Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 14-04-16, 08:50   #6
Smutas
Berserker
 
Smutas awatar
 
Zarejestrowany: grudzień 2005
Skąd: kraina barbarzyńców
Posty: 13 102
Domyślnie Bagna hrabstwa Masgath

Bagna hrabstwa Masgath


Opis:
Leżące w północnej części hrabstwa Masgath bagna są najmniej dokładnie zbadaną częścią wyspy. Przyczynia się do tego duża zmienność ukształtowania samego terenu. Praktycznie co każde większe opady deszczu zmienia się umiejscowienie poznanych wcześniej ścieżek i miejsc gdzie można przejść w miarę bezpiecznie. Tam gdzie było dotąd płytko może znaleźć się głębokie błoto, strumienie i rzeczki zmieniają swój bieg, jedynie co większe jeziora znajdują się w tym samym miejscu, chociaż ich linia brzegowa może ulec niewielkim zmianom. Jeżeli jeszcze uwzględnimy żyjące na tych bagnach śmiercionośne zwierzęta i krwiożercze rośliny, często nie występujące nigdzie indziej, to jawi nam się pełniejszy obraz problemów jakie stoją przed badaczami tego obszaru. O chorobach na jakie tam można zapaść nie ma już co wspominać.


Trawiasty obszar bagien

Od północy bagnisty teren dochodzi aż do podnóża gór. Od wschodu bagna sięgają aż do morza, co powoduje, że miejscami są to słonowodne mokradła a miejscami słodkowodne. Pozostałe granice wyznaczają płaskie wyżyny. Wzdłuż północno-zachodniej granicy bagien wiedzie szlak handlowy łączący fort Mazgath z Piscoris.

Fauna i flora:
Teren bagien jest dość mocno zróżnicowany pod względem szaty roślinnej. Są tam tereny wyłącznie trawiaste jak i porośnięte gęstym tropikalnym lasem. Oprócz roślin, typowych dla podmokłych terenów, znaleźć tam można wiele endemicznych gatunków. Magowie Wody, zachwyceni początkowo bujnością i ilością gatunków rosnących tam roślin, zorganizowali kilka wypraw badawczych. Lecz kiedy natrafiono tam na przedstawicieli flory lubiących wzbogacać swoją dietę nie tylko o składniki mineralne znajdujące się w glebie ale i o chodzących po ziemi przedstawicieli fauny, ich entuzjazm do badań malał wraz z ilością pożeranych członków wypraw. Do Zielnika dodano tylko kilka nowych opisów gatunków, wiele z nich nie doczekało się nawet tego. Jedyne czego Magowie byli pewni, to to, że teren bagien jest najbogatszą w ilość gatunków roślin krainą, jaką poznano.


Miejscami bagna porastają też tropikalne lasy

Podobnie wygląda sprawa ze światem zwierząt żyjących na bagnach. Oprócz powszechnie znanych gatunków odkryto tam wiele niespotykanych gdzie indziej. Wiele z nich okazało się na tyle niebezpiecznych że nawet nie zdołano ich do końca poznać, zbadać i opisać. Z wysyłanych przez Magów Wody wypraw nie powróciła nawet połowa jej uczestników. A ci co powrócili opowiadali często historie, w które trudno uwierzyć.
Obecnie, po zniknięciu magii z naszego świata, nie ma żadnego ośrodka naukowego, który metodycznie badałby te tereny. Tylko nieliczni desperaci mają odwagę zapuszczać się na bagna w poszukiwaniu cennych roślin i zwierzęcych trofeów. Ale to dzięki nim właśnie powiększa się nasza wiedza na temat niezwykle ciekawego świata roślin i zwierząt, które tam żyją.

Historie i hipotezy:
Na temat bagien krąży wiele opowieści i niepotwierdzonych historii. Niektóre z nich wydają się prawdopodobne inne natomiast całkowicie fantastyczne.
Z zachowanych w niektórych bibliotekach historycznych zapisów można wywnioskować, że na tym terenie ukrywało się niegdyś wielu nekromantów, którzy prowadzili tam swoje potworne eksperymenty. Uważa się, że wiele ze zwierząt i roślin, które tam żyją powstały dzięki ich czarnej magii. Zachowało się też kilka relacji wędrujących po bagnach myśliwych, którzy podobno znajdowali tam miejsca gdzie znajdowały się laboratoria nekromantów. Dziś wielu kolekcjonerów jest gotowych wiele zapłacić za przyniesione stamtąd księgi i zapiski czy artefakty.
Krążą też opowieści, że gdzieś pośród tych mokradeł znajdują się ruiny budowli nieznanej nam cywilizacji, ale nie udało się tych informacji potwierdzić w rzetelny sposób. Relacje świadków są zbyt niespójne aby na ich podstawie wyciągnąć jednoznaczne wnioski.
Niektórzy z odważających się na polowanie na tym terenie myśliwych opowiadają, że żyje tam nieznane nikomu plemię dzikusów, którzy nauczyli się mieszkać na tym wyjątkowo niebezpiecznym terenie. Jednak, mimo wielu prób, nie udało się dotąd nikomu nawiązać z nimi kontaktu. Może dlatego, że znane nam relacje opisują ich jako krwiożerczych kanibali składających ofiary z ludzi.
Z bardziej nieprawdopodobnych historii można przytoczyć tę o rzekomo żyjących na bagnach smokach albo o pojawiających się w różnych miejscach magicznych drzwiach, przez które można się dostać do niesamowitych lokacji i skarbów.


Najciekawsze są legendy o magicznych drzwiach prowadzących do niesamowitych miejsc.

Czasem wędrowcy, którzy zapuścili się na bagna przynoszą stamtąd najróżniejsze artefakty, starożytną broń czy fragmenty zbroi, co może świadczyć o tym, że gdzieś tam znajdują się pobojowiska bitew, o których nikt już nie pamięta.

Obecny stan badań:
Na dzień obecny nie prowadzi się zorganizowanych badań bagien, ale kronikarze z Fortu Masgath płacą za wszelkie informacje jakie uda się zdobyć. Stąd wciąż znajdują się śmiałkowie, którzy wyruszają na te tereny, chociaż niewielu z nich stamtąd wraca.
Mimo wszystko na bagna ucieka sporo ściganych przez prawo przestępców liczących na to, że na tym niebezpiecznym terenie nikt ich nie będzie próbował schwytać. Stąd też wielu łowców głów, skuszonych nagrodami podanymi w listach gończych, udaje się tam na swoje łowy.
Za dokładne opisy przedstawicieli fauny i flory płacą też mistrzowie pracowni łowieckiej i zielarskiej.
__________________
Pro Fide, Rege et Lege
Honorowy Użytkownik ForumWredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Rabittous : 07-06-16 o 02:41.
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem