Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 12-07-16, 09:32   #181
Xio
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Soundtrack? Weź mnie nie strasz. co prawda niektóre utwory są niezłe, lecz muzyka potrafi całkowicie zagłuszyć dialogi i ten cudowny huk, gdy jakiś przeciwnik cię zauważy. Powinno być jakieś stopniowe zwiększanie, a nie walnięcie z grubej rury :/.
Ale co wspólnego ma soundtrack ze sposobem jego ulokowania w grze albo jego wykorzystaniem? G3 ma świetny soundtrack ale mimo to nie potrafi nawet poprawnie go ulokować podczas walk czy zwiedzania czy dialogów.

Cytat:
Są zaletą. Popatrz sobie na okolice Silden. stada bizonów pędzące przez prerie. Liczne wodospady i lasy. Cud miód i orzeszki.
Czy ja napisałem że nie są? Napisałem że same w sobie nie są. Są im większą im większy jest sens zwiedzania czy w ogóle samego grania. Podczas gdy to pierwsze jest niwelowane przez nieistniejący LOOT. Nie radziłbym nazywania lootem kufrów z tą samą zawartością czy systemem skrzyń na zasadzie numerków. Chociaż nawet gdyby tam był superekstrahiper miecz to się okazuje że przecież w G3 jest wzór na miecze 0.5 x str = dmg Nie ważne czy to Gniew Innosa czy maczuga ogra jest ta sama. A przecież maczuga jest cięższa od miecza to wiadomo która broń lepsza. . .

Cytat:
Każde RPG jest grą spacerową . Tak to po prostu działa. Ciekawe czy zagrałbyś w jakieś zryte w dziwnym terenie, który w ogóle klimatu nie tworzy.
Jakby na to nie patrzeć to każda gra to koniec końców gra spacerowa czy coś. Chociaż nie, była chyba gra w której to siedziałeś w sterówce statku przy czym pomagałeś jakiejś kobiecie za pomocą systemu kamer i innych takich. Experimental 44 czy coś.

Przede wszystkim w grach cRPG spacer jest sposobem dotarcia do celu a nie celem jest spacer. Zawsze spacer ma cel, czy to idziemy queasta skończyć, czy pogadać czy odebrać loot cokolwiek zawsze spacer to środek dotarcia do celu.

W sumie nie spotkałem się z grą dobrą w której teren byłby kompletnie nie klimatyczny. Znaczy był przytłaczającą wadą. Może być taki sobie pod względem wykonania ale jakoś nie przypominam sobie aby był jakąś rażącą wadą. Nie wiem, naprawdę co to mogłoby być. Fallout nie, TESy nie, Wiedźmin nie, Baldury nie, Icewindy nigdy w życiu hmm nie mogę znaleźć gry dobrej z fatalnym terenem.

Taki przykład "spaceru" z gothica2 a gothica3.

2 spacer słoneczny krąg

spacerowa jest - muzyka, grafika teren plus
cel jest - idziemy do słonecznego kręgu a dokładniej do jaskini obok w celu pozyskania legendarnego lootu
wyzwanie/satysfakcja jest - zabicie dwóch upadłych paladynów których teoretycznie można by się pokusić w rozdziale 5.
loot jest - złoto i legendarny miecz

3 spacer silden wodospad
spacerowa jest - wiadomo
cel +/- - no właśnie poza spacerem nie wiem
wyzwanie +/- - no właśnie poprzez gothicowy system ciężko stwierdzić, dwa czarne trolle powinny być wyzwaniem tylko pytanie jakie. albo mamy level albo go nie mamy. bez levelu i pancerza trolle nas szybko wykańczają albo z my ich. można się z nimi męczyć na niskim levelu tylko po co skoro poniższy punkt..
loot - - nie pamiętam abym znalazł coś koło tych wodospadów. nawet rośliny czy numerowanego kufra. chociaż nawet gdyby były a ja ich bym nie znalazł to i tak byłby minus. LOOT to byłby gdybym pomiędzy trollami znalazłbym szkielet łowcy, obok leży broń dobra broń i kilka mikstur leczniczych i coś jeszcze.
RPG
Xio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem