Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 09-03-18, 10:27   #163
 Ancoron
Ma admina
 
Ancoron awatar
 
Zarejestrowany: styczeń 2016
Posty: 7 466
DomyślnieNazwa: Topielec
Gromada: Gady
Odżywianie: Mięsożerca
Tryb życia: Stadny
Stopień zagrożenia: Średni

Opis: Nie każdy jest twarzowcem, nie każda bestia budzi grozę samym swoim wyglądem, sprawiając, iż w serca wkrada się lęk. Niektóre tego nie muszą, wystarczy to, jakie są zabójcze. Niestety topielce się do nich nie zaliczają, są zwyczajnie przeciętne pod wieloma względami, w niektórych wzbudzają jedynie litość, w innych obrzydzenie.
Wystarczy zacząc od szkaradnej powierzchowności tychże stworzeń - skóra trupioblada, spod której widać siateczki żył, oślizgła i klejąca się, niczym gnijące ludzkie ciało, co słabsi reagują na nie odruchem wymiotnym. Prawdopodobnie taki wygląd ma za zadanie odstraszyć groźniejszych drapieżców, którzy trupów nie ruszą. Skutecznie. Najwięcej przeraża sam fakt, iż te stworzenia są tak bardzo podobne do ludzi, smukłe w taliach niczym dzieci, z długimi kończynami i płaskimi głowami. Pozbawione nosów z niewidoczną niemalże linią ust oraz rzędzami siekaczy. Z oczu ich spoziera jakiś smutek, lęk przed wszystkim wokół, niczym u spłoszonych jeleni, które chcą rzucić się do błyskawicznej ucieczki. Z boku szyi posiadają otwory skrzelowe, którymi są w stanie oddychać nawet na lądzie, co samo w sobie jest już dziwne, a w połączeniu z owadzimy odruchami i długimi jęzorami, którymi mogłyby chwytać przelatujące owady, tworzy groteskową wizję.
Kończyny tych stworzeń są nad wyraz smukłe, można rzec, iż przystosowane do przemierzania morskich odmętów, co dodatkowo jest wspomagane błoną pławną pomiędzy ich długimi paluchami, które cechowane niezwykle ostrymi paznokciami służą przede wszystkim do obrony, lecz zdatnymi nawet do rozerwania na strzępy skórzanych pancerzy.
Warto dodać, że te gadziny są w stanie cechować się niemalże nadnaturalnie twardą skórą, odporną na obrażenia i cięcia mieczem, szczególnie Khorinijskie egzemplarze, które żyły pod magiczną barierą prezentowały nadzwyczajną wytrzymałość. Nie wspominając już o zaciekłości i instynkcie przetrwania, chociaż tak czy inaczej nie są w stanie stanowić wyzwania dla wprawnego łowcy.

Zwyczaje i zachowania: Topielce zazwyczaj są skrajnie niepozorne i rozleniwione, pluskając całymi dniami w zbiornikach wodnych i wylegiwać na słoneczku przy tychże, będąc gotowymi do powrotu w każdej chwili do cieczy.
Na uwagę zasługuje fakt, iż bestie te wprost uwielbiają goblinie mięso i są w stanie porzucić uprzednio upatrzoną ofiarę, by zapolować na te pokurcze, z którymi zazwyczaj nie mają większych problemów i już w krótkim czasie z przyjemnością je pałaszują. Same stronią od kontaktów z bestiami, utrzymując jedynie w miarę bliskie kontakty z krwiopijcami, które bytują w tych samych co one rejonach świata, no i idealnie wspólgrają z nimi pod kątek odżywiania. Niekiedy można również ujrzeć je w kompanii łuskowatych jaszczurów, z którymi mimo wszystko sporo je łączy pod względem przynależności gatunkowej - można je nazwać kuzynami.

Występowanie: Zwyczajne topielce można zobaczyć w pobliżu rzek, jezior i mórz, gdzie z radością taplają w letniej wodzie. Są rzecz jasna wyjątki bytujące w wilgotnych jaskiniach, w mroku i spokoju.
Należy również wspomnieć o podgatunkach tychże stworzeń, bowiem o ile większość jest zupełnie naturalna, to są przedstawiciele zgoła odmienni, na przykład tacy, którzy upatrzyli sobie pustynię na idealny dom dla siebie. Konsekwencjami tego wyboru są poparzenia słoneczne i wyprażona na słońcu skóra, która może wywołać dreszcze u co bardziej delikatnych osób. Zresztą nic dziwnego, bowiem jest to skrajnie nienaturalne, tak samo jak jednostki żyjące na bagnach, nienaturalne, śmierdzące, zmutowane i trujące, w skrócie paskudne pod wieloma względami. Bywa i tak, że stwory te podążają również w skrajnie ekstremalne warunki, gdzie żyją sobie powoli i z trudem, przy okazji ryzykując liczne mutacje genetyczne.

Sposoby łowieckie: Walcząc z topielcami należy przede wszystkim zrezygnować z mocarnych ciosów, w których złożenie trzeba poświęcić czas i siły, w wyniku czego najpewniej samemu padnie się trupem w wyniku błyskawicznych cięć pazurami i ugryzień. Trzeba skupić się na szybkich cięciach, by powoli wykrwawiać bestyjki, aż padną trupem. Ewentualnym substytutem do tego sposobu walki jest zastosowanie broni długiej i uniemożliwienie topielcom zbliżenie na wystarczającą odległość, by były w stanie cokolwiek uczynić.
Dawnymi czasami wykorzystywano do walki z bestiami magię, a konkretniej czary lodowe, na które te stworzenia, wilgotne i oślizgłe, są nad wyraz podatne i łatwe do szybkiego zranienia, a następnie taktycznej eliminacji. Popularnie stosuje się również ich całkowite zamrożenie, a następnie spokojną eksterminację.
Jak wszelkie stworzenia żyjące w wodzie są również podatne na ogień, który jest w stanie spalić ich skórę i solidnie przypiec ciało, w wyniku czego dojdzie do infekcji, a następnie rychłego zgonu.

Trofea: Topielce jak każde inne stworzenia są zdatne do polowań w celu wzbogacenia, choć trzeba przyznać, iż nie są zbyt cenne pod względem trofeów, jednakże w celu zarobienia paru monet, można tak czy inaczej próbować. Przede wszystkim szpony topielców są obiektem handlu, choć niezbyt przydatne, to jednakże są groteskowym elementem wystroju, udowodniając udane łowy. Skóry również znajdują popyt, również stosowane jedynie w celach ozdobnych, nic szczególnego, lecz w połączeniu z innymi mogą stanowić element ciekawej kolekcji.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem