprowadza najemników oraz kilku szkodników z dawnej kolonii karnej. Większość osób uznaje go za wybitnego generała, który po objęciu tronu przez Rhobara III zostaje jego najbliższym doradcą.

2.2.2. SaturasNajpotężniejszy z Magów Wody, którzy wraz z Magami Ognia stworzyli barierę nad Górniczą Doliną. Początkowo osiadł w Starym Obozie razem z Corristo i resztą Magów Ognia, lecz po jednej z kłótni Magowie Wody postanowili opuścić najstarszy z obozów i zamieszkać w Nowym Obozie, gdzie zajęli się badaniem nad tym co poszło nie tak w procesie tworzenia bariery. Saturas i inni magowie zawarli pakt z najemnikami Lee, a sami gromadzili magiczną rudę, którą zamierzali wysadzić i w konsekwencji doprowadzić do zniszczenia bariery.
Saturas jest osobą miłą i spokojną. Ciężko jest go zdenerwować, jednak jeśli już się to komuś uda, to wtedy przywódca Magów Wody potrafi być nieobliczalny. Początkowo może nawet pałać żądzą zabicia takiego pechowca, a nawet jeśli minie trochę czasu i taki szał minie, to bardzo ciężko jest ponownie zdobyć zaufanie Saturasa.

2.3. Obóz Bractwa2.3.1. Y'berionDuchowy przywódca obozu na bagnie. Najważniejszy guru, który przyjął tytuł Jaśnie Oświeconego, przewodnik grupy wyznawców Śniącego. Członkowie Bractwa Śniącego wierzą, że to właśnie on przyniesie im wolność.
Y'berion początkowo był zwykłym kopaczem ze Starego Obozu. Pewnego dnia przeżył jednak objawienie, w którym Śniący kazał mu się udać na wschód, na wielkie bagno i tam założyć obóz. Y'berion zgromadził grupkę wiernych, z którymi udał się w kierunku bagna. Sam Jaśnie Oświecony zamieszkał w wykutej w skale świątyni, a na bagnie zbudował obóz, któy zyskiwał coraz większą rzeszę wyznawców.
Y'berion jest osobą rozważną, a także bardzo szanowaną w całej kolonii. Inni mądrzy w Górniczej Dolinie, pomimo tego, że nie podzielają jego poglądów, uważają go za jedną z najmądrzejszych osób pod barierą. Saturas żałuje po jego śmierci, uważa to za wielką stratę całej kolonii. Sam Y'berion w końcu podczas przebudzenia Śniącego zauważa, że ich wybawiciel nie jest bogiem, a demonem. Koniec końców po rytuale umiera pozostawiając zrozpaczone Bractwo.

2.3.2. Cor AngarCor Angar jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Y'beriona, a po jego śmierci obejmuje stanowisko przywódcy Bractwa Śniącego.
Nie wiadomo w jaki sposób trafił do koloni karnej, nie wiadomo jak stał się członkiem obozu na bagnie. Wiadomo jednak, że jest jednym z najlepszych szermierzy pod barierą. W obozie stał się przywódcą straży świątynnej, frakcji ochraniającej guru i samego Jaśnie Oświeconego. Po śmierci Y'beriona jako jedyny zachowuje on spokój. Dzięki swojej zimnej krwi oraz wprowadzając dyscyplinę, zapanowuje nad obozem. Saturas odczuwa wyraźną ulgę, kiedy dowiaduje się, że to Angar, nie Cor Kalom obejmuje władzę na Bractwem.


[Referat gotowy]
__________________


Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...Ostatnio edytowane przez Bragomir : 22-11-15 o 21:19.
RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Ishtar-przywódcy stada GolemFire Pomoc 1 09-06-11 22:08
Przywódcy ludów Gothica Janus Cael Gothic 0 19-10-06 22:21
Spisek - Historia Trzech Corvus Art & Story Forum 23 13-09-06 14:50
Bunt więźniów i powstanie trzech obozów Blizzer Cael Gothic 0 12-07-05 23:14
orkowi przywódcy mpp Pomoc 0 16-11-04 20:36


Powered by vBulletin® Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.