Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 08-09-06, 22:46   #6
5hogun
Polna Bestia

Domyślnie

Fifix;

Domyślnie Windows XP wykorzystuje 80% zainstalowanej w komputerze pamięci RAM, poczym zaczyna zapisywać dane do pamięci wirtualnej. W praktyce 20% pamięci RAM marnuje się. Można więc zmienić ustawienia systemu tak, aby „przypominał sobie” o pamięci wirtualnej dopiero po zapełnieniu 95% pamięci RAM. Niestety Windows XP czasem bywa w tym wypadku „nieposłuszny” i nie stosuje się do naszych żądań. Jednak nie zaszkodzi tą opcje odpowiednio skonfigurować.

1. Uruchom Edytor rejestru.
2. Przejdź do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management].

3. Znajdź tam wartość DWORD o nazwie "NonPagedPoolSize” (jeżeli jej tam nie ma, musisz ją utworzyć).

4. Kliknij dwukrotnie na wartość "NonPagedPoolSize”, wybierz system dziesiętny i ustaw ją odpowiednio według wzoru (tutaj dla 256 MB RAM):
240 x 1024 = 245760
a b c

a) ~95% zainstalowanej pamięci ram;
należy podać w kilobajtach, dlatego też należy pomnożyć przez 1024;
c) uzyskany wynik, który musisz wpisać;

5. Ponownie uruchom system Windows.

Ciekawy temat, sam stosuje podobne praktyki z tym, że ja preferuje ręczną konfiguracje rejestru, usług itp. bo pozwala mi to zachowac większą kontrolę a programy typu gamexp, tweakxp polegają właśnie na modyfikacjach rejestru jak np. przytoczona powyżej z tym, że działaj one niejako poza naszą wiedzą . Robienie formata co 2 tygodnie to juz zboczenie... Dobrze skonfigurowany system powinien śmigac sprawnie i wydajnie sporo dłużej, skoro twierdzisz, że tobie zamula juz po 2 tygodniach to może popełniasz jakieś błędy. I pozwolę sobie również nie zgodzic się ze stwierdzeniem, że konfiguracja sprzetowa ma mniejsze znaczenie niż optymalizacja silnika gry i systemu. Silnik gry jest taki sam dla wszystkich użytkownikow, optymalizacja systemu sporo pomaga i pozwala w jak największym stopniu wykorzystać możliwości podzespołów ale cudów tu nie zdziałamy i pewnej bariery nie przeskoczymy. Nawet najlepiej zoptymalizowany system nie da nam tyle co zmiana np. karty na model sporo bardziej wydajny(żaden tweak nie da takiego kopa grze jak dodatakowe potoki renderunjące, jednostki ps i vs, obsługiwane technologie itp.). Oczywiście najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie dobrego sprzetu i dobrze skofigurowanego systemu ale większe znaczenie bym przyznał posiadanym komponentom, dlaczego? Dlatego, że na lepszym sprzęcie przy załozmy świeżym systemie, który laik potrafi sobie postwić nawet bez żadnych tweaków gra będzie lepiej chodzić...

Cytat:
Brat mi mowil ze rozmawal kiedys z takim informatykiem ktory mu mowil ze najlepiej dla XP mieć przynajmniej 5 giga wolnego miejsca na dysku z systemem
5 giga wolnego miejsca... tak w przypadku gdy masz włączoną usługe przywracania systemu, to naprawdę żre przestrzeń. Jeśli z tej usługi nie korzystasz powinieneś miec tyle miejsca na dysku systemowym aby zapenic miejsce dla plików tymczasowych i pliku wymiany czyli tzw. pamięci wirtualnej.
...tyle na dziś bo zmęczony jestem , ide obejrzec jakies lesbijki i do spania
Góra Odpisz z cytowaniem