Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 21-09-10, 20:11   #106
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Skellen
Ten upierdliwy plecak... Z bólem da się przeżyć...
Jak dla mnie ograniczenia w wadze są o wiele lepsze niż nieograniczony inwentarz, ale w gusta nie wnikam.
Cytat:
W ogóle system w którym mapa odkrywa się stopniowo jest dla mnie chory
W TESie nie nabywa się map drogą handlową, więc się je "rysuje" w miarę postępów w grze. Jak dla mnie to logiczne rozwiązanie.
Cytat:
Napisał Arim
To akurat dobre. Toż to logiczne, ze dali nam to w uproszczeniu. Oczywiście mogli nam udostępnić aparaturę jak do pędzenia bimbru i tysiącem odczynników, ale po co?
Nie mówię, że to złe rozwiązanie. Po prostu nie rozumiem ludzi, którzy brak craftingu uważają za główny powód tego, że niby Arcania okaże się klapą. Niby się okaże; ale tylko dlatego, że oni tak myślą.
Cytat:
Napisał Caesum
Takim tokiem rozumowania można by również twierdzić, że krzesła, świece czy sztućce miały mieć ważne znaczenie w grze.
Najpierw trzeba przyjąć, że alchemia w Gothicu odgrywała ważną rolę. Otóż nie odgrywała, bo albo jej rola ograniczała się do zadań pobocznych, albo statystowała w fabule. Stoły alchemiczne są swego rodzaju niewiele ważnym elementem otoczenia, pierdołą, która podnieca takich furiatów jak wy i odwrotnie proporcjonalnie, obniża wrażenia z gry, gdy ich brakuje. Bo oczywiście tworzenie mikstur w ekwipunku jest warunkiem zawalenia całej gry.
Cytat:
jednak w Oblivionie połączyli miecze, topory i ich najróżniejszej wielkości modyfikacje w zgrabną umiejętność "Ostrza"
Bullshit. Ostrza dotyczą mieczy i sztyletów, jest specjalna umiejętność, w której zawierają się topory. Jest to broń obuchowa.
Cytat:
Taki przez was wychwalany w niebiosa Oblivion to potwierdza.
Nikt tu nie wychwala TESaIV, tylko stwierdza, że niektóre rozwiązania zastosowane były dobre. Na tym forum na piedestał wynosi się G1.
Cytat:
A moim zdaniem cechą charakterystyczną Gothic jest jako tako realistyczna interakcja ze światem.
Cechą charakterystyczną są bugi i zła optymalizacja. I żeby nie było, błędów gry wcale nie jest wiele mniej w G1 i G2 niż w G3. Anyway, w Gothicu nigdy nie było specjalnie wiele interakcji ze światem. Stoły alchemiczne i runiczne, taborety, ławki i łóżka jeszcze nie zwiastują tego, że reagowanie ze światem gry jest imba realistyczne. Bo takie są w gruncie rzeczy tylko symulatory ludzkiego życia.
Cytat:
Ogólnie dodam od siebie, że nie jestem nastawiony na Arcanię kompletnie optymistycznie,
Ja też nie. I mimo, że jestem malkontentem sam się sobie dziwię, że nie podchodzę do Arcanii tak sceptycznie, jak bym się o to podejrzewał. Ufam, że ta gra nie będzie takim chłamem w stosunku do poprzednich części jak Resident Evil 5. Miałem takie nieszczęście, że krótko przed jego przejściem zagrałem ponownie w genialną czwórkę.
Cytat:
Z tego co kojarzę, o najbardziej kontrowersyjnych zmianach dowiedzieliśmy się dopiero niedawno, więc pisanie sugestii, wiedząc praktycznie niewiele o samej grze, byłoby bez sensu.
Co nie zmienia faktu, że nie przeszkadza ci to w snuciu płaczliwych insynuacji.

Ewentualnie załóżcie stosowny temat i popłaczcie nad Payne'em 3. Arcania to nic w porównaniu z tą pozycją. To dopiero będzie katastrofa. To tam odebrano większość cech charakterystycznych gry. Nie w Gothicu.

Ostatnio edytowane przez Nederland : 21-09-10 o 20:16.
RPG
Nederland jest offline