Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 15-10-07, 18:53   #1
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Drizzt Do'Urden Wyślij wiadomość przez Skype™ do Drizzt Do'Urden
Domyślnie Rzucanie zaklęć

Czy uważacie, że rzucanie zaklęć w poprzednich częściach było dobrze zrobione? Rozchodzi mi się o to, że nawalamy tyle ile wystarczy nam many (raz, dwa, trzy, cztery...) Czy jest to dobre rozwiązanie? Zapewne dla niektórych nie jak np. dla mnie. Dla mnie jest to bezsensy i za proste do wykonania. Ja chciałbym coś bardziej złożonego i, żeby ktoś kto czaruje, będzie musiał być bardziej rozważny. Tak sobie czytałem ostatnio Wiedźmina Krew Elfów i oświeciło mnie Sapkowski opisał to tak: najpierw trzeba posiąść odpowiednią wiedzę (w przypadku Gothica mogłyby być to kręgi magii), następnie wykonać gest i wypowiedzieć zaklęcie. Nie ma tam nawalanki ognistymi kulami czy błyskawicami. Trzeba odpowiednio ułożyć palce, i dokładnie wypowiedzieć słowa. Oczywiście nie można bez przerwy gestykulować rękoma i krzyczeć, bo jest to wyczerpujące. Tak więc zanim rzucimy czar będziemy się zastanawiać jaki rzucić i czy nie zmęczy on tym postaci na tyle, by nie moglibyśmy poradzić sobie z wrogiem.

Czyli od początku Układamy palce w geście, (który może być przedstawione na runach), wypowiadamy słowa zaklęcia i rzucamy czar. Wiem, że trochę chaotycznie napisałem, ale myślć , że się kapnieice o co mi chodzi

Co Wy na to?

----Nie karmić trolla !!!-----
Nigdy nie kłóc się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy

RPG
Drizzt Do'Urden jest offline