Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 01-11-13, 01:26   #27
Tetriandoch
Polna Bestia

Tetriandoch awatar

Domyślnie

Gdyby Risen 2 Mroczne Wody było pierwszą grą PB, z pewnością nie zrobiliby kariery. Jednak ekipa ta ma za sobą świetlaną przeszłość. Szkoda mi tak utalentowanych ludzi.Jestem wręcz zdziwiony że ta ekipa stworzyła taką grę. Moim zdaniem Risen 2 MW, to totalny gniot.
Zacznę od systemu walki. Chciałem zacząć od niego gdyż jest to jeden z lepszych elementów tej gry (co w cale nie znaczy ze jest dobry). Jest on dynamiczny co jest jego plusem. Połączenie miecza z pistoletem to dosyć oklepana wersja lecz całkiem spoko. Walka muszkietem, w moim zdaniem jest najbardziej efektywna, lecz mało efektowna. I to mnie boli najbardziej. Mam wrażenie że wprowadzając takie nowości jak walka muszkietem oraz voodo, zespół zapomniał o walce mieczem, która nie jest ciekawa. Na temat voodo się nie wypowiem, gdyż nie użyłem jej ani razu. Lecz dużo czytałem na temat tego `stylu walki` i nie przeczytałem ani jednej pozytywnej opinii.
Dalej, rzecz która moim zdaniem jest zdecydowanie najważniejsza w gra cRPG. Świat przedstawiony oraz to jak reaguje on na postępy w fabule. Świat gry naprawdę nie zwala z nóg, jest po prostu kiepski. Miasta nijakie i małe. Wyspy małe, nic ciekawego. A obrana ścieżka gry praktycznie nie zmienia fabuły, zdań dodatkowych itp. Czego jak czego, ale po PB możemy wymagać dobrej fabuły.
Grafiki nie będę komentować z tego względu że dopiero niedawno kupiłem grę i nawet nie wiem kiedy została wydana. A nie chce im czegoś odejmować, bo ocene grafiki znacznie zawyżyły takie gry jak Skyrim, GTA V czy też Assasin' s Creed III.
Muszę dodać też że w grę gram na konsoli PS3. Z typowych cRPG, grałem tu tylko w Skyrim i Risen. Jeśli chodzi o moje osobiste odczucia, Skyrim zjadł Risen, już na początkowych napisach.
RPG
Tetriandoch jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem