Wątek: Garść Porad
Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 06-10-05, 17:43   #1
Mr_Achilles
Jaszczur

Mr_Achilles awatar

Thumbs down Garść Porad

Dzieńdoberek wszystkim
Chcąc trochę się zresocjalizować w oczach modów (zwłaszcza Donovana ) postanowiłem dać kilka porad odnośnie GII Noc Kruka

Walka:
- Kiedy uciekasz przed orkami/smoczymi zębaczami/topielcami/wilkami/śierwojadami/golemami/jaszczuroludziami/jaszczurami/cieniostworami(itd itp) a boisz się o własne życie - uciekaj zygzakiem! Ja tak zawsze robię. W 80% walk wychodziłem prawie bez szwanku, a potwory zawsze mnie po jakimś czasie zostawiały w spokoju.
- W trakcie pojedynku - zwłaszcza brońmi jednoręcznymi - nie sil się na combosy czy bieganie na lewo i prawo. Zawsze pruj przed siebie, nie dając wrogowi czasu na kontratak używając kombinacji Przód, Lewa, Prawa, Przód, Lewa, Prawa, Przód...
- NIGDY nie atakuj stworów większych od ciebie (lub szybszych) nie wcześniej, jak powyżej 15 levelu. Nigdy nie zapomnę mojego mojego bicia serca, gdy walcząc z cieniostworem wygrałem o jedno solidne trzepnięcie łapą cieniostwora (czyt. włos).
- Jeśli masz zamiar walczyć z orkami wykorzystując poradę pierwszą od góry (uciekanie w zygzak) i bug z machiną oblężniczą (zatrzymywanie się stworów tuż przed nią), to ZANIM zaczniesz naganiać wszystkich orków dookoła palisady łyknij pięciominutową miksturę szybkości.
- Jeśli wiesz z góry, że będziesz musiał kogoś zabić bądź zaatakować, a ten koleś - na razie - nie atakuje, wykorzystaj to, wejdź na jakiś pagórek lub budynek, na który wróg za szybko się nie dostanie, po czym wal z kuszy, łuku lub magii, abyś miał tzw. "Kilka bonusowych punktów na starcie"(walki).
- Jak pokonać Bloodwyna bez uszczerbku na zdrowiu? Stań do niego w niewielkiej odległości, następnie walnij ze zwoju lub runy Lodowej Bryły, po czym dobij go Deszczem Ognia. Zginie natychmiast.
- Z Krukiem podobnie. Walnij ze zwoju Lodowej Bryły, przywołaj szkielecika i walnij parę razy z ognistej strzały. Już po kłopocie.

Rozdzielanie Punktów Nauki:
- Jeśli masz zamiar szkolić się w broniach dystansowch, to pamiętaj o zasadzie Paladyn/Kusza, Mag/Łuk, Łowca Smoków/Kusza. Bo jako Mag będziesz ładował przez pewien czas w zręczność (w każdym razie ja tak robiłem) a w siłę w ogóle. O reszcie nie muszę chyba mówić
- Dla Maga najważniejsza jest mana, dla Paladyna siła, a dla Łowcy Smoków siła i zręczność (ale i tak ważniejsza jest siła). Mając te rzeczy na uwadze, nie stwórz przypadkiem hybrydy, będącej np. wyładowanym po brzegi brońmi Magiem, nie mającym z kolei pojęcia o czarowaniu!
- NIGDY nie przedkładaj zręczności nad siłę (chyba, że grasz Magiem), bo bronie zręcznościowe mogą maksymalnie zadać 130 pkt. obrażeń (Betty), łuki max. 160, natomiast bronie siłowe mogą zadać nawet 200 pkt. obrażeń (Topór Bersekera) a najlepsza kusza nawet 190! (Kusza Łowcy Smoków)
- Na Dworze Irdorath wszyscy zabrani w podróż uczą do perfekcji w dziedzinach, na jakich się znają (siła i zręczność do 200pkt, bronie jedno- i dwu- ręczne do 100%...).

Przedmioty:
- Oko Innosa jest przydatne, to prawda (+20% ochrony do wszystkiego), ale ja na przykład nigdy go nie założyłem! Z dwóch powodów: Po porozmawianiu ze smokiem Oko traci swą moc, co wychodzi na to, jakbym nie miał ŻADNEGO amuletu na sobie; Po co miałbym rezygnować z +10 punktów siły dla tylko trochę lepszej ochrony?
- Wejdź na górę, tam, gdzie jest latarnia Jacka. Skręć w prawo i idź tak długo, aż dojdziesz do małego pagórka. Wejdź na niego. Znajdziesz tam kilka ziół, Szczaw Królewski i pierścień podnoszący manę o +20.
- W pobliżu wykopalisk Magów Wody, w piątym rozdziale powinien być ork-pułkownik (ponoć jest dwóch jak grasz Magiem lub Łowcą, ale ja spotkałem tylko jednego. Zaś Paladyn spotka ich aż 12!). Będzie miał przy sobie Ogromny Orkowy Topór i Pierścień Herszta Orków, który odejmuje -20 pkt siły. Niby do d***, ale jak masz zamiar na oszukiwańca doszkolić się w sile za pół ceny, lub ponad ludzkie możliwości (czyt. poza granicę 200pkt.) to jednak może się przydać
- Zważ na to, że w Nocy Kruka zrobiono strasznie wk****cy system "nie masz gildiowego stroju - nie gadam z tobą". Dlatego NAWET JEŚLI DOSTANIESZ POZAGILDIOWY STRÓJ O STATYSTYKACH LEPSZYCH OD GILDIOWEGO NIGDY NIE SPRZEDAWAJ TEGO GILDIOWEGO!!!

Questy:
- Odpowiedzi na pytania Quarhodrona to hronologicznie: Strażnicy Umarłych, Kasta Wojowników, Kapłani, Kasta Wojowników, Uczeni, Uzdrowiciele, "A skąd ja mam wiedzieć?".
- Osobą, która wie, kto jest mordercą Angusa i Hanka jest Tom, przebywający w jaskini przy stanowisku Logana, u bandytów.
- Pamiętaj, że questy typu ucziszenie Fellana można załatwić jedną lub dwoma strzałami wystrzelonymi w nieudacznika, a potem dobiciem mieczem...
[Prędzej czy później coś tu jeszcze dojdzie]

Dodatkowe EXP, punkty nauki, siły, zręczności:
- Znasz sztuczkę z Daronem? Na targowisku zagadaj do tego Maga Ognia i - mając w zapasie 1000 szt. złota - ciągle dawaj mu 50 zł darowizny. Dzięki tej sztuczce będziesz lepszy o jakieś 40 pkt. trafień, 50 pkt. XP i jeden pkt. nauki!
Zjedzenie 25 Jabłek da +1 punkt siły, 50 Ciemnych Grzybów da +5 pkt. many, Goblinie Jagody +1 pkt. zręczności (mądrzej jest zrobić miksturę), Smoczy Korzeń +1 pkt. siły (j.w.), dalej nie pamiętam...
[Prędzej czy później coś tu jeszcze dojdzie]

Mosze byś?

Zajrzyj do świata najpiękniejszej istoty pod słońcem...

Teraz Sabrina w naszym idealnym, ojczystym języku!
RPG
Mr_Achilles jest offline