Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 09-03-16, 10:18   #70
 Brimstone
Zębacz
 
Brimstone awatar
 
Zarejestrowany: listopad 2015
Posty: 384
Domyślnie

Ogr

Opis
Przypominające trochę przerośniętego człowieka, stworzenie. Niektórzy badacze twierdzili, że można się z nimi porozumieć. I postanowili to sprawdzić. Zaletą tego zdarzenia jest fakt, że najedzone ogry nie zaatakowały żadnych wiosek.
Wygląd
Stworzenie trzykrotnie większe od każdego człowieka. Waży prawie tyle co troll. Mimo zwałów tłuszczu siłą przewyższa większość istot. Przyodziewa się w każdą tkaninę jaką znajdzie, głównie namioty i podobne im konstrukcje. Twarz ma szkaradną, zżółkłe zęby ostre niczym sztylety, a oddech jego zdolny jest do powalenia smoka. Skóra jasna, choć pokryta brudem. Ręce nieproporcjonalnie wielkie, a nogi krótkie lecz silne. Szpony zamiast paznokci spełniają rolę uniwersalnego ostrza. Natura chojnie obdarzyła go naturalnym pancerzem. Przebić go jest prawie niemożliwym. Twarda czaszak umożliwia mu przetrwanie najmocniejszych ciosów. Ogr jest tym, czego nie chciałbyś spotkać. W walce posługuje się przeróżnymi maczugami czy inną bronią, którą tylko on jest w stanie podnieść, nie mówiąc już o walce.
Występowanie
Stworzenia te upodobały sobie wszelkie jaskinie i podziemne groty. Zamieszkują też na otwartym terenie. Spore grupki spotykano też w lasach przy ogniskach, jednak nie wiadomo czy one tam mieszkały, czy tylko przez przypadek znalazły źródło ciepła i postanowiły z niego skorzystać.
Sposoby łowieckie
Najlepszym sposobem na upolowanie tej poczwary jest przeprowadzenie zmasowanego ataku z wszystkich stron. Zaskoczona gadzina nie będzie wiedziała kogo najpierw powalić, co da szansę na zadanie choć kilku ciosów. Najlepiej uderzyć ją w ścięgna skutecznie powalając, kolejnym krokiem jest wypalenie jej oczy, coby nie mogła nas złapać w dłoń i rzucić hen daleko, w przestworza. Należy celować we wszelkie delikatne miejsca: szyję, skroń, oczy i nozdrza. Tak zaatakowana bestia nie powinna sprawić myśliwym większego kłopotu.
Trofea
Stworzenia te często noszą przy sobie torby ze swoimi "kosztownościami". Jeśli myśliwy jest chętny i chce mu się przedzierać przez przegniłe mięso i różne robactwo, powinien znaleźć też trochę złota. Broni nie polecamy nawet próbować podnieść. To bezsensowne, poza tym nie znajdzie się nikt chętny do jej kupna.
RPG
Brimstone jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem