Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 11-07-11, 10:01   #52
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Risen 2 z zapowiedzi wygląda całkiem obiecująco. Mnie tylko niepokoi wprowadzenie broni palnej. Ponieważ nie jestem fanem "strzelanek", gdzie broń palna sprowadza się do roli wymiatania wszystkiego co żywe, obawiam się aby Risen nie poszła w tym kierunku, gdzie posiadanie wysokich umiejetności strzeleckich sprowadzać się będzie właśnie do tego. Chyba, że samo strzelanie (ładowanie broni) bedzie czasowo podobne do tego jak w Risen 1 działało strzelanie z kuszy.

Mam też nadzieje, że będzie można wejśc na wyższy level niż w Risen, gdzie pod koniec gry pozostawał pewien niedosyt z braku możliwości wytrenowania postaci na maksa chociaż by w trzech dziedzinach (jednej walki wręcz, jednej dystansowej i jednego czaru).
Skoro zapowiadanych jest kilkadziesiąt umiejętności czynnych i biernych, to i leveli do nabicia powinno być sporo, a nie koło 30 jak w Risen 1.

Mam nadzieję, że PB nie pójdzie w kierunku produktu skierowanego do masowego odbiorcy (w znaczeniu "skretyniałych 11-latków), tylko pozwoli nam na samodzielne kombinowanie w trakcie gry. Mi zawsze podobało się w grach PB, że już na początku gry można było trafić na sporo silniejszych od siebie przeciwników i często próby pokonania ich słabą postacią sprawiały właśnie najwięcej frajdy. Każdy kto w Risen 1 próbował rozwalić w 1 rozdziale ogra lub popiołaka wie o czym mówie. Mi zawsz najbardziej podobało się włażenie jeszcze w pierwszym rozdziale pod sam wulkan, gdzie wejścia do jaskini pilnowało kilka ogrów, a w same jaskini oprócz giga-skorpionów czekały na nas popiołaki. Kombinowanie jak wykonczyć całe to towarzystwo było chyba najfajniejszym fragmentem gry.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem