Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 27-06-18, 10:24   #7
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Spykers
To marzenie senne dziewczyny, która w śpiączce błąka się po jej ukochanych górach i lasach, gdzie nie zaznaje cierpień i zmęczenia. Podróżuje po jej drugim domu (wciąż nie zna w całości), w którym odnajduje Arkadię.
Tyle to i wiem. Po prostu myślałem, że to opowiadanie będzie bardziej dosłowne. A tu proszę, to chyba pierwsza taka historia na forum. Albo przynajmniej w zakładce "WIP".

Cytat:
Napisał Spykers
Jej mama zawsze mówiła, że "człowiek nigdy nie pokona góry", że trzeba uważać, dziewczyna uważała, lecz przepełniona ekstazą otaczającej ją przyrody, popełniła jeden błąd i spadła z góry, osuwając się z kamienia, jak inni, których miała okazję widzieć, spadających.
Właśnie nie spadła, bo jakby spadła to by nie żyła :v.

Cytat:
Oczywiście już dawno przyznała mamie rację; kilkukrotnie widziała człowieka staczającego się w dół przepaści. Zwykle wiązało się to poślizgnięciem, spowodowanym złym ubiorem a także zbaczaniem ze szlaku. Taki widok nie robił na niej wrażenia, choć bardzo było jej żal ludzi, którzy zdążą pożałować swojej decyzji, nim ich ciało uderzy o ziemię, rozpadając się na strzępy. Ale nie dziś! Było tak cudownie, tak idealnie, a ona zawsze przestrzegała...
Prócz wtedy, gdy ten kamień...
Ta myśl odnosi się do przeszłości, więc spaść nie mogła. Podejrzewam, że faktycznie poślizgnęła się na kamieniu, ale ktoś ją złapał i uratował przed upadkiem.

Skoro drozd symbolizuje życie, to kozica najwyraźniej jest marzeniem. Marzeniem, do którego dąży się przez całe życie (przepraszam za powtórzenie). Ale jednocześnie marzeniem prowadzącym do zguby, ponieważ przed podejściem do kozicy, drozd odlatuje, znika "na dobre", jak napisano w tekście. Poza tym dziewczyna uparcie szła tym szlakiem specjalnie dla niej, ignorując wszelkie uwagi. Także ten szlak można porównać z drogą, którą przechodzimy przez cały czas, od poczęcia/narodzin do śmierci.
Niestety dla mnie też orzeł pozostał tajemnicą .
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem