Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 12-07-17, 18:29   #320
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

- Powiedz mi jaką mam gwarancję, że po przyjęciu twojej oferty nie zostanę zabity tuż po wyjściu z twojej siedziby? Żadną, a kupieckie korzenie nauczyły mnie jednej, istotnej rzeczy, mianowicie nie wolno bezgranicznie zawierzać kupcom gdyż każdy z nich dba tylko o swój interes. - Nie spuszczam wzroku z mężczyzny aby być gotowym do działania w każdej chwili. - Ale wiesz co?

Zaczynam chodzić po pomieszczeniu gładząc od czasu do czasu ręką mój łuk oraz strzałę trzymaną w dłoni. Doprawdy, głupota tego kupca doprowadziła mnie do zażenowania i zarazem obrzydzenia do tej całej gildii. Wyrwanie takiego chwasta byłoby ratunkiem dla społeczeństwa i tej gildii skoro chce pozabijać wszystkich, którzy mu pomagają.

- Nawet jeżeli mnie zabijesz to osoba, która zabiła Grymryka przybędzie także po ciebie aby ściąć i twoją głowę. - Odrzekam, a następnie obmyślam plan działania. - Dawaj kasę, a zostawię cię przy życiu.

Jeżeli kupiec zdecyduje się dać mi pieniądze za wykonane zadanie to zamierzam je wziąć, a następnie posłać tą opasłą świnię do piachu. Jeżeli nie zgodzi mi się ich dać to i tak mam zamiar go zabić, mała strata. Chwasty w społeczeństwie trzeba wyrywać.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline