Wątek: NPC
Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 01-06-17, 06:17   #70
Smutas
Berserker
 
Smutas awatar
 
Zarejestrowany: grudzień 2005
Skąd: kraina barbarzyńców
Posty: 13 014
Domyślnie Helena Amaranda Bohn


[Imię] – Helena Amaranda Bohn

[Rasa] – Myrtanka, rodowita archolanka w pierwszym pokoleniu

[Pochodzenie] – Jej rodzice przybyli na Archolos z Myrtany, z Trelis. Ona sama urodziła się już w Archolos. Ma jeszcze trzy siostry. Dwie młodsze i jedną starszą.

[Zawód] – Małżonka bankiera Godryka Bohna.

[Wygląd] – Piękna kobieta w średnim wieku. Słynie z elegancji oraz dobrego smaku. Zawsze jest modnie ubrana. Jest znawczynią i mecenaską sztuki. Dzięki jej wsparciu finansowemu w Archolos działa spora grupa artystów: malarzy, rzeźbiarzy, poetów, pisarzy, muzyków i innych. Helena to szatynka o jasnej cerze. Dość wysoka jak na kobietę. Mimo urodzenia dwojga dzieci wciąż szczupła. Porusza się zawsze z gracją i elegancją. Ma jedną charakterystyczną cechę, jej lewe oko jest zielone a prawe niebieskie. Nikt nie wie skąd to się wzięło, ale dodaje jej uroku i tajemniczości. Chociaż, gdy się zdenerwuje i zmarszczy brwi, groźnie wtedy wygląda.

[Charakter] – Kulturalna osoba, której nigdy nie widziano aby straciła nad sobą opanowanie. Znana jest też z działalności charytatywnej. Finansuje ochronki dla wdów i sierot, opłaca leczenie wielu biedaków. Utrzymuje kilka darmowych garkuchni dla miejskiej biedoty. Jest fundatorką stypendiów dla zdolnych sierot. Dzięki niej już kilkanaście z nich wyjechało na kontynent kształcić się w najlepszych szkołach i uniwersytetach. Często też udziela wsparcia różnym organizacjom na balach charytatywnych. Jest fundatorką przepięknej fontanny w Górnym Mieście. Z jej inicjatywy powstała fundacja zajmująca się skanalizowaniem reszty Dolnego Miasta i przedmieść.

[Wady] – Czasem, podobnie jak mąż, traktuje ludzi z niższych stanów w bardzo obcesowy sposób. Również jest do przesady wymagająca wobec służby. Praktycznie co roku wyrzuca z pracy wszystkich zatrudnionych i na ich miejsce przyjmuje nowych. Robi tak, bo jak powtarza, nie można im ufać i należy służbę często wymieniać aby się nie spoufaliła. Jest też niezłą intrygantką. Znana jest z tego że potrafi rozpuszczać złośliwe plotki o damach ze swojego towarzystwa, napuszczać jedne na drugie i podsycać dzielące je konflikty. Chociaż z drugiej strony takie zachowanie jest czymś normalnym dla wielu dam z towarzystwa. Nie cierpi bliskich kontaktów ze zwierzętami. Podobno ma do nich uraz jeszcze z czasów dzieciństwa.

[Zdolności] – Charakteryzuje się znakomitych gustem. Jej ubrania są szczytem elegancji. Do tego zna się na sztuce. Jej kolekcja porcelanowych filiżanek jest znana na całym świecie. Potrafi tez doskonale grać na harfie oraz ładnie śpiewać. Często w ten sposób umila czas odwiedzających jej dom gościach.

[Broń] – Jako dama i żona bogatego bankiera nie nosi żadnej widocznej broni. Ale kiedyś jedna z jej byłych służących opowiadała że Helena ma zawsze wpięte we włosy dwie długie ostre szpile, które rzekomo są pokryte silną trucizną. Jak opowiadała służka, jej pani często wieczorami ćwiczyła szybkie ich wyciąganie i rzucanie nimi do celu. Nigdy jednak nie stwierdzono czy to prawda czy tylko wymysł zwolnionej służącej, która w ten sposób chciała się zemścić za zwolnienie z pracy.

[Ekwipunek] – Zawsze elegancko ubrana w najmodniejsze stroje z najdroższych tkanin i futer. Na palcach obu rak nosi złote pierścienie, u uszach kolczyki i obowiązkowo diadem lub kolię. Ma to ukazywać pozostałym jej pozycję społeczną i bogactwo małżonka.

[Pancerz] – Nie nosi pancerzy. Wyłącznie eleganckie suknie świadczące o bogactwie jej małżonka.

[Życiorys] – Pochodzi z bogatej bankierskiej rodziny. Dość młodo wyszła za mąż za Godryka Bohna, który okazał się błyskotliwym finansistą i szybko stał się jednem z bogatszych, jeżeli nie najbogatszym mieszkańcem Archolos. Ma dwoje dzieci, nastoletniego syna Farmuta i kilkuletnią córeczkę Zirę, oczko w głowie tatusia. Mieszka w najbogaciej wyposażonej kamienicy w Górnym Mieście. Jej dom słynie z proszonych podwieczorków i kolacji, na których spotyka się śmietanka towarzyska miasta.
Więcej trudno o niej powiedzieć ponieważ bardzo chroni swoja prywatność. Kilku służących, którzy plotkowali o niej po pracy w lokalnych karczmach, znaleziono utopionych w porcie. Śledztwo jednak nie wskazało winnych ani motywu zbrodni.

[gotowe]
__________________
Pro Fide, Rege et Lege
Honorowy Użytkownik ForumWredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem