Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 07-08-14, 19:15   #9
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Broń dwuręczna jest bardzo dobra w pojedynkach, gdyż pozwala trzymać wroga na dystans oraz atakować go, zanim ten jeszcze będzie w stanie nas uderzyć. Podczas walki np. z wargiem nie musiałem robić ani jednego uniku, bo odpowiednia sekwencja ciosów broni dwuręcznej cały czas trzymała go na odległość oraz zadawałem mu obrażenia podczas gdy on nawet nie miał szans ich zadać.

Broń jednoręczna jest nieco zwinniejsza i jest dobra do zadawania szybkich ciosów w plecy w takich sytuacjach, jak szarżujący na nas ork lub wilk/warg.

Łuk to najpotężniejsza broń w grze, która sprawia, że gra się aż nazbyt łatwo. Ostrzeliwujemy wroga z dystansu, a gdy nie zdołamy go zabić na czas to po prostu przed nim uciekamy i po chwili powtarzamy sztuczkę. Ale mimo to bardzo przyjemnym widokiem jest rozstrzeliwanie watahy orków w V i VI rozdziale z dystansu. Niemal jak w solidnym Hack'n'Slashu.

O kuszy nie mam zbyt wiele do powiedzenia, jakoś nigdy nie udało mi się stworzyć postaci, która by się nią sprawnie posługiwała. Zazwyczaj gdy już robiłem taką postać to brakło mi chęci na dalszą grę, a gdy po pewnym czasie zaczynałem od nowa to już robiłem inną postać. Jedno jest jednak pewne - konieczność pakowania zarówno w siłę i zręczność sprawia, że nasz kusznik w pierwszym, a może i nawet w drugim rozdziale jest wojownikiem słabym, który musi często ratować się ucieczką lub wspomagać się bronią białą, na którą jednak szkoda PN, jeśli chcemy mieć porządnego kusznika. Moim zdaniem jednak tworząc kusznika warto na początek warto podciągnąć chociaż do 30% broń 1h. Jeśli chodzi o szybkostrzelność, to kusza jest naprawdę niewiele wolniejsza od łuku, na tyle niewiele, że ta kwestia nie ma większego znaczenia. Największym problemem jest jednak zakładanie/zdejmowanie kuszy, które trwa trochę długo i sprawia problemy w walce.

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem