Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 12-07-16, 14:04   #184
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xio Zobacz post
I na samym końcu jest symboliczna skrzynia z LOOTem.
Dokładnie. Symboliczna skrzynia. Nie należy jej traktować jako czegoś najważniejszego. To tylko dodatek do samej wyprawy. Kwintesencja gry polega na podróżu pomiędzy jednym celem, a drugim i poznawaniu świata. Skarb na końcu nieznanej trasy to tylko dodatek do radości z odkrycia nowego miejsca .

Cytat:
Właśnie, ciężko poznać świat jeżeli jest on pusty. Jeżeli na końcu kopalni nie znajdujesz nic poza kuferkiem numer x to samo w sobie niszczy klimat. Przedmioty potrzebne są do budowania klimatu, w gothicu1 była sama byle czego co budowało klimat. Koło zamkniętej kopalni kilka kilofów np.
Tu się z tobą zgodzę. Takie ozdobniki są potrzebne. Znaleźć mieszek ze złotem czy list przy kościach to zupełnie inne emocje niż te wszystkie trupy z zardzewiałymi mieczami. Urozmaicenie sprawia radość. Niby mała rzecz, a cieszy.

Cytat:
Tylko na czym polega wyzwanie w G3. Tego trolla to albo zabijesz bo masz dużo siły i ciężko maczugę albo będziesz się męczył.
Zawsze można postawić sobie wyzwania. Walka w nieustannym ruchu z dwoma ostrzami, umyślne odskoki przed ciosami bestii i atak, tak by ani razu samemu nie oberwać. Wierz mi. To budzi sporo emocji.

Cytat:
W g2 zabić trolla wręcz to było wyzwanie. Trzeba było biegać machać na boki i się skupiać bo inaczej dostaniesz z łapy...
Właśnie tego brakuje w G3. Walki są nużące i monotonne. O wiele lepiej byłoby tak jak w poprzednich częściach. Cios golema czy trolla odrzuca z wielką siłą. To tworzyło niesamowity klimat. Tak jak efekt wizualny związany z podpalaniem w G1.

Cytat:
Nie wiem ja w Skyrmie lubiłem polować i to mnie cieszyło samo w sobie. Potem jednak miałem trofea na sprzedaż kolejna uciecha i miałem materiał na broń kolejna uciecha.
Dokładnie. Nie cel, a polowanie się liczy. Tropienie stada jeleni w G3, które ostatecznie kończy się w legowisku czarnego trolla i zmusza do przypadkowej walki. Takie rzeczy sprawiają, iż świat G3 mimo wszystko żyje.

Cytat:
Aby była satysfakcja ze spotkania bestii trzeba jej najpierw szukać. A się szuka bo jest potrzeba ubicia danej bestii.
Nie zawsze. Często przez przypadek można toczyć najważniejsze boje. Atakując pojedyńczego wilka, nie wiedząc iż przez to wchodzi się na tereny łowieckie cieniostworów czy rozpruwaczy. To budzi emocje i tworzy klimat.

Ostatnio edytowane przez Ancoron : 12-07-16 o 14:18.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem