Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 06-04-15, 19:12   #28
marjan99
Czarny Goblin

marjan99 awatar

Domyślnie

Wlasnie zakonczylem druga czesc Risena wiec czas sie podzielic wrazeniami Dlugo sie wstrzymywalem z zagraniem w Risena z sentymentu do Gothica - przechodzilem wszystkie czesci z modami dziesiatki razy.Ale ostatnio mimo ze premiery Risen 1i 2 byly juz spory czss temu postanowilem zagrac w cala sage Jedynka bardzo fajna,klimatyczna tylko ze za krotka Natomiast dwojka..Na poczatku bylem pewien ze nie pogram dlugo,albo pogram tylko glowny watek dla swietego spokoju.Przyzwyczajony do prostoty rozwoju bohatera w Gothicu na poczatku przezylem szok.Jakies punkty chwaly,zdolnosci,bieglosci,przy bieglosciach znowu kolejna grupa.Bylem zagubiony troche w tym wszystkim.Postanowilem jednak grac dalej i powiem tak: Nie zagram w sage Risena jeszcze raz -zagram dziesiatki razy!!Okazalo sie ze nowy system rozwoju bohatera jest kapitalny,roznorodny.Punkty Chwaly wg mnie sa super pomyslem.Fabula dla mnie jest bardzo dobra ( choc ja wymagajacym graczem nie jestem).Klimat,posiadanie wlasnego statku,dialogi , kapitalne filmiki w czasie gry (tak sie wczulem ze przy smierci Stalowobrodego prawie sie wzruszylem ) Noi towarzyszaca nam Patty.Jej charakterek i kasliwe uwagi sa super dodatkiem.No i Komendant Carlos.Wiem ze nie wszystkim pasuje glos, ze to juz nie to samo itd.A jednak mnie pomysl glosu bezimiennego jako Komendanta bardzo sie spodobal.Nie potrafie tego dokladnie wytllumaczyc ale jakos tak bardzo podoba mi sie ze jedna z nielicznych osob na ktorych mozemy polegac i ktora stoi zawsze po naszej stronie jest osoba z glosem starego dobrego Beziego Przyznam szczerze patrze na swoja polke i wiem ze ta na ktorej jest piekna kolekcja Gothic,Wiedzmina i Risena bedzie moja ulubiona polka przez dluuugie lata Jesli chodzi o minusy- dla mnie jest jeden jesli chodzi o Risen 2.Mianowicie brak magii!!W sensie ofensywnej gdzie szkolac bohatera na maga mozemy grac tym rodzajem walki.Magia zawsze byla moim ulubionym stylem walki ,w Gothicu i Wiedzminie (znaki) i w Risenie 1.Dlatego jak czytalem recenzje dwojki bylem zawiedziony ze nie ma magii ofensywnej,bo magia vodoo niestety jest tylko magia pomocna a nie dominujaca sztuka walki.Na szczescie muszkiety wypelnily pustke po zlikwidowaniu magii .Teraz natomiast czas z polki zdjac Risen 3 i zanim zaczne grac juz jestem bardzo zadowolony bo czary ofensywne powrocily
RPG
marjan99 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem