Wątek: NPC
Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 16-08-15, 07:39   #15
Smutas
Berserker
 
Smutas awatar
 
Zarejestrowany: grudzień 2005
Skąd: kraina barbarzyńców
Posty: 13 084
Domyślnie Ćwierćgroszak


[Imię]Ćwierćgroszak
[Rasa] – Myrtańczyk
[Pochodzenie] - Przypłynął okrętem razem z uciekinierami z Vengardu.
[Zawód] – żebrak

[Wygląd] – W sumie nikt nie potrafi go dokładnie opisać. Na ulicach Ćwierćgroszak pojawia się dopiero pod wieczór, zawsze ma na sobie ciemny płaszcz z kapturem naciągniętym na głowę. Zawsze siedzi pochylony nie pokazując twarzy. Czasem towarzyszy mu pies.

[Charakter] – Cichy i spokojny. Nigdy nie widziano go w innej pozycji niż siedzącego w cieniu pod ścianami budynków gdzie żebrze. Czasem woła do przechodniów: "Panie, daj ubogiemu choć ćwierć grosza" (stąd wzięło się jego przezwisko). Nikt nie wie ile ma lat ani jak naprawdę się nazywa.

[Wady] – Jest brudny i czasem śmierdzi jak nieboskie stworzenie. Z tego powodu przepędzany jest z elegantszych ulic.

[Zdolności] – Jest znakomitym obserwatorem. Uważa się go za osobę najlepiej poinformowaną o nocnym życiu Archolos. Niektórzy uważają go za kapusia Straży Miejskiej, inni za informatora Gildii Złodziejskiej i Cechu Żebraczego. Podobno jego pies służy mu do przekazywania wiadomości mocodawcom. Wiadomym jednak jest że za opłatą potrafi opowiedzieć o wszystkim, co wydarzyło się na ulicach miasta. Często z jego usług korzystają łapacze szukający przestępców lub ludzie chcący dowiedzieć się kto ich okradł. Zna wszystkie miejskie plotki.
Zastanawiające jest że potrafi znikać i pojawiać się kiedy i gdzie zechce. Kilkakrotnie próbowała go zatrzymać Straż Miejska, ale mimo tego że strażnicy go widzieli, starczyło że któryś z nich tylko mrugnął i od razu tracił go z pola widzenia.
Jego nietypową cechą jest perfekcyjna znajomość wielu języków. Często widziano jak swobodnie dogadywał się z podróżnymi z najdalszych krain (zarówno ludźmi jak i orkami oraz jaszczuroludźmi) w ich rodzimych narzeczach.

[Broń] – Nie widziano aby kiedykolwiek z kimś walczył. Jako żebraka nikt go nie napada ani nie próbuje okraść. Zatem uważa się go za nieuzbrojonego.

[Ekwipunek] – Zawsze okryty ciemnym płaszczem i kapturem. Wiadomo że ma miskę, do której gospodynie domowe czasem dają mu posiłek. Często towarzyszy mu jego pies. Zapewne jako żebrak ma też przy sobie trochę drobnych monet.

[Pancerz] – Nie wiadomo jaki strój ukrywa pod płaszczem.

[Życiorys] – Do Archolos przybył wraz z grupą emigrantów, którzy uciekli z Vengardu przed najazdem orków. Według ich zeznań wcześniej zajmował się żebractwem na ulicach stolicy. Powszechnie uważa się go za niegroźną osobę o tajemniczym życiorysie. Jednak nie wzbudza to niczyjego zaciekawienia, no bo kto interesowałby się biednym żebrakiem.
__________________
Pro Fide, Rege et Lege
Honorowy Użytkownik ForumWredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Smutas : 17-08-15 o 16:46.
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem