Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 17-01-06, 11:23   #8
Kaseven
Zębacz

Kaseven awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kaseven
Domyślnie

Ooooooooo! :P Nie wiedziałam, że Ty opka piszesz, Master =^___^=
Na początek kilka błedów:

Były to czasy potężnych królów, których władza opierała się na magii Czarnoksiężników, wielkie i silne królestwa dzieliły między sobą kontynent i żyły w pokoju i pełnej harmonii.
Powtórzenie.

Jednak gdzieś na dalekiej północy zaczął się tworzyć mrok, cień którego jedynym celem miało być zniszczenie wszystkiego co ludzkie, żadna ludzka stopa nie miała już nigdy deptać ziemi Ojców.
Powtórzenie i zmieniłabym tu troche interpunkcję:
"Jednak gdzieś na dalekiej północy zaczął się tworzyć mrok. Cień, którego jedynym celem miało być zniszczenie wszystkiego co ludzkie, żadna ludzka stopa nie miała już nigdy deptać ziemi Ojców."

Takie miałby być przeznaczenie rodzaju ludzkiego
Literówka: "miało" i przy okazji powtórzenie z powyższym zdaniem :P

Olbrzymia tajemna wiedza Prastarych mówiła o potężnym wrogu, który raz już pokonany powróci z jeszcze większą siła i żadna armia nie będzie wstanie go pokonać...
Powtórzenie: można tu dać chociażby "zwyciężyć".

Był tylko jeden problem...zagrożenie już się rodziło a wybawca się jeszcze nie pojawił.
Zamiast wielokropka wklepałabym tu dwukropek. Zabrakło także przecinka po "rodziło" (nie wiem, czy nie lepiej brzmiałoby tu: "zrodziło").

(...)wspólnie stworzyć armię, która by była wstanie odeprzeć atak.
Powinno tu być: "byłaby w stanie".

Mijały miesiące , lata, umarli wielcy Magowie a ich miejsce zastąpili ich niedoświadczeni uczniowie
Zabrakło przecinka po "Magowie".

To była kolejna letnia noc podczas której Senes zbierał cenne dla Siebie zioła. Szukał zwłaszcza jednego „ Anielskiego Pyłu”, takiego które rośnie raz na 200 lat podczas pełni księżyca.
Brak przecinka po "noc". Nie dawałaby tu wyrazu "takiego", a po "jednego" powinien znaleźć się przecinek.

Senes dobrze wiedział do czego mu potrzebna ta roślinka...
Brak przecinka po "wiedział".

W połączenie z rdestem polnym oraz słonecznym aloesem a także odpowiednim spożyciu otrzymuje się doskonałe efekty...
Literówka: "połączeniu". Zamiast "a także" chyba lepiej brzmiałoby "i po".

Skąd o tym wiedział???
Nie przepadam za potrajaniem ilości pytajników lub wykrzykników w opkach ^^

Jednak ta noc miała zmienić jego całe życie, nie ze względu na roślinkę której tak pilnie szukał ale na to co przy niej znalazł...
Zmieniłabym nieco szyk: "całe jego życie". Brak przecinków po "roślinkę" oraz "szukał".

(...)a teraz muszę łazić po całym lesie – zaczął się wyraźnie denerwować.
Chodząc tak godzinami po lesie natrafił wreszcie na zioło...

Powtórzenie.

- No naresz.... – przerwał w pół słowa gdy tylko zobaczył leżące w pobliżu roślinki zawinięte w wilczą skórę dziecko
Brak przecinka po "słowa".

- A to co u licha – rzekł Starzec rozglądając się badawczo po okolicy – Co ty tutaj mały robisz- powiedział do dziecka, ale też wiedział że nie usłyszy odpowiedzi
Zabrakło tu pytajników, a po "wiedział" zabrakło przecinka.

- Nie wiem co tutaj robisz i jak tutaj trafiłeś ale muszę cię stąd zabrać, a w ogóle co to za matka która zostawia swoje dziecko w lesie – wiedział że może sobie pogadać bo i tak nikt go nie słuchał.
Brak przecinków po: "wiem", "trafiłeś", "matka", "wiedział" i "pogadać". Nyo i znowu brakuje pytajnika na końcu :P

Na jego twarzy nie było niepokoju czy też zdenerwowania, wyglądał tak jakby dobrze wiedział jak mam postępować z dziećmi.
Brak przecinków po "tak" oraz "wiedział". Literówka: "ma".

Regały uginały się pod ciężarem starych ksiąg magicznych w kącie stała aparatura alchemiczna a nad komodą przy łóżku wisiał obrazek namalowany ręką dziecka i podpisany „ Dla ukochanego Tatusia”...
Ajaj, znowu przecinki powinny się znaleźć po: "magicznych" i "alchemiczna".

Tak Senes miał kiedyś syna, którego wychował na silnego wojownika..., niestety on poległ walcząc z silniejszym od siebie przeciwnikiem – Trollem.
Zabrakło przecinka po "tak" i zmieniłabym szyk: "poległ on". I po co ten wielokropek?

zwłaszcza szata Wielkiego Mistrza Wody wisząca na ścianie być może zachowana na pamiątkę.
Brak przecinka po "ścianie".

To oni kazali mu walczyć z Trollem wiedząc że nie ma żadnych szans.
Brak przecinka przed i po słowie "wiedząc".

tylko on mógł tą wiedze posiąść... wiedzę która drzemała w bibliotece Klasztoru.
Literówka: "wiedzę" i brak przecinka przed "która".

Był to wielki cios dla Zakonu, gdyż nie wszystkie księgi zostały przetłumaczone przez Senesa, a te które przetłumaczył było równie ciężko zrozumieć...
Powtórzenie: można tu wklepać np. "dokonał przkładu" lub "przełożył". Brak przecinka przed "które" i "było".

Dalej nie chciało mi się sprawdzać:P Czas na podsunowanko :

- Co do tematyki opka, to po Tobie spodziewałam się raczej jakiejś luźnej historyjki pełnej tego Twojego wisielczego humoru, niż kolejnej opowieści o bohaterze mającym uratować świat ^^ Wątek w sumie jest bardzo powszechny i mocno wytarty: dziecko znalezione w lesie i wychowane przez tajemniczego starca, które zyskuje magiczny miecz. Dużo tu patosów, ale mimo wszystko całkiem miło się czytało.

- Strasznie po oczach daje interpunkcja, bo brak znaków przestankowych trochę utrudnia czytanie. Od czasu do czasu trafia się jakieś powtórzenie i momentami za bardzo próbujesz kombinować z szykiem wyrazów w zdaniu. Troszkę za dużo dajesz tych wielokropków w zdaniu - ponad połowę z nich można by z czystym sumieniem pousuwać.

- Widzę, że lubisz robić statystyki :P np. "po jakiś 36 godzinach", "po 10 minutach" czy "po przejściu jakichś 50 metrów". Znacznie lepiej brzmi tu "po kilku minutach" lub "po przejsciu kilkudziesięciu metrów". A liczby w opkach lepiej wyglądają podane słownie niż przy pomocy cyfr.

- Myślałam, że w tym grobowcu będzie większa zadyma - obok tych wików i cieniostworów mógłby się jakiś tajemniczy demon trafić, jakaś zagadka do rozwiązania czy też pułapki czyhające na nieuważnych wędrowców. Można tu było nieco pokombinować jeszcze z tą przeprawą mrocznymi tunelami.

- Styl pisania masz dość ciekawy, a w każdym razie pomimo kilku błędów warto było to opko przeczytać.

100% MROK (koncentrat made in China)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa

RPG
Kaseven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem