Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 24-07-18, 22:58   #532
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Jak chcesz wiedzieć jak konkretniej inwestować punkty nauki, to masz temat idealny poniżej...

Kompendium wiedzy na temat buildów

Cytat:
Napisał xeroloth Zobacz post
Może słowem wstępu powiem, że przedstawione niżej bulidy dotyczą trzech głównych możliwych dróg rozwoju postaci. W opisach nie uwzględniłem bonusów do siły/zręczności/many jakie daje nam noszona biżuteria. Wstępny level postaci jakim się kierowałem to 45, ponieważ jest on dość łatwy w zdobyciu przed wyruszeniem na Irdorath. Każda z przedstawionych postaci jest prognozowaną na 5 rozdział gry.

Zaczynajmy...

WOJOWNIK
BROŃ DWURĘCZNA + KUSZA
GILDIA: ŁOWCA SMOKÓW

Punkty Nauki wydane na umiejętności:
  • siła do 90 pkt - 162 PN
  • broń dwuręczna do 65% - 86 PN
  • języki - 30 PN
  • mikstura siły - 20 PN
  • mikstury życia + permanentna - 19 PN
  • skórowanie - 5 PN
  • otwieranie zamków - 10 PN
  • kowalstwo (miecz, magiczny miecz dwuręczny, ciężki magiczny miecz dwuręczny, duże magiczne ostrze na smoki) - 22 PN
  • krew/łuski smoka/płyty pancerza pełzacza - 13 PN
  • zręczność do 34 pkt - 24 PN
sumując daje nam to 391 PN.
450 - 387 = 59 PN, które możemy wydać na co chcemy i to przed wyruszeniem na Irdorath na 45 levelu! Osobiście polecam kuszę, której nie wypisałem w zainwestowanych punktach.

Bonusy jakie miała postać - 97 siły, 35% broni dwuręcznej, 53 zręczności. Postać nosi celowo broń z umiejętnością do dwuręcznych aby zaoszczędzić PN. Postać nie nosi Szponu Beliara - jest on jej zbędny. Postać uwarzyła i wypiła 12 mikstur dodających stałe PŻ dzięki zaoszczędzonym szczawiom królewskim, przez co ma ogromnego kopa do Punktów Trafień.

ŁUCZNIK
BROŃ JEDNORĘCZNA + ŁUK
GILDIA: PALADYN

• zręczność do 60 pkt - 76 PN
  • łuk do 70% - 102 PN
  • broń jednoręczna do 59% - 74 PN
  • języki - 30 PN
  • mikstury siły i zręczności - 40 PN
  • kradzież kieszonkowa - 10 PN
  • skórowanie - 5 PN
sumując daje nam to 347 PN.
450 - 347 = 103 PN, które wydajemy całkowicie na siłę (której tu nie uwzględniłem) oraz pomniejsze umiejętności jak na przykład płyty pancerza pełzacza czy runy paladyna. I to tylko na 45 lvlu.

Bonusy jakie miała postać - 100 zręczności, 68 siły, 30% łuki, 41% jednoręczne (postać ma założony pierścień Morgana). Postać nosi Szpon Beliara i stale go ulepsza, aż do założenia Gniewu Innosa i podniesieniu broni jednoręcznych do 100%.

MAG
RUNY
GILDIA: MAG OGNIA

• kręgi magii - 30 PN
  • mikstury many + permanentna - 19 PN
  • skórowanie - 5 PN
  • tworzenie run (ognista strzała, szkielet goblin, lodowa lanca, duża kula ognia, przyzwanie demona, lodowa fala) - 68 PN
  • języki - 30 PN
sumując daje nam to 162 PN.
450 - 162 = 288 PN, które wydajemy w całości na zwiększenie many, której tu nie uwzględniłem oraz drobnostki takie jak np usuwanie serc. Słowem wyjaśnienia co do run, które postać umie tworzyć - runy: kula ognia, przyzwanie szkieletu, bryła lodu, deszcz ognia zdobyte dzięki pomocy czaru bryła lodu i starego sposobu na oszczędzenie PN.

Bonusy jakie miała postać - 283 many + cała reszta. Jak widać taki czyściutki mag ma ogromne zasoby many, co pozwala na rzucenie naprawdę dużej ilości zaklęć przed jej uzupełnieniem.
Ale przede wszystkim to zacznij po prostu grać zamiast nas pytać, jak zaczniesz tworzyć postać to będziemy w stanie bardziej pomóc zamiast rzucać porady na sucho jak teraz.

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †
RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem